Pereiti į pagrindinį turinį

S. Gentvilas: Vilniaus taikoma pievų šienavimo praktika yra pavyzdinė

2022-06-16 11:12

Vilniaus miesto savivaldybei nutarus nešienauti pievų ten, kur tai nėra būtina, aplinkos apsaugos ministras Simonas Gentvilas tokiu miesto vadovybės sprendimu džiaugiasi. Anot jo, Vilniaus pasirinkimas pievas nušienauti joms jau nužydėjus yra pavyzdys kitoms savivaldybėms.

S. Gentvilas: Vilniaus taikoma pievų šienavimo praktika yra pavyzdinė
S. Gentvilas: Vilniaus taikoma pievų šienavimo praktika yra pavyzdinė / M. Morkevičiaus / ELTOS nuotr.

„Norėčiau pagirti Vilniaus savivaldybę, nes ką tik, per Pasaulinę aplinkos dieną, sudarėme savivaldybių reitingą ir Vilniaus savivaldybė geriausiai tvarkosi su aplinkosauga. Kartu vertinome ir gerąją tvariąją bioįvairovės praktiką, kai miesto pievos šienaujamos ne žydėjimo laikotarpiu, o po žydėjimo“, – Vyriausybės valandos metu Seime teigė S. Gentvilas, atsakęs į konservatoriaus Vytauto Juozapaičio svarstymus, kad Vilniuje nešienaujant žolės, joje atsirado labai daug erkių.

„Ar tai yra tikrai tai, ko mes siekiame, ar tai yra žaliosios ekonomikos ar kurso pasekmė“, – klausė V. Juozapaitis.

S. Gentvilas taip pat patikino, kad „iš Vilniaus praktikos galima pasimokyti“.

„Mieste, kur asfaltas vis daugiau užima vietos, Vilniaus šienavimo praktika yra pavyzdinė. Tikrai tą vertiname gerai“, – akcentavo ministras.

„O dėl erkių – raginu pasiskiepyti“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad šį pavasarį Vilniaus miesto savivaldybė pritaikė naujas vejų priežiūros taisykles, pagal kurias mieste vyraus natūralios pievos ir savaime želiantys augalai, šienavimo atsisakyta ten, kur jis nėra būtinas. Savivaldybės teigimu, „daugelyje miesto vietų kursis natūralios gamtos oazės, padedančios gyventi jaukiau ir tvariau“. Panašią politiką esą taiko daug kitų Europos miestų.

Žemaūgė, nuolat šienaujama veja bus išlaikoma tik ten, kur ji yra būtina: yra daugiabučių aplinkoje, aikščių, skverų, parkų pagrindinėse ir aktyviai naudojamose viešosiose erdvėse.

Laisvai želti pievos, savaiminiai medžiai ir krūmai galės aplinkkelių šlaituose, daugumos gatvių skiriamosiose eismo juostose, transporto žieduose. Šie ir panašūs plotai bus šienaujami, prireikus, kelis kartus per metus arba išvis nešienaujami. Natūraliai gamtai paliktuose miesto plotuose bus šalinami tik invaziniai augalai, galintys užgožti mums įprastą augmeniją.

Naujos vejų priežiūros taisyklės numato, kad visame mieste bus šienaujama palei pėsčiųjų takus, gatvių pakraščius bei tose vietose, kurios gali trukdyti vairuotojų matomumui. Greta važiuojamosios dalies bus paliekamos 1,5–2 m. pločio pradalgės. Jos bus šienaujamos tam, kad aukštesnė žolė nevirstų į gatvę, netrukdytų pėstiesiems ar dviratininkams. Likę plotai bus palikti natūraliai gamtai.

Prie greitkelių, žaliuosiuose ruožuose tarp eismo juostų, pėsčiųjų ar dviračių takų bus šienaujama tik iš krašto. Aktyviai naudojamose viešosiose erdvėse, pavyzdžiui, prie Baltojo tilto, Misionierių soduose, numatoma šienauti, kuomet žolė bus aukštesnė nei 10 centimetrų. Barbakano kalnas, įvertinus teigiamą praėjusių metų patirtį, ir šiemet nebus šienaujamas.

Naujosios pievų priežiūros taisyklės numato, kad dalis pievų, gatvių ir Neries šlaitai, priklausomai nuo oro sąlygų ir žolės augimo greičio, gali būti nušienauti jau po birželio 24 d.

Dviejų praėjusių metų stebėjimai rodo, kad birželis dažnai būna ypač karštas ir sausas, todėl, tikėtina, pirmą kartą pievos bus šienaujamos tik po rugpjūčio 15 d.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų