Pereiti į pagrindinį turinį

Premjero atstovė: Vilniaus prijungimas prie „Rail Baltica“ nėra kliūtis projektui

2014-02-03 10:31
BNS inf.
Premjero atstovė: Vilniaus prijungimas prie „Rail Baltica“ nėra kliūtis projektui
Premjero atstovė: Vilniaus prijungimas prie „Rail Baltica“ nėra kliūtis projektui / T. Lukšio / Fotobanko nuotr.

Pirmadienį Taline susitikę trijų Baltijos šalių premjerai sutarė, kad Vilniaus prijungimas prie europinės geležinkelio vėžės "Rail Baltica" nėra kliūtis projektui.

"Visų trijų šalių premjerai sutarė, kad Vilniaus klausimas nėra kliūtis tolesniam projekto įgyvendinimui. Lietuvos premjeras įtikino partnerius, ka Lietuva yra suinteresuota projekto įgyvendinimu. Nėra neišspręstų politinių klausimų, o esama tik techninių klausimų, kurie bus išspręsti", - BNS sakė premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

Pasak jos, Lietuva partneriams įsipareigojo atlikti ekonominio efektyvumo studiją dėl Vilniaus įtraukimo į projektą.

"Toliau bus ruošiamasi kreiptis į Europos Sąjungą dėl projekto finansavimo, o bendros įmonės kūrimas tęsiamas", - BNS teigė ji.

A.Butkevičius Taline susitiko su Latvijos premjere Laimduota Straujuma ir Estijos vyriausybės vadovu Andrusu Ansipu. Vidurdienį prie jų prisijungė Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas (Donaldas Tuskas) - su juo aptariami transporto ir energetikos projektai.

Daugiausiai nesutarimų keliantis klausimas - Vilniaus prijungimas prie „Rail Baltica“ vėžės - Estijos iniciatyva buvo perkeltas į politinį lygį.

Nesutarimai prasidėjo, Lietuvai pernai rudenį pareiškus norą prie transeuropinio geležinkelio prijungti sostinę. Tam pasipriešino Estija, baimindamasi, kad tai išpūs projekto kainą.

Skelbta, kad nesutarus dėl Vilniaus politiniu lygiu, vargu ar įmanoma pasirašyti bendros įmonės akcininkų sutartį. Preliminariai planuojama sutartį dėl bendros įmonės steigimo pasirašyti balandį.

Jungtinės Karalystės „Aecom“ skaičiavimais, vėžė vien Lietuvos teritorijoje kainuotų apie 4,4 mlrd. litų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų