Pereiti į pagrindinį turinį

Vilnius nukniaukė iš Kauno stadioną

2009-06-20 08:52
Sandoris: G.Babravičiaus tvirtinimu, investuotojas stadiono statyboms pinigų neprašo, tenori, kad savivaldybė padėtų gauti leidimus statyboms ir sutvarkytų sklypo infrastruktūrą.
Sandoris: G.Babravičiaus tvirtinimu, investuotojas stadiono statyboms pinigų neprašo, tenori, kad savivaldybė padėtų gauti leidimus statyboms ir sutvarkytų sklypo infrastruktūrą. / Gedimino Bartuškos nuotr.

Vilniaus miesto valdžia artimiausiu metu žada pasirašyti ketinimų protokolą su futbolo stadioną statyti norinčia Vokietijos bendrove "Strabag". Tikimasi, kad stadionas Naujoje Vilnioje stovės jau po poros metų.

Vilnius jau rengia dokumentus

Kauno valdžia per anksti suskubo pasigirti, kad derasi su Vokietijos bendrove "Strabag", norinčia statyti naują apie 15 tūkst. vietų futbolo stadioną. Į statinį jie žadėjo investuoti daugiau nei 100 mln. eurų ir prašė vienintelio dalyko – tinkamos teritorijos. Vokiečius labiausiai domino dvi perspektyvos: naujo stadiono statyba S.Dariaus ir S.Girėno stadiono vietoje arba Nemuno saloje.

Tačiau per metus Kaunas investuotojams nieko patrauklaus pasiūlyti nesugebėjo, tad investuotojų žvilgsniai nukrypo į Vilnių. Sostinės valdžia pasirodė esanti apsukresnė – jau rengiami dokumentai stadiono statyboms Naujojoje Vilnioje. Šioje vietoje jau numatytas ir 17 ha sklypas stadiono statyboms.

Vilniaus meras Vilius Navickas patikino, kad apie futbolo stadiono statybas kalbėti dar anksti. Artimiausiu metu Vilniaus miesto valdžia su bendrove "Strabag" žada pasirašyti tik ketinimų protokolą. Jame atsispindėtų abiejų šalių uždaviniai, įsipareigojimai. Tiesa, meras gana kukliai atsiliepė apie vykstančias derybas.

"Yra galimybė Vilniuje pastatyti futbolo stadioną, į jo statybą miestui neinvestuojant nė vieno lito. Kitų Europos šalių praktika rodo, kad Europos futbolo federacija (UEFA) suteikia lėšų tam tikriems investuotojams, ketinantiems statyti futbolo stadionus. Yra tokių pavyzdžių Šveicarijoje, Prancūzijoje, mes bandome tą praktiką įgyvendinti Vilniuje. Čia viskas dar žalia, bet realu", – sakė V.Navickas.

Stadionas už 20 mln. eurų

Kiek atviresnis buvo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) viceprezidentas ir Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius. Jis atskleidė, kad Vilniaus futbolo akademijos idėja, vystoma nuo 2002-ųjų, po poros metų gali būti įgyvendinta. Pirmiausia iškiltų iki 15 tūkst. vietų futbolo stadionas, kainuosiantis apie 20 mln. litų eurų. Pirminiame projekte buvo numatytas kuklesnis – 3–4 tūkst. vietų.

"Kai įstrigo nacionalinio stadiono statybos, taip pat ir Žalgirio futbolo stadiono plėtra, iškilo ambicijos, kad Naujojoje Vilnioje galėtų būti ir didesnis stadionas. Dabar atsirado galimybė ir partneris, kuri yra didžiausia stadionų statytoja Europoje. Su ja bendradarbiauja UEFA. Jos kartu stato stadionus, kitus sporto projektus", – sakė G.Babravičius.

Jis patvirtino, kad investuotojas statyboms pinigų neprašo, tenori, kad savivaldybė padėtų gauti visus leidimus ir savo lėšomis sutvarkytų 17 ha sklypo infrastruktūrą, atvestų visus elektros, vandens, nuotekų, šildymo tinklus. Tai savivaldybei galėtų preliminariai kainuoti apie 8–12 mln. litų, tačiau investicijas savomis lėšomis siūlosi dengti LFF. Paskui savivaldybė su federacija atsiskaitytų pamažu, o už ilgalaikę paskolą savivaldybė teises į stadioną ir sklypą perleistų federacijai.

Greta statytų kompleksą

Po poros metų baigus stadioną turėtų būti statomas visas futbolo akademijos kompleksas, kuris būtų skirtas pirmiausia nacionalinėms, įvairaus amžiaus grupių rinktinėms, tačiau tiktų ir tarptautinio lygio futbolo varžyboms. Pagal projektą planuojama komplekse pastatydinti tris keturias futbolo aikštes treniruotėms, stadioną, modernų dengtą futbolo maniežą, ekonominės klasės viešbutį-bendrabutį, biurą, į kurį turėtų kraustytis ir pati LFF.

Taip pat savivaldybei ir federacijai tektų atsakomybė savomis lėšomis prie stadiono prišlieti visą modernų kompleksą. Vicemero teigimu, statybos bus vykdomos tuomet, kai bus pakankamai lėšų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų