Pereiti į pagrindinį turinį

Trūksta žodžių: perėjo centrine aikšte, o atrodo, kad grįžo iš tvarto

2015-01-22 04:00
A. Ufarto/BFL nuotr.

Savo išvaizda besirūpinančios vilnietės Giedrės nuotaiką labai sugadino kelionė iš namų į darbą. Jauną moterį papiktino tai, kad perėjus centrine Lukiškių aikšte jos batai buvo labai išterlioti. Atėjus į darbą kolegos klausė, kokiais purvynais ji braidė.

Teko ilgai šveisti batus

„Gyvenu Kaštonų gatvėje, kuri yra netoli miesto centre esančios Lukiškių aikštės. Ir į darbą turiu eiti kertant šią aikštę. Kai tik palyja, ten būna pliurzė. Tenka braidyti po purvą. Taip buvo ir šį kartą. Baisu, kuo pavirto mano batai. Kaip nuplauti tą rudą masę? Jau geriau būčiau ėjusi žole. Jei įliptum į šuns ekskrementus, jie greičiau nusiplautų nei ši terliūzė“, - piktinosi į GRYNAS.lt redakciją besikreipusi skaitytoja.

Moteris sakė su panašia problema susidurianti nuolat, tačiau neturi kitos išeities – vis tiek tenka kirsti aikštę. Aišku, galėtų eiti plytelėmis išklotais takais, tačiau taip susidarytų didelis ratas ir kelionė į darbą gerokai užtruktų.
Per polaidį atitveria „stop“ juosta

Vilniaus miesto savivaldybė šią problemą žino. Kaip teigė Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Mikalauskienė, dabartinė Lukiškių aikštė danga dar likusi nuo sovietmečio. Ji pripažino, kad polaidžio metu danga iš tiesų tyžta. „Paprastai tuomet pastatomi ženklai, arba aptveriama ,,stop" juosta“, - kaip įspėjami praeiviai, paaiškino skyriaus vedėja.

Ji aiškino, kad Lukiškių aikštė laukia rekonstrukcijos, tačiau kada ji bus, pasakyti negalėjo: „Takelių dangos, kaip ir visa Lukiškių aikštė, dar laukia rekonstrukcijos. Konkursą, kiek žinome, skelbs Kultūros ministerija.“

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, penktadienį kalbėdamas su žurnalistais, teigė, kad Lukiškių aikštės būklė jo netenkina. Anot jo, ši aikštė turėtų būti kuo greičiau modernizuojama, nes ši vieta miesto nepuošia.

„Kiek jau metų kalbame apie Lukiškių aikštės sutvarkymą. Šiame procese dalyvauja trys ministerijos – Kultūros, Aplinkos ir Žemės ūkio. Žemės ūkio ministerija turi pasirūpinti sklypo įteisinimu, Aplinkos ministerija atsakinga už želdinius, o Kultūros ministerija atsako už monumentą. Tai yra centrinė aikštė, o mes nerandame sprendimo. Taip neturi būti. Tai nėra tokio masto uždavinys. Tai – ne atominė elektrinė. Pagaliau reikia sutvarkyti ir užmiršti. O mes dabar miežius auginam...“ – kalbėjo K. Trečiokas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų