„Turi būti surastas kompromisas. Bet faktas, kad ši aikštė yra reprezentacinė, turi būti įprasminta tai, ką mes daug metų kalbame – valstybės simbolio pastatymas, ir iš šios aikštės negalima leisti toliau tyčiotis, kaip buvo bandoma padaryti šią vasarą“, – penktadienį po susitikimo su G. Nausėda žurnalistams sakė S. Skvernelis.
Premjero teigimu, sprendimas, ar aikštės valdymas turėtų atitekti LGGRTC, ar likti Vilniaus miesto savivaldybės žinioje, yra tik detalės. S. Skvernelis akcentuoja, kad pagrindinis tikslas, kad būtų užtikrinta Lukiškių aikštės reprezentacinė paskirtis.
„Čia jau yra detalės, svarbu, kad būtų reprezentacinė paskirtis, kur būtų ir laisvalaikis, ir rekreacija ir labai svarbūs reprezentaciniai ir mūsų valstybės atminimo klausimai sprendžiami“, – akcentavo ministras pirmininkas.
Bet faktas, kad ši aikštė yra reprezentacinė, turi būti įprasminta tai, ką mes daug metų kalbame – valstybės simbolio pastatymas, ir iš šios aikštės negalima leisti toliau tyčiotis.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis anksčiau yra akcentavęs, kad Lukiškių aikštės priežiūrą ketinama perduoti LGGRTC bei pridūrė, kad pliažų Lukiškių aikštėje nebebus.
Rugpjūčio 1 d. įsigaliojo kontroversiškai vertinamas Lukiškių aikštės įstatymas, įtvirtinantis šios sostinėje esančios aikštės memorialinį statusą ir jos naudojimo principus.
Šis įstatymas, baigiantis Seimo sesijai skubos tvarka buvo priimtas, kai Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus iniciatyva Lukiškių aikštėje buvo atidarytas diskusijas sukėlęs dirbtinis smėlio paplūdimys. Supiltu pliažu piktinosi ne tik valdantieji, bet ir konservatoriai bei kai kurie istorikai. Jų teigimu, aikštė, kurioje vyko tragiški įvykiai, nėra tinkama vieta tokioms pramogoms.
Priimtu įstatymu nustatyta, kad Lukiškių aikštė yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė. Pagal priimtą įstatymą, aikštė turi būti formuojama su laisvės kovų memorialiniais akcentais ir tvarkoma taip, kad būtų užtikrinta rimtis bei derama pagarba kovotojams žuvusiems už nepriklausomybę bei sukilėliams, gyvybę paaukojusiems 1863–1864 m.
Taip pat įstatymu įtvirtinta, kad valstybės simbolį vaizduojantis monumentas Vytis kartu su įrengtu memorialu Žuvusiųjų už Lietuvos laisvę aukoms atminti turės būti pagrindinis reprezentacinės Lietuvos aikštės akcentas.
Naujausi komentarai