Simbolines gerumo plytas sukritikavę Kauno vadovai vakar miesto Rotušėje išdalijo 28 gerumo kristalus.
Nuo 2001-ųjų už gerus darbus Kauno bendruomenei ir Lietuvai įvertinti kauniečiai kasmet buvo apdovanojami simbolinėmis Gerumo plytomis, pagamintomis iš stiklo. Šiemet nusipelniusiems kauniečiams įteikti Gerumo kristalai. Kauno vadovams žodis "plyta" sukėlė neigiamas sąsajas su nusikalstamu pasauliu.
"Atsižvelgėme į žmonių atsiliepimus. Apdovanojimas yra garbingas, o žodis "plyta" kelia ne visada malonias asociacijas", – sprendimo motyvus spalio mėnesį aiškino tuometinis Apdovanojimų tarybos pirmininkas Kazimieras Kuzminskas.
"Galime prieiti iki absurdo. Jeigu nusikaltėlių žargone buvo vartojamas posakis "pirkti plytą", negi galvosime, kad visi namai pastatyti iš nusikaltimo įrankių?" – stebėjosi Gerumo plytų iniciatorius Seimo narys Erikas Tamašauskas. Jo idėja buvo stiklinėmis plytomis pagerbti eilinius kauniečius, kurie daro gerus darbus ir dažnai lieka nepastebėti. Gerumo plytos apdovanojimą yra gavę 172 kauniečiai.
"Iš plytų mes statome gerumo miestą, tai simboliška. Kita vertus, norėjau priminti smetonišką tradiciją, kuomet, statant Paminklinę prisikėlimo bažnyčią, simboliškai buvo parduodamos ir perkamos plytos", – apie tai, kaip kilo apdovanojimo idėja, pasakojo buvęs miesto tarybos narys E.Tamašauskas.
Jis ir toliau ketina tęsti Gerumo plytų apdovanojimų tradiciją. Keisis tik laikas – Gerumo plytos bus teikiamos pavasarį, artėjant Velykoms.
Pasikeitus apdovanojimo pavadinimui, taisyklės liko tos pačios. Kandidatus Gerumo kristalui gauti gali siūlyti nevyriausybinės organizacijos, privatūs asmenys ir Kauno meras. Kasmet Apdovanojimų taryba iš pasiūlytų kandidatų atrenka 20 vertų apdovanojimo asmenų. Į jį negali pretenduoti politikai ir Savivaldybės administracijos pareigūnai.
Kauno miesto rotušėje surengtame Padėkos vakare vakar miesto meras Andrius Kupčinskas padėkojo visiems, kurie pernai per kalėdinį labdaros vakarą aukojo cukriniu diabetu sergantiems socialiai remtiniems vaikams. Per akciją surinkta 159 tūkst. ir 188 litai. Kadangi lėšų surinkta daugiau, nei prašė Kauno cukriniu diabetu sergančiųjų bendrija "Likimas", dalis pinigų bus skirta klausos netekusiems ir onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.
Kristalai įteikti šiems asmenims: Zurabui Alanijai, ilgamečiam kraujo donorui, kuris 46 kartus neatlygintinai paaukojo savo kraujo.
Violetai Bakutienei - už altruizmo ir gerumo dvasią, dalijantis viskuo, kad tik šviesiau ir skaidriau būtų kitiems gyventi.
Deimantui Brogiui - už aktyvią veiklą Panemunės bendruomenėje, įvairių gerumo akcijų skatinimą, gailestingumo ugdymo darbus.
Laimutei Galininei, ilgametei kraujo donorei, kuri daugiau kaip 23 kartus neatlygintinai paaukojo savo kraujo ir telkė, skatino kitus nemokamai kraujo donorystei.
Inai Aušrytei Gustienei - už taurų, prasmingą darbą su nuteistaisiais.
Aleksandrai Jankūnienei - už krikščionišką požiūrį į žmogų, už pasiaukojimą, ir meilę slaugant ligonius.
Dariui ir Andželikai Jasaičiams, kurie augina du savo vaikus, o iš vaikų namų paėmė auginti dvi sesutes.
Rudikui Jeganianui - už drąsą gelbėjant tvenkinyje skendusį žveją.
Rūtai Kučinskaitei, kuri yra neįgali studentė, tiesianti tiltus tarp neįgaliųjų ir sveikųjų.
Giedrei Merkelytei - už jau beveik dešimt metų KTU Studentų atstovybės įgyvendinamą projektą, skirtą vaikų namų auklėtiniams.
Juozui Miliauskui - už nuoširdų norą ištiesti pagalbos ranką kiekvienam jo ieškančiam neregiui ar silpnaregiui.
Jeronimui ir Marijai Rakauskams už gerumą, nuoširdumą, prasmingų projektų organizavimą, skirtą Kauno bendruomenei.
Irinai Sabaliauskienei - rūpinimąsi krūties vėžiu sergančiomis moterimis.
Aldonai ir Povilui Šernams - už altruizmo ir gerumo dvasią, dalijantis viskuo, kad tik šviesiau ir skaidriau būtų kitiems gyventi, aktyvų dalyvavimą „Veršvų" bendruomenės veikloje bei Vilijampolės seniūnijos kultūros veikloje, už Lietuvos kultūros puoselėjamą.
Janinai Špakauskienei - už ilgametę, aktyvią etninės kultūros paveldo puoselėjimą, gerumą, nuoširdumą ir už ilgametį be jokio atlygio vadovavimą ansambliui.
Valerijai Urmonienei - už altruizmo ir gerumo dvasią, dalijantis viskuo, kad tik šviesiau ir skaidriau būtų kitiems gyventi.
Teofilei Vozbutienei - už tautinės kultūros sklaidą, skatinančią kartų bendradarbiavimą ir naujų tradicijų kūrimą.
Liucijai Zdanavičienei - už jos krikščionišką požiūrį į žmogų, už iniciatyvą stiprinti bendruomenės ryšius.
Vidui Juodsnukiui - už idėją atgaivinti Senamiesčio ūkininkų turgų, už iniciatyvą stiprinti bendruomenės ryšius.
Linai Kalibataitei - už pilietiškumo ugdymą, krikščioniškų vertybių perdavimą jaunajai kartai, už Kauno miesto puoselėjimą įgyvendinant socialinius ir švietimo projektus.
Algirdui Kvikliui - už akcijos „Sielų upė" organizavimą, kur tūkstančiai žvakelių, menančių tuos, kurių gyvenimas pamirštas ir apleistas, menančių lietuviškų tradicijų išskirtinumą.
Alfonsui Ražauskui - už ilgametę pedagoginę ir kultūrinę veiklą, jaunosios kartos pilietiškumo ugdymą.
Aldonai Ruseckaitei - už aktyvią visuomeninę veiklą ir pastangas supažindinant kauniečius su lietuvių literatūra.
Ingai Buivydaitei - už projektų „Atgaivinkime Kauną" organizavimą, už iniciatyvą stiprinti bendruomenės ryšius.
Justinai Kačerauskienei - už tradicinių akcijų organizavimą pagerbiant besilaukiančias ir esamas mamas.
Egidijui Stancikui - už renginių ciklą „Žodis ir dialogas" idėjų realizavimą netradicinėse erdvėse, už iniciatyvą stiprinti bendruomenės ryšius.
Jolantai Šmitienei - už projekto M.Valančiaus gatvelės papuošimo tęstinę idėją ir jos įgyvendinimą.
Algimantui Stankevičiui - už kūrybišką veiklą Marvos žirgyne.
Naujausi komentarai