Meras Vilius Navickas pasisamdė dar vieną patarėją. Tai jau šeštasis patarėjas mero komandoje, kuriam teks mokėti 6 tūkst. algą iš skylėto miesto biudžeto.
Komanda pučiasi
Kęstučio Binkausko atsiradimas mero patarėjų komandoje daugeliui buvo didelė staigmena. Ypač turint omenyje nuolatinį V.Navicko skatinimą skrupulingai taupyti darbo užmokesčio lėšas.
Meras nusprendė pasisamdyti K.Binkauską patarėju privatizacijos klausimais. Jis iš karto buvo įtrauktas į dviejų darbo grupių veiklą. Vienai jų, analizuojančiai Kalvarijų turgaus pardavimo arba nuomos galimybes, K.Binkauskas vadovauja. Taip pat jis yra narys grupės, sprendžiančios savivaldybės pastato privatizavimo niuansus.
Šis patarėjas yra šeštasis gausioje mero pagalbininkų komandoje. Nuo vasario V.Navickui patarinėja Larisa Dmitrijeva, Povilas Tamošauskas, Gediminas Švilpa, Aurelija Jakaitienė ir Darius Indriūnas. Pagal valstybės tarnybos įstatymą visiems numatytas 6 tūkst. litų mėnesio atlyginimas. O Vilniaus meras uždirba tik per 5 tūkst. litų. Tačiau patarėjai tikina, kad, atskaičius mokesčius, jie gauna kiek daugiau nei 4 tūkst. litų į rankas. Esą tikrai mažiau nei miesto meras.
Rekomendavo verslininkai
Kodėl per visuotinį taupymą plečiama komanda, mero paklausti nepavyko. Mat V.Navickas su žmona vieši Kinijoje. Teko kreiptis į jo patarėją personalo klausimais A.Jakaitienę, kuri merui ir pasiūlė K.Binkausko kandidatūrą.
"Merui iš viso skirtos aštuonios patarėjų vietos, bet dabar užimtos tik šešios. Kas čia bloga, kad buvo reikalingas dar vienas žmogus? Šitas pasamdytas tam, kad dirbtų su savivaldybės įmonių privatizavimu. Labai daug darbo", – tikino A.Jakaitienė.
Paprastai į politinio pasitikėjimo pareigybes priimami partijos nariai, buvę verslo partneriai ar kolegos. Įdomu tai, kad K.Binkauskas netinka nė vienai minėtų kategorijų ir į savivaldybę pateko rekomenduotas trečiųjų asmenų. Pats patarėjas tikina, kad iki darbo savivaldybėje nepažinojo nė vieno žmogaus iš dabartinės mero komandos, o apie patį V.Navicką žinojo tik iš spaudos. Jo kandidatūrą merui pasiūliusi A.Jakaitienė atskleidė, kad jai šį žmogų rekomendavę asmenys iš privačių įmonių.
"K.Binkausko buvo labai geros rekomendacijos, todėl tik su juo ir buvo deramasi. Yra žmonių, dirbančių tam tikrose įmonėse, kurie jį gerai pažįsta, vykdė bendrus projektus. Jo darbai ir patirtis – tikrai įspūdingi. Pavyzdžiui, "Akropolis", kur jis dirbo projekto vadovu", – vardijo A.Jakaitienė.
Norėjo iššūkių
K.Binkauskas atskleidė, kad statybų sferoje sukasi nuo mokyklos laikų, o privatizacijos procesus valdo jau septynerius metus. Jo vykdytų projektų vertė svyruodavo nuo 80 mln. iki 400 mln. litų. Tačiau jei privačiajame sektoriuje verslas sekėsi kuo puikiausiai, kam prireikė pelningą veiklą keisti į valstybės tarnybą?
"Dar pats į šitą klausimą neatsakiau. Turbūt naujų iššūkių paieška. Iššūkis – esant sunkiai ekonominei padėčiai naudingai privatizuoti savivaldybės turtą. Mano nuomone, savivaldybės finansinė padėtis nėra tragiška. Bet aš dar mažai dirbu, kad galėčiau vertinti, todėl komentuoti iš dangaus nesinori", – sakė K.Binkauskas.
Jis nesutiko atskleisti, kokią algą gaudavo iki darbo savivaldybėje. Patarėjas tarstelėjo, kad mėnesio uždarbis buvo panašus į dabartinį – 6 tūkst. litų neatskaičius mokesčių.
Opozicija pasipiktinusi
Mero užmojis sunkmečiu pasisamdyti dar vieną patarėją papiktino savivaldybės opoziciją. Tvarkos ir teisingumo partijos frakcijos seniūnas Gediminas Rudžionis atkreipė dėmesį, kad nemenka dalis miesto politikų apskritai priešinasi tam, kad būtų išparduotos miesto įmonės ir nekilnojamasis turtas, ką kalbėti apie patarėjo privatizacijos klausimams atsiradimą.
"Vyksta nuolatinės kalbos, kad reikia taupyti, ir štai – šeštas patarėjas. Mano supratimu, patarėjo atlyginimas didesnis nei universiteto profesoriaus. Ir tai vyksta neinformuojant tarybos. Juk pagrindinis mero patarėjas ir yra miesto taryba, tačiau ši neišnaudojama. Labai daug kas daroma žinant tik merui, jo patarėjams ir daliai valdančiosios daugumos. Tačiau įstatymuose numatyta, kad visi tarybos nariai privalo žinoti apie mieste sprendžiamus klausimus, privalo dalyvauti jų sprendime, nepaisant to, kad dalis jų yra opozicijoje", – piktinosi G.Rudžionis.
Dosjė
Kęstutis Binkauskas
Gimė 1978 m.
2000 m. Vilniaus Gedimino technikos universitete baigė statybų technologijos ir statybų valdymo studijas.
2002 m. Vilniaus Gedimino technikos universitete įgijo statybų valdymo ir statybų ekonomikos magistro laipsnį.
2000–2004 m. bendrovėje "Vilniaus prekyba" dirbo projektų vadovu, vyr. projektų vadovu, statybų padalinio vadovu.
2005–2007 m. bendrovėje "Dailista" dirbo generalinio direktoriaus pavaduotoju, buvo atsakingas už statybų valdymo padalinio veiklą.
2007–2009 m. vadovavo bendrovei "Rampini".
Geba bendrauti trimis užsienio kalbomis: anglų, rusų, lenkų.
Hobis – žiedinės lenktynės.
Naujausi komentarai