Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) Agronomijos fakulteto studentai pasijuto metami į gatvę – jiems pasiūlyta kraustytis į kitų fakultetų bendrabučius. Maža to, žinia atskriejo prieš pat egzaminų sesiją.
Fakultetų priešprieša
„Įsivaizduokite, kas norės priimti į savo kambarį trečią žmogų, ir dar agronomą“, – šią savaitę vykusiame susitikime su universiteto vadovybe išrėžė vienas studentų, nepageidaujantis kraustytis į kitą bendrabutį, kuriuose yra įsikūrę kitų fakultetų atstovai. „Inžinieriai ir agronomai nesutaria, kas bus, kai suleisite juos kartu“, – pritarė kitas būsimasis agronomas.
Agronomijos fakulteto studentai nustėro sužinoję, kad per kelias savaites reikia surasti, kur prisiglausti mokyklos bendrabučiuose, kuriuose šeimininkauja kitų specialybių studentai. Gyventojai yra pasirašę sutartis, kad gyvens savo kambariuose iki kitų metų birželio mėnesio ir mano, kad jų perkėlimas kitur pažeidžia sutartį. Kai kurie tikino susiremontavę savo kambarius, be to, susigyveno su savo kambario draugais ir kaimynais, todėl prieš pat egzaminų sesiją niekur nepageidauja kraustytis.
Būsimieji agronomai negailėjo šaižių šūksnių, išgirdę, kad jiems siūloma išsikelti su jais nepasitarus ir nepasiūlius alternatyvių variantų.
ASU prorektorius Vidmantas Butkus aiškino, kad šiame bendrabutyje pusė kambarių yra tušti, šildyti visą pastatą ir samdyti keturis darbuotojus jam prižiūrėti yra neracionalu. Juolab kad kituose aukštosios mokyklos bendrabučiuose laisvų vietų yra.
Gąsdino šildymo išlaidomis
Iš pradžių būsimiesiems agronomams buvo siūloma susirasti vietą kituose bendrabučiuose ir išsikraustyti iki sausio 15 d. Tarsi mitinge kilus triukšmui, prorektorius nusileido ir pasiūlyta palikti kambarius iki vasario, kol pasibaigs sesija. Be to, universiteto vadovybė už persikraustymo nepatogumus esą kompensuotų nuomos mokestį už vieną mėnesį – jis šiuo metu sudaro 55 litus vienam studentui.
Universiteto vadovybė ir į jų pusę stojęs Studentų atstovybės prezidentas Antanas Girčys perspėjo, kad, neišsikrausčius į kitą pastatą, mokesčiai studentams gerokai pakils. Mat padidėjus minimaliai algai, ant studentų pečių esą guls keturių darbuotojų didesni atlyginimai, kurie esą siekia apie 8 tūkst. litų per mėnesį. Prorektoriaus teigimu, bendrabutis talpina beveik 300 gyventojų, o jame pastaruoju metu kambarius nuomojo vos 140 besimokančiųjų universitete.
Iki šiol studentai mokėjo tik už jiems tenkantį gyvenamąjį plotą, o, pavyzdžiui, už neapgyvendintų kambarių šildymą apvalias sumas tenka pakloti universitetui. „Jei ir toliau šildysime pustuštį bendrabutį, šildymo išlaidas teks dengti studentams“, – pareiškė V.Butkus.
Pernai šalčiausią mėnesį viso pastato, statyto 1966 m., šildymas kainavo apie 23 tūkst. litų. Vienam studentui mokestis už nuomą, šildymą ir komunalinius patarnavimus siekė apie 220–250 litų.
Išgąsdinti perkraustymo, Agronomijos fakulteto studentai teigė sutinkantys mokėti brangiau, išlaikyti visą bendrabučio pastatą, kad tik galėtų likti savo kambariuose iki birželio mėnesio.
Prorektorius V.Butkus žadėjo artimiausiu metu pateikti skaičius, kiek gali brangti gyvenimas bendrabutyje ir informuoti gyventojus.
ASU Bendrabučių tarnybos vadovas Rimantas Vitkauskas „Kauno dienai“ užsiminė, kad sumos gali būti ne itin patrauklios, nes mokesčiai gali padidėti apie 40 proc.
Jau po susirinkimo kai kurie studentai svarstė, kad, padidėjus mokesčiams, vertės ieškoti nuomotis butą.
Kitų mokyklų nesudomino
Tai nėra pirmas A.Stulginskio universiteto uždaromas bendrabutis. Šiuo metu modernizuoti rengiamasi kitą pastatą. Prorektorius V.Butkus užsiminė, kad Agronomijos fakulteto bendrabutis yra pačios prasčiausios būklės, jo vienintelio koridoriai likę remontuoti. Tad atlaisvinus pastatą, esą jis bus tvarkomas.
Kadangi ASU jau nebėra tiek studentų, kiek yra vietų bendrabučiuose, V.Butkaus teigimu, galbūt bus gerinamos gyvenimo sąlygos – kambariai jungiami į blokus, dviem kambariams bus įrengiama po sanitarinį mazgą. Kol kas viso aukšto gyventojai naudojasi bendru tualetu, bendrais dušais.
Gyventi ASU bendrabučiuose siūlyta kitų Kauno aukštųjų mokyklų studentams, tačiau norinčiųjų neatsirado, nes reikia važiuoti į užmiestį.
Naujausi komentarai