Pereiti į pagrindinį turinį

Sostinėje atidaryta dronų treniruočių erdvė: bus prieinama kiekvienam gyventojui

Įgyvendinant dalį Vilniaus gynybos plano, penktadienį sostinėje atidaryta pirma bepiločių orlaivių treniruočių erdvė. Pastaroji zona bus prieinama kiekvienam gyventojui, norinčiam lavinti savo dronų pilotavimo gebėjimus. Savivaldybė neatmeta, kad tokių erdvių Vilniuje gali atsirasti ir daugiau.

„Tokios erdvės iki šiol Vilniaus mieste neturėjome. Ji yra įrengta trijų segmentų principu, kuriuose galės būti eksploatuojami skirtingi parengtumo lygiai, skirtingi dronai“, – penktadienį atidarant treniruočių erdvę žurnalistams sakė Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

„Tikslas labai aiškus – matant visas karo Ukrainoje tendencijas, matome, kiek bepiločiai orlaiviai turi reikšmės kariniuose konfliktuose, tad yra noras, kad iš tikrųjų bendruomenė, visuomenė gilintų savo įgūdžius, pilotuojant bepiločius orlaivius“, – sumanymą aiškino jis.

Savivaldybės vadovo teigimu, treniruočių erdvė bus atvira visiems tiek sostinės, tiek kitų miestų gyventojams. Tiesa, norint treniruotis grupėse bus reikalinga registracija. Savo ruožtu Šaulių sąjungos ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos atstovai užtikrins profesionalių pilotų rengimą.

„Iš esmės erdvė yra atvira, ji prieinama visiems – vilniečiams ir ne vilniečiams. (…) Jeigu yra pavienis žmogus, norintis su savo dronu ateiti ir treniruotis, jis tą gali daryti be jokios registracijos. Grupėmis – prašysime registruotis, yra specialus internetinis tinklalapis, kur galima registruotis“, – sakė meras.

V. Benkunskas pažymėjo, jog dronų erdvės įkūrimas yra Vilniaus gynybos plano dalis. Mero teigimu, pastarosios zonos įrengimas pareikalavo maždaug 50 tūkst. eurų.

„Visi darbai, kurie čia padaryti – ir teritorijos aptvėrimas, ir pačios teritorijos paruošimas, specialių kliūčių įrengimas – kainavo apie 50 tūkst. eurų“, – informavo jis.

„Erdvė yra atvira, stebima vaizdo kameromis. Minimali priežiūra, kuri bus reikalinga, bus užtikrinta iš savivaldybės pusės“, – pažymėjo V. Benkunskas.

Gali atsirasti daugiau treniruočių zonų

V. Benkunskas akcentavo, jog sostinėje gali atsirasti ir daugiau vietų, kurios bus skirtos dronų pilotų treniravimui.

„Startuojame dar šiltąjį sezoną. Matysime pagal poreikį, ar bus reikalinga ateityje daryti kažkokias papildomas modifikacijas“, – kalbėjo meras.

„Neatmetu, kad artimiausiu metu gali būti ir naujų erdvių, kurios bus dedikuojamos jau uždarose patalpose dronų mokymosi tikslams“, – aiškino jis.

Registracija į dronų operatorių kursus: per pirmąją dieną užsipildė visos rugsėjo mėnesio vietos

Savo ruožtu krašto apsaugos viceministrė Kamilė Gogelienė pasidžiaugė, jog sostinėje atidarytoje treniruočių zonoje bus vykdomi ir dronų operatorių kursai. Anot jos, rugpjūčio 1 d. prasidėjus registracijai į šiuos mokymus, norinčiųjų dalyvauti skaičius džiugina – K. Gogelienė informavo, jog jau yra užpildyti visi rugsėjo mėnesio tvarkaraščiai.

„Labai džiaugiamės Vilniumi – pirmas miestas, kuris taip greitai sureagavo į mūsų prašymą padėti mums organizuoti bepiločių orlaivių kursus, kurių registraciją mes pasileidome vakar. Noriu pasidžiaugti, kad rugsėjo mėnesis jau yra visiškai užpildytas, žmonės tikrai labai noriai registruojasi“, – sakė viceministrė.

Pasak K. Gogelienės, vykdant kursus, tikimasi, kad per metus atitinkamą kvalifikaciją ir kompetencijas įgis per tūkstantį dronų pilotų.

Dronų treniruotėms skirta treniruočių zona džiaugėsi ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos vadovas Almantas Leika.

„Labai džiugu, kad Vilniuje atsiranda tokia erdvė (...) Karo akademija turi užduotį nuo rugsėjo 3 dienos pradėti bepiločių orlaivių operatorių bazinį kursą mūsų piliečiams. Tai ne karinis kursas, tai kursas visuomenei“, – žurnalistams sakė A. Leika.

Pasak A. Leikos, kursai vyks ne tik naujai Vilniuje atidarytoje erdvėje, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

„Tai bus viena iš vietų. Važinėjame ir per kitas savivaldybes, su kuriomis sudarėme planą, ir derinamės su jų administracijomis. Kai kurios jų turi kažką panašaus (tinkamą erdvę – ELTA), bet ją reikia kiekvieną kartą derinti“, – pasakojo akademijos vadovas.

Kaip pažymėjo jis, kursus daugiausia planuojama rengti savaitgaliais. Vieno užsiėmimo dalyvių skaičius yra iki 20 žmonių.

ELTA primena, kad Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje nuo rugsėjo 3 d. atidaromas Bepiločių orlaivių kompetencijų centras. Nuo rugsėjo gyventojai galės dalyvauti ir dronų valdymo mokymuose. Dronų operatoriai turės teorinį ir praktinį modulius, turės išlaikyti teorijos egzaminą atvirosios kategorijos A1/A3 pakategorėse.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų