Už sprendimą balsavo 30 tarybos narių, prieš – 13.
Anot savivaldybės, pareigybių ir seniūnijų skaičius išliks nepakitęs.
Numatoma steigti tris papildomas infrastruktūros, organizacijos vystymo ir viešosios tvarkos grupes, jos apjungs skyrius, atitinkančius grupių veiklos sritį bei prižiūrės jų veiklą.
Taip pat bus įkurti septyni nauji skyriai, iš jų kiekvienas sujungs po du jau esančius skyrius: Miesto aplinkos skyrius atsiras iš Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos bei Miestovaizdžio skyrių, Paslaugų skyrius – Klientų aptarnavimo ir Archyvo skyrių, Projektų valdymo skyrius – Investicinių projektų valdymo ir Viešosios ir privačios partnerystės skyrių.
Finansų skyrius skyrių sudarys Finansų ir ekonomikos bei Apskaitos skyriai, Socialinės gerovės skyrių – Socialinių paslaugų ir Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinavimo skyriai, Architektūros skyrių sudarys Statybos reglamentavimo ir Miesto planavimo bei architektūros skyriai, o Energetikos skyrių – Energetikos ir Būsto administravimo skyriai.
Pasak savivaldybės, keičiasi ir pavaldumo klausimas – tiesiogiai sostinės merui Valdui Benkunskui bus pavaldūs komunikacijos ir Tarybos veiklos administravimo skyriai, administracijos direktorius bei keturi vicemerai.
Meras pasiliko Viešųjų ryšių skyrių sau kuruoti ir administravimo skyrių tarybos darbo, ir tuo mero įsipareigojimai baigėsi Vilniaus miesto gyventojams?
Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas vadovaus 16 skyrių. Vicemerai pasiskirstys likusius skyrius pagal savo veiklos kryptis: pirmasis rūpinsis jaunimo, ikimokyklinio ugdymo, sporto reikalais, antrasis – bendruoju ugdymu ir švietimu, trečiasis bus atsakingas už kultūrą, socialinius ir sveikatos klausimus, o ketvirtasis – už infrastruktūrą, miesto aplinką, architektūrą ir kitus statinius.
Opozicijos lyderis Artūras Zuokas sprendimą vadino keistu.
„Mane stebina šiuo atveju mero pasakymas ir taip pat ir teisės grupės vadovo paaiškinimas mums, kad pagrindinis mero darbas yra tik organizuoti pateikimą administracijos struktūros tarybai“, – tarybos posėdyje trečiadienį sakė „Laisvės ir teisingumo“ atstovas.
„Užmirštat, kad įstatymas sako, kad meras yra vykdomoji institucija. Vadinasi, meras padarė pateikimą, taryba pritarė administracijos struktūrai, meras pasiliko Viešųjų ryšių skyrių sau kuruoti ir administravimo skyrių tarybos darbo, ir tuo mero įsipareigojimai baigėsi Vilniaus miesto gyventojams?“ – klausė A. Zuokas.
Tuo metu buvęs sostinės meras, valdančiųjų Laisvės partijos atstovas Remigijus Šimašius kalbėjo manantis, kad numatomiems struktūros pokyčiams išdėstyti aiškūs argumentai.
„Pirma, tai yra įstatymo reikalavimai nauji, o antra, tai atskiri procesiniai dalykai, kur organizacija turi visą laiką tobulėti, reikia ir struktūrą tobulinti“, – teigė jis.
Įgyvendinus pokyčius, iš 67 struktūrinių padalinių liks 54: penkios grupės, 28 skyriai ir 21 seniūnija.
Naujausi komentarai