Pereiti į pagrindinį turinį

Švietimo pažanga sostinėje rūpinsis U. Kaunaitė

2021-08-27 07:02

Vilniaus švietimo pažangos centrui (VŠPC) nuo penktadienio vadovauja švietimo ekspertė Unė Kaunaitė.

Unė Kaunaitė
Unė Kaunaitė / Eitvydo Kinaičio nuotr.

Vienoje iš keturių Vilniaus savivaldybės prioritetinių sričių – švietimo sektoriuje – dirbsianti VŠPC direktorė rūpinsis tuo, kad sostinės gyventojai būtų patenkinti ugdymo kokybe savo mieste, kiti Lietuvos miestai lygiuotųsi į Vilnių, kad jo pranašumai švietimo srityje trauktų ir kitų šalių dėmesį.

U. Kaunaitė yra baigusi Šv. Andriaus ir Kembridžo universitetus (Jungtinė Karalystė). Prieš tapdama VŠPC vadove U. Kaunaitė yra dirbusi premjero patarėja švietimo, mokslo, kultūros ir sporto klausimams, programos „Kurk Lietuvai“ projektų vadove, buvo Kembridžo universiteto INSTRUCT švietimo tyrimų grupės nare, dirbo laisvai samdoma švietimo eksperte, šiuo metu yra Nacionalinės švietimo agentūros ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ekspertų darbo tarybų narė.

„Kiekvienas vaikas Vilniuje, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, turi turėti galimybę eiti į mokyklą, kurioje gali įgyti visapusiškai kokybišką išsilavinimą ir gerai jaustis. Vilniaus švietimo pažangos centras turi padėti mokykloms diegti pažangias ugdymo inovacijas, stiprinti pedagogų ir kitų švietimo bendruomenės narių kompetencijas bei padėti jiems kurti stiprią mokyklos bendruomenę, gerą emocinį klimatą mokyklose. Tikiuosi, kad prisijungusi prie komandos padėsiu įgyvendinti šiuos tikslus“, – teigia U. Kaunaitė.

Vilniaus švietimo pažangos centrui deleguota spręsti mokytojų trūkumo problemą, užsiimti lyderių pritraukimu į sostinės švietimo įstaigas, inicijuoti mokytojų prestižą auginančias programas, skatinančias rinktis pedagogo profesiją, rūpintis mokytojų kvalifikacijos kėlimu ir persikvalifikavimu, pedagogo kvalifikaciją įgijusiųjų ir pedagoginės patirties turinčiųjų sugrįžimu į mokyklas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų