Artėjant savivaldybių rinkimams Vilniaus valdžia nutarė pamaloninti darbuotojus. 50 tūkst. litų atrėžta klientus aptarnaujančio personalo darbo sąlygoms pagerinti. Tačiau patys darbuotojai sako: nebus nei pinigų, nei naudos.
Užtverti duris – ne išeitis
Gelbėdama darbuotojus nuo skersvėjų miesto valdžia nutarė pertvarkyti savivaldybės vestibiulį. Tam iš administracijos direktoriaus rezervo atseikėta 50 tūkst. litų. Už šiuos pinigus ketinama prie gyventojus aptarnaujančio personalo stalų primontuoti stiklo plokštes. Esą jos sulaikys šalto oro bangas, pirmo savivaldybės aukšto darbuotojus užliejančias kiekvienąkart pravėrus laukujes duris.
"Kai durys atidaromos iš abiejų pusių (nuo "Europos" ir Lvovo gatvės – red. past.), susidaro skersvėjis ir žmonės žiemą šąla, paskui serga. Pastatysime stiklines užtvaras – kaip bankuose. Žmonėms bus geresnės darbo sąlygos", – užtikrino administracijos direktorius Vytautas Milėnas.
Iš pradžių skersvėjo problemą bandyta spręsti užtvėrus įėjimą į savivaldybę pro sukamąsias duris nuo prekybos centro "Europa".
"Tai sukeldavo nepatogumų ir darbuotojams, ir klientams. Daugelis palieka automobilius "Europos" aikštelėje ir nori ateiti tiesiai pas mus. Tačiau tekdavo tai daryti pastatą apeinant aplinkui", – aiškino V.Milėnas.
Darbai atliekami skubotai?
Skersvėjo problemą prie vadinamųjų klientų aptarnavimo langelių dirbantys žmonės kelia ne vienus metus. Tačiau darbuotojų skundai išgirsti nebuvo. Į juos įsiklausyta tik po to, kai nuolatinių skersvėjų kankinami žmonės ėmė sirgti įvairiais uždegimais: nervų šaknelių, pūslės ir pan.
Miesto valdžia nusprendė skirti lėšų problemai spręsti ir į vestibiulio pertvarką kibo netgi skubotai. Stiklus įrengsianti įmonė pasirinkta apklausos būdu. Šiuo metu rengiami rekonstrukcijos dokumentai, ruošiami brėžiniai, vizualizacijos. Tikimasi, kad montuoti stiklą bus pradėta kitos savaitės gale.
"Viskas daroma lygiagrečiai todėl, kad spėtume iki šalčių. Jei viską organizuotume po žingsnį, užtruktume iki pavasario. Bus montuojama po savivaldybės darbo valandų ir savaitgaliais, todėl klientų aptarnavimas nesustos", – aiškino miesto Bendrųjų reikalų departamento direktorius Maratas Gafurovas.
Sulaikys nebent triukšmą
50 tūkst. litų stiklui prie stalų pritvirtinti – kodėl taip brangu? "Suma buvo numatyta anksčiau, nei pradėjome kalbėti su kolektyvu ir diskutuoti, kaip spręsti skersvėjų klausimą. Svarstydami, galbūt apsieiti taip, galbūt kitaip, išlaidas optimizavome. Manau, darbams užteks pusės numatytos sumos. Sutarėme, kad dabar įrengiame stiklus, o paskui žiūrėsime. Jei skersvėjai nedings, o iš 50 tūkst. litų sumos liks pinigų, tada galėsime dar ką nors galvoti. Galbūt ištisinę stiklo sieną įrengsime hole nuo durų iki kolonos iš Lvovo gatvės pusės. Bet manau, kad sugebėsime problemą išspręsti gražiai, estetiškai ir to neprireiks", – svarstė M.Gafurovas.
Savivaldybės administracijos darbuotojų profesinės sąjungos narė, pati dirbanti prie klientų aptarnavimo langelio, Aldona Eleonora Eidukonytė jau dabar abejoja miesto valdžios pasirinkto sprendimo efektyvumu.
"Tos priemonės padės nebent apsisaugoti nuo sergančių klientų bakterijų. Na, ir gal dar sulaikys triukšmą. Tačiau viso labo 1 m aukščio stiklo užkardai iš esmės skersvėjo problemos tikrai neišspręs", – įsitikinusi A.E.Eidukonytė.
Fojė langeliams nepritaikyta
Kolegų ir savo interesus ginanti A.E.Eidukonytė valdžios pažadais, kad stiklui neveikiant bus ieškoma kitų būdų apsaugoti darbuotojus, netiki.
"Jau ir taip sunkiai prisiprašydavome, kad bent duris iš "Europos" pusės uždarytų – kai kam labai sunku apeiti aplink. Bėda ta, kad statant savivaldybės pastatą nebuvo planuota, kad vestibiulyje bus aptarnavimo langeliai, todėl mūsų darbui jis ir nepritaikytas. O dabar ką nors naujo architektams integruoti į savo vaiką labai sudėtinga. Estetikos tame stikle aš irgi nematau. Įsivaizduokite: pusė salės langelių bus su stiklu, kiti, kurie atleidus darbuotojus liko tušti, – be stiklo. Nežinau, kaip viskas atrodys", – skeptiškai nusiteikusi A.E.Eidukonytė.
"Žirafai geriau matyti"
Profesinės sąjungos narė leido suprasti, kad valdžia neįsiklauso į realius darbuotojų pageidavimus, o tai, ką daro savo nuožiūra, neduos jokios naudos – tik pinigai išmesti kaip į balą.
"Administracijai pasiūlėme mus perkelti į patalpas, kuriose kadaise veikė kultūros sostinės biuras. Ten uždara erdvė ir kaip tik tiek vietos, kiek mums reikėtų. Bet politikai nesutinka ir bruka savo sprendimus. Žinote, yra toks rusiškas posakis: "Žirafa didelė – jai geriau matyti", – atsiduso A.E.Eidukonytė.
M.Gafurovas garantavo, kad jei stiklas skersvėjo suvaldyti nepadės, jis bus vejamas kitokiomis priemonėmis: "Pavyzdžiui, pakėlus temperatūrą ir spaudimą, kad oras, atidarius laukujes duris, skverbtųsi ne į pastatą, o iš jo."
Kiek tokie technologiniai sprendimai kainuotų, dar neapskaičiuota.
Naujus langus keitė naujesniais
Vestibiulio pertvarka – ne pirmas pakeitimas vos daugiau nei prieš penkerius metus statytame šiuolaikiškame savivaldybės bokšte. Užpernai už maždaug 1,5 mln. litų buvo sumontuoti nauji dangoraižio langų rėmai. Iš Gedimino prospekto įsikėlę į patalpas Konstitucijos prospekte savivaldybės darbuotojai nuolat blogai jautėsi. Kabinetų langai neatsidarė, todėl valdininkus kankino sloga, jiems ašarojo akys, perštėjo gerklę. Daugelis profesinės sąjungos narių skundėsi prasta ventiliacija ir dėl to pablogėjusia sveikata. Galų gale savivaldybės darbuotojai išmatavo, kad oro drėgmės lygis patalpose nesiekia rekomenduojamų normų, todėl po daugybės skundų Juozo Imbraso valdymo laikais biudžete buvo rasta lėšų langams keisti. Sumontuoti vieną lango rėmą neseniai statytame moderniame pastate kainavo apie 13 tūkst. litų.
Naujausi komentarai