Vilniaus miesto savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu (VPK). Nuo šiol policijos pareigūnai mieste patruliuos su savivaldybės Viešosios tvarkos poskyrio darbuotojais.
Dorosis su girtuokliais
Policijos ir savivaldybės sutartis tapo sudedamąja akcijos "Vilnius – mano namai" dalimi. Šia sutartimi siekiama efektyviau rūpintis gyventojų saugumu, ypač telkiamasi kovai su teršėjais ir girtuokliaujančiais viešose miesto vietose.
"Savivaldybės ir policijos bendradarbiavimas būtinas, nes be savivaldybės ir gyventojų pagalbos policija negali efektyviai vykdyti jai pavestų funkcijų. Ypač dabar, kai galimybės ribotos, kai visi skaičiuojame savo išteklius", – sakė VPK viršininkas Kęstutis Lančinskas.
"Dėl bendradarbiavimo sutarties darbas turėtų paspartėti. Dabar policija turi daugiau teisių negu mūsų pareigūnai. Pavyzdžiui, savivaldybės darbuotojai negali sulaikyti pažeidėjo, o policijos pareigūnai vietoje nesurašo pažeidimo protokolų. Jie asmenis veža į komisariatus. Dabar darbas paspartės, nes policijos ir mūsų pareigūnai patruliuos kartu. Policija galės sulaikyti viešoje vietoje girtuokliaujantį asmenį, o mūsų pareigūnai jam išrašys pažeidimo protokolą", – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintaras Tamošiūnas.
Taikinys – karštieji taškai
Bendrai patruliuoti planuojama savaitgaliais – penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais. Paprastai patruliuos du ekipažai, tačiau, atsižvelgiant į padėtį, policijos pareigūnų į įvykio vietą gali būti iškviesta ir daugiau. Didžiausias dėmesys bus skiriamas tvarkos pažeidėjų susibūrimo vietoms, kurių šiandien mieste užfiksuota apie 160. Tose vietose ketinama daugiau patruliuoti, bet ir įrengti geresnį apšvietimą ir vaizdo kameras.
Viešosios tvarkos skyriuje šiandien dirba apie 20 pareigūnų, policijos gretose jų apie 2 tūkst.
Tokio pobūdžio savivaldybės ir policijos sutartis dėl bendro patruliavimo sudaroma pirmą kartą. Tačiau šios dvi institucijos yra pasirašiusios ir daugiau sutarčių, kuriomis siekiama užtikrinti griežtesnę tvarką, gyventojų saugumą, nusikaltimų prevenciją.
Ateityje savivaldybė sieks, kad jos Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai įgytų daugiau teisų. Vilniaus miesto vicemeras Romas Adomavičius akcentavo, kad savivaldybė galėtų rūpintis ne vietoje paliktų automobilių, besavininkių ir nenaudojamų transporto priemonių nutempimo, greičio ribojimo mieste problemomis. Norėdama ant savo pečių perkelti šių nusižengimų kontrolę, savivaldybė ketina inicijuoti ir kai kurių šalyje galiojančių įstatymų pataisas Seime.
Naujausi komentarai