Prie VDU Botanikos sodo oranžerijos sklinda svaigus rožių žiedų kvapas. Jis džiugina į sodą užklystančius jaunavedžius ir jų palydą.
Kaune sunku rasti antrą tokią vietą, kurioje vienu metu žydėtų tiek daug ir įvairių rožių. Rožynas pradėtas kurti 1976 metais.
„Dabar rožyne auga beveik pusketvirto šimto rožių veislių. Jas skirstome į senąsias ir naująsias. Džiaugiamės, kad mums pavyko išsaugoti nemažai senųjų veislių. Beje, naujos veislės pasirodė 1867 metais, kai pasaulį išvydo arbatinės hibridinės rožės. Jos iškart tapo labai populiarios", - kalbėjo rožyne dirbanti Irena Grajauskienė.
Kauno botanikos sodo gėlininkai, bendradarbiaudami su rožių augintojais iš Siguldos (Latvija), nuolat papildo savo rožyną naujomis veislėmis. Dabar vertinamos aukštokos (iki dviejų metrų aukščio krūmas) parko rožės. Jų žiedai yra įvairių formų ir spalvų. Didelis šių rožių privalumas yra tas, kad jų nereikia dengti žiemai.
Auginantieji rožes prisimena daug žalos rožynams padariusią 2007 metų žiemą, kai lietingą žiemą po Naujųjų metų pakeitė šalčiai - tuomet ypač nukentėjo floribundinės ir arbatinės hibridinės, o parko rožės šį išmėginimą atlaikė.
„Poliantinės rožės taip pat ištvermingos, nors nėra tokios populiarios kaip, pavyzdžiui, floribundinės. Visos rožės gražios ir turi savo gerbėjų, kuriuos paraginčiau paskubėti į rožyną, nes, pavyzdžiui, iš tolo akį traukiantis vijoklinių rožių žiedų įspūdingas grožis laikosi neilgai", - perspėjo I.Grajauskienė. Kartu ji priminė rožių augintojams mėgėjams, kad rožės ir obelys yra tos pačios šeimos augalai, todėl juos puola tie patys kenkėjai ir ligos. Jei kenkėjų antplūdis jau atslūgo, tai ligos dar tik prasideda. Specializuotose parduotuvėse reiktų įsigyti preparatų nuo miltligės, dėmėtligės ar rūdžių.
Naujausi komentarai