Pereiti į pagrindinį turinį

Regėjimo negalią turintiems viešojo transporto keleiviams – atnaujinta programėlė

2020-11-24 13:13
DMN inf.

Neregiams ir silpnaregiams po miestą judėti viešuoju transportu bus patogiau ir paprasčiau – atnaujinta nemokama mobilioji programėlė „Transporto balsas“.

Sostinėje veikianti programėlė papildyta naujais funkcionalumais, o tai reiškia, kad nuo šiol Vilniuje, Kaune, Šiauliuose veikia vieninga „Transporto balso“ versija, artimiausiu metu ją planuojama pristatyti ir Klaipėdoje. Pakeitimai atlikti glaudžiai bendradarbiaujant su pačiais regėjimo negalią turinčiais keleiviais, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga.

„Džiaugiamės, kad galime pristatyti patobulintą „Transporto balso“ programėlę regėjimo negalią turintiems sostinės keleiviams. Programėlę Vilniuje pristatėme jau pernai, tačiau tuo metu ji neturėjo dalies funkcionalumų, kurie veikia dabar – pavyzdžiui, balsu anonsuojamas realiai į stotelę atvykstantis viešasis transportas. Dėkojame regėjimo negalią turintiems keleiviams, kad aktyviai įsitraukė į atnaujintos programėlės testavimą, teikė komentarus.

Gerai ir tai, kad Vilniuje bei kituose miestuose nuo šiol veikia vienoda programėlės versija, taip ja naudotis dar paprasčiau ir judant tarp miestų. Norime, jog viešasis transportas būtų draugiškas visiems keleiviams, todėl siekiame užtikrinti kuo sklandesnį programėlės prieinamumą regėjimo negalią turintiems, taip pat pasirūpinti visa kelionės kokybe“, – teigia Modesta Gusarovienė, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė.

Be to, Vilniuje viešojo transporto priemonėse papildomai sumontuotos su programėle integruotos aktyvios žymos – iki šiol jos buvo įrengtos tik stotelėse. Būtent viešajame transporte atsiradusios žymos užtikrina tikslų neregių informavimą apie fiziškai į stotelę atvykusį konkretų troleibusą ar autobusą.

Vilniuje šiuo metu yra 580 viešojo transporto stotelių, kuriose veikia „Transporto balsas“. Visų stotelių žemėlapį galima rasti čia: http://bit.ly/TransportoBalsas_Vilnius. Turint pastebėjimų ar kilus klausimų dėl programėlės veikimo jos naudotojai Vilniuje gali kreiptis: [email protected]

Atnaujinta versija Vilniuje – po testavimo

„Transporto balsu“ besinaudojantys keleiviai savo išmaniajame telefone girdi balsu sakomą informaciją apie viešojo transporto judėjimą. Užfiksavusi konkrečią stotelę pagal galiojančius viešojo transporto tvarkaraščius programėlė skelbia transporto priemonių atvykimo laikus.

„Transporto balsas“ būtent Vilniuje, suvienodinant su kituose miestuose veikiančia versija, papildytas funkcionalumu, kurį labiausiai akcentavo ir patys sostinės regėjimo negalią turintys keleiviai. Nuo šiol balsu anonsuojamas realiai (fiziškai) į stotelę atvykstantis viešasis transportas. Autobusui ar troleibusui atvykus į stotelę pirmiausia pasakomas maršruto numeris ir jo kryptis – pavyzdžiui, „devynioliktas troleibusas į Pašilaičius“.

Nuo šiol balsu anonsuojamas realiai (fiziškai) į stotelę atvykstantis viešasis transportas.

„Dalyvavau programėlės testavime ir galiu pasakyti, kad atnaujinta versija yra gerokai informatyvesnė. Padeda tai, jog realiai į stotelę atvykęs viešasis transportas dabar „pasisako“ savo numerį ir kryptį, kur link jie važiuoja. Pasitaiko, kad vienas kitas autobusas, troleibusas ar stotelė dar tyli, bet, tikėkimės, kuo toliau tuo bus geriau. Esu neregė, todėl aplinką matau tiek, kiek ji skleidžia garsų. Dabar mieste matau gerokai daugiau, nes einant su įjungta programėle gatve man „prisistato“ pravažiuojantys autobusai, troleibusai, „kalba“ sutiktos stotelės“, – pastebi programėlę po atnaujinimų Vilniuje išbandžiusi Eglė Jarmolavičiūtė.

Dar vienas programėlės atnaujinimas – automatinis miestų pasirinkimas. Jis naudingas visiems keliaujantiems tuose miestuose, kuriuose veikia programėlė. Atvykus į miestą, kuriame veikia „Transporto balsas“, programėlė aptiks pirmąją žymą ir automatiškai parinks veikimą būtent tame mieste.

Į atnaujintos programėlės testavimą aktyviai įsitraukė patys regėjimo negalią turintys keleiviai. Vilniuje suorganizuota uždara Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovų, programėlės diegėjų, įmonės „Susisiekimo paslaugos“ atstovų grupė, kuri visą spalio mėnesį bandė programėlę ir teikė komentarus. 

„Viešuoju transportu keliaujantys aklieji ir silpnaregiai programėlę „Transporto balsas“ išbandė ir aktyviai teikė savo pastebėjimus, pasiūlymus. Džiugu, kad į nemažą dalį mūsų siūlymų jau atsižvelgta atliekant pataisymus ir patobulinimus. „Transporto balsas“ yra labai reikalinga pagalba savarankiškai transportu besinaudojantiems regos negalią turintiems keleiviams. Programėlė, manau, pravers ir gerai matantiems: prie telefono prisijungus ausinę. Taip galima, pavyzdžiui, akims „duoti“ knygą, naujienas, o atvykusį troleibusą ar autobusą „pamatys“ ausys“, – sako Vytautas Gendvilas, Informacinės aplinkos specialistas iš Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos.

Švieslentė telefone – naudotis gali ir kiti keleiviai

Šią programėlę taip pat galima vadinti vaizdine ir garsine viešojo transporto švieslente, kurią savo telefone gali turėti kiekvienas keleivis. Įsijungus programėlę garsu įvardijama artimiausia stotelė, esanti maždaug 50 metrų atstumu, taip pat atvažiuojančių maršrutų numeriai, stotelių kryptys ir trukmė minutėmis iki transporto priemonės atvykimo.

Programėlė yra pritaikyta telefonams su „Android“ operacine sistema, ją atsisiųsti galima čia: https://ply.gl/com.kvt.voice.app. Veikimui reikalingas interneto ryšys, prieš naudojimąsi savo telefone keleiviai turi aktyvuoti „Bluetooth“ funkciją. Taip pat būtina aktyvuoti geografinės vietos (vietovės bendrinimo) nustatymo funkciją telefone arba tiesiog leisti tai padaryti telefono „Android“ programinei įrangai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų