Pereiti į pagrindinį turinį

"Icor" atstovė: Vilniuje proteguojant „Fortum“ ir vėl pasitelkta Statybos inspekcija

2013-12-06 08:09
DMN inf.
Vytauto Petriko nuotr.

Įmonių grupė „Icor“ Statybos inspekcijos ieškinį teismui dėl bendrovės „Bionovus“ baigtos statyti biokuro katilinės Vilniuje statybos leidimo panaikinimo ir statybos padarinių pašalinimo vertina kaip neteisėtą spaudimą, kurio tikslas – su įmone „Reenergy“ konkuruojančios bendrovės atliekų versle „Fortum“ protegavimas.

„Tai precedento neturintis atvejis, kuomet siūloma nugriauti teisėtą statinį, pastatytą turint visus reikalingus leidimus. Vertiname tai kaip spaudimą atsisakyti atliekų jėgainės veiklos Vilniuje, atlaisvinant vietą mūsų konkurentams. Nuo politinės korupcijos ginsimės visomis įmanomomis teisinėmis priemonėmis“, - teigė „Icor“ Teisės departamento direktorė Jurgita Zakarauskienė.

„Icor“ valdoma „Bionovus“ į 50 MW galios biokuro katilinės statybas investavo 58 mln. litų. Teismui patenkinus Statybos inspekcijos ieškinį, jau baigtą statyti jėgainę, kuri po mėnesio galėtų pradėti tiekti šilumą į Vilniaus tinklus ir mažinti šilumos kainą sostinėje, tektų nugriauti.

„Visi įstatymais numatyti biokuro katilinės statybų apskundimo teismui terminai yra pasibaigę prieš 10 mėnesių, o katilinės statybos yra baigtos“, - konstatavo J. Zakarauskienė.

Anot jos, Statybų inspekcijos ieškinio motyvai dėl „Bionovus“ katilinės yra niekiniai, aklai perrašyti nuo ieškinio, kuriuo prašyta panaikinti statybų leidimą „Reenergy“ statomai atliekų jėgainei. Pavyzdžiui, ieškinyje atsakovu nurodytas Visuomenės sveikatos centras, nors jam, skirtingai nei „Reenergy“ ieškinyje, nėra reiškiami jokie reikalavimai.

Lapkričio 12 dieną tos pačios Statybų inspekcijos iniciatyva buvo sustabdytas kitas reikšmingas sostinės energetinis projektas – bendrovės „Reenergy“ atliekų jėgainės statybos.

49 proc. „Reenergy“ akcijų priklauso Vilniaus miesto savivaldybei, 51 proc. akcijų savininkė – grupė „Icor“, įmonę valdanti per Olandijoje registruotą kompaniją „Helvita Holdings“.

„Reenergy“ atliekų jėgainė taip pat buvo pradėta statyti turint visus įstatymuose numatytus leidimus, įgyvendinus visus reikalingus reikalavimus, atlikus visus reikalingus tyrimus. Visi įstatymais numatyti jėgainės statybų apskundimo teismui terminai – pasibaigę.

„Valstybinės institucijos veiksmai, kuriuos stebime šiandien, yra necivilizuoti ir antiįstatymiški. Siūlymas sunaikinti legalų statinį, pastatytą turint visus leidimus, yra tiesmuka politinė korupcija“, - įsitikinęs atliekų jėgainės „Reenergy“ vadovas Raimondas Petreikis.

Anot jo, tai ženklas kiekvienam investuotojui Lietuvoje – bet kuris teisėtai pastatytas komercinis objektas gali būti nugriautas, nepaisant fakto, kad visi reikalingi statybų formalumai yra įgyvendinti, visi leidimai – gauti.

Statybų inspekcija į Vilniaus miesto apylinkės teismą dėl bendrovės „Bionovus“ biokuro katilinės statybos leidimo panaikinimo ir padarinių pašalinimo kreipėsi gruodžio 5 dieną.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų