Žvakėmis tamsą vaikė dar senovės Egipto gyventojai, o mūsų krašte seniausios rašytinės žinios apie drevininkus, bites, medų ir vašką siekia XIII a. Viduramžiais Lietuvoje pradėtos gaminti bičių vaško žvakės buvo išskirtinė turtingųjų privilegija.
Pirkėjams jau seniai įprasta, kad natūralias vaško žvakes išstūmė plastiko burbulai su parafininiu ar stikliniai indeliai su želiniu užpildu. Ir vis dėlto vašku kvepiančių namų jaukumą šiandien renkasi vis daugiau žmonių.
Parduotuvė "Ekologiški produktai" Kalėdas siūlo sušildyti lietuviškame ekologiniame bitininkystės ūkyje pagamintų bičių vaško liepsna. Eglučių, avilių, kolonų ar kankorėžių formos geltono vaško žvakės ne tik skleidžia "minkštą" švytėjimą, bet ir malonų aromatą. Populiarėja ir mažytės balto bičių vaško žvakės. Jos kartais jaukiai vadinamos saulės gabalėliais, mat vaškas išbalinamas saulėje.
Kvapų terapijos gerbėjai neliks nusivylę kvapų namų "Aromata Mirabilia" aromaterapinėmis žvakėmis. Jos gaminamos iš ekologiško sojų vaško (balta ir bekvapė medžiaga gaunama iš genetiškai nemodifikuotų sojų aliejaus, o žvakių gamyboje populiarėja todėl, kad lydosi net žemoje 50 laipsnių temperatūroje, be to, stingdama nesikristalizuoja), yra be parafino, bekvapės arba su grynais eteriniais aliejais. Rinktis galima iš 24 kvapų: cinamono, mandarinų, mėtų, vanilės, bazilikų, rozmarinų, žaliųjų citrinų ir kitų.
Žvakės iš ekologiško sojų vaško vertinamos ir todėl, kad, skirtingai nei paprastos aromatinės, jos netoksiškos. Padeda sveikatai ir jų sudėtyje esantys eteriniai aliejai. Be to, sojų vaško žvakės dega ilgiau, mažiau būna nudegusio vaško liekanų. Be to, išsiliejęs tokių žvakių vaškas nepalieka dėmių ir jį lengva nuvalyti.
Parduodama:
"Ekologiški produktai", Antakalnio g. 78, Vilnius.
"Aromata Mirabilia", Čiurlionio g. 4, Vilnius.
Kaina: bičių vaško žvakės – nuo 9 litų, sojų vaško – nuo 12 litų.
Naujausi komentarai