Konkurso globėja tapusi D. Nausėdienė akcentavo pameistrystės kaip vienos iš profesinio mokymo formų svarbą. Ji pasidžiaugė, kad konkursas yra puiki proga atkreipti dėmesį į žmones, turinčius išskirtinių specifinių profesinių gebėjimų, sugebančius juos perduoti jaunajai kartai, taip pat į gabiausius pameistrius.
Prezidentūroje vykusiuose apdovanojimuose nugalėtojai įvertinti trijose kategorijose: „Metų pameistrio“, „Geriausio profesijos mokytojo, profesijos meistro“ ir „Metų darbdavio“.
„Jūsų veiklos sektorius yra labai svarbi šalies ekonominės gerovės kūrimo sudėtinė dalis. Daugelis Lietuvos pramonės sričių tiesiogiai priklauso nuo specialistų, kuriuos ruošia profesinio mokymo įstaigos. Būtent jų žinių, įgūdžių kokybė ir žmonių pasirengimas efektyviai dirbti didele dalimi lemia verslų sėkmę“, – pameistriams ir jų mokytojams sakė pirmoji ponia.
D. Nausėdienės teigimu, nėra geresnio būdo atskleisti profesinio mokymo esmę nei mokymasis darbo vietoje: kuriamas santykis tarp meistro ir pameistrio pagreitina žinių ir įgūdžių perdavimą, padeda mokiniui greičiau siekti sėkmingos karjeros.
„Apmaudu, kad Lietuvos profesinio mokymo sistemoje pameistrystė, nors dažnai minima, vis dar sunkiai įsitvirtina. Turime siekti lankstaus ir tvaraus modelio, kuris leistų darbdaviams lengviau organizuoti pameistrystę, o mokiniams užtikrintų socialines garantijas ir kokybišką mokymąsi“, – sakė D. Nausėdienė.
Pasak pirmosios ponios, profesinio mokymo reikšmė ir jo potencialo stiprinimas yra neabejotinai svarbūs tolesnei valstybės raidai.
D. Nausėdienė renginio metu įteikė apdovanojimą vienam iš konkurso nominantų – „Metų pameistrio 2022“ pirmosios vietos nugalėtojui, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro mokiniui, pameistriui Rėjui Depšiui.
Naujausi komentarai