Quantcast

Vilniaus atliekų sistemos reforma: už ir prieš

„Ekonovus“ tikisi laimėti konkursą

Lietuvos kapitalo bendrovės „Ekonovus“ vadovas Rolandas Rutėnas teigė, kad bendrovė pateikė geriausius pasiūlymus visose konkurso dalyse ir tikisi jį laimėti.

„Aš manau, kad savivaldybės konkursas yra geras. Aš manau, kad iš principo savivaldybės ketinimas įvesti rinkliavą ir sutvarkyti atliekų tvarkymą mieste yra teisingas sprendimas. Šiandien, kai keturi atliekų tvarkytojai važiuoja į vieną gatvę, bet į skirtingus namus, nėra racionali sistema. Sprendimas skirstyti miestą į atskiras zonas yra teisingas sprendimas. Šiandien mūsų pasiūlymas yra geriausias penkiose miesto zonose. Vokai yra atplėšti ir kainos yra žinomos“, - BNS kalbėjo R.Rutėnas.

Anot jo, „Ekonovus“ konkurentai, vilkindami konkursą teismuose, stengiasi kuo ilgiau neprarasti savo pozicijų sostinėje.

„Mes konkurso metu uždavinėjome eilę klausimų ir netgi esame teikę pretenzijas dėl neaiškių konkurso sąlygų, bet mūsų nuomone, savivaldybė į viską atsakė. Aš manau, kad visa tai yra tik sprendimai, kurie leidžia (konkurentams - BNS) dirbti Vilniuje esamomis sąlygomis. Juokingiausia yra tai, kad mes dalyvaudami visuose Lietuvoje skelbiamuose konkursuose, matome panašias sąlygas ir kitose savivaldybėse. Kažkodėl jų konkurentai neginčija. Sąlygos gal ir nėra identiškai sudėtos, bet jos yra panašios“, - sakė R.Rutėnas.

Dabartinė komunalinių atliekų surinkimo sistema

Šiuo metu Vilniaus daugiabučių ir privačių namų gyventojai bei įmonės tiesiogiai pasirašo sutartis su „Ecoservice“, „Ekonovus“, „VSA Vilnius“ ir Atliekų tvarkymo tarnyba. Tokia sistema sukurta, kai bendrovės 2007 gegužę pasirašė 8 metų trukmės sutartis su savivaldybe, kad mieste galės tvarkyti atliekas. Pernai ir šiemet sutartys buvo pratęstos vieneriems metams - dabar jos galioja iki 2017 metų gegužės.

Gyventojai bei įmonės už paslaugas atsiskaito su atliekų tvarkymo bendrove. Mokestis už paslaugas skaičiuojamas pagal buto ar namo plotą arba išvežtų atliekų kiekį - pagal plotą moka daugiabučių gyventojai, o pagal kiekį - įmonės ir privačių namų gyventojai.

Nuo šių metų pavasario visos atliekos keliauja į atliekų rūšiavimo gamyklą, todėl į mokestį yra įskaičiuota ir jos paslaugų kaina, kitaip vadinamas „vartų“ mokestis. Norėdama kontroliuoti atliekų surinkėjus, savivaldybė yra nustačiusi šio bendro mokesčio už komunalinių atliekų surinkimą viršutinę ribą.

Šiuo metu mokantiems už atliekų išvežimą pagal gyvenamąjį plotą viršutinė riba siekia 9 centus (be PVM) už kvadratinį metrą, o mokantiems pagal tūrį - 14,75 euro (be PVM) už kubą. Konkrečiai kainas nustato vežėjai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių