Pasak portalo, pernai gruodį vyriausiojo miesto architekto Mindaugo Pakalnio patarėju tapo Tadas Jonauskis. Nors Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai jis interesų deklaracijos nėra pateikęs, tačiau, Registrų centro duomenimis, nuo 2014 metų jis vadovauja mažajai bendrijai „Pupa – strateginė urbanistika“, kurią pats ir įsteigė.
Šiemet jis su partneriu taip pat įsteigė viešąją įstaigą „Europan LT“ kuri užsiima architektūros veikla, kūrybine, menine ir pramogų organizavimo veikla, posėdžių ir verslo renginių organizavimu, menine kūryba, architektūros ir inžinerijos veikla bei su ja susijusiomis techninėmis konsultacijomis.
Centrinio viešųjų pirkimų portalo duomenimis, „Pupa – strateginė urbanistika“ pernai lapkričio 17 dieną pasirašė sutartį su miesto savivaldybe 10,6 tūkst. eurų sutartį dėl Šnipiškių rajono raidos galimybių įvertinimo paslaugą. Sutartis galiojo iki balandžio vidurio.
2018-ųjų gegužę ši mažoji bendrija taip pat pasirašė sutartį su savivaldybės įmone „Vilniaus planas“ – už 6,7 tūkst. eurų pirkta Ukmergės gatvės vystymo perspektyvų ir viešųjų erdvių koncepcijos parengimo paslaugos, ši sutartis dar galioja iki birželio 10 dienos.
Tų pačių metų sausį „Vilniaus planas” iš mažosios bendrijos už daugiau nei 12 tūkst. eurų pirko Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano keitimo konsultacijų su visuomene ir rekomendacijų bendrojo plano sprendinių projekto korekcijoms parengimo paslaugas.
T. Jonausko vadovauja įmonė taip pat dalyvavo ir Vokiečių gatvės rekonstravimo architektūros idėjos konkurse, kur su partneriais – bendrove „3SET“ ir užėmė jame trečiąją vietą bei susižėrė 4 tūkst. eurų piniginį prizą.
Anot portalo, vertinimo komisijoje tuomet buvo vyriausiasis architektas M. Pakalnis ir vyresnioji patarėja Rūta Matonienė.
Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Paulius Vaitekėnas teigė, kad T. Jonauskis Vyriausiojo architekto skyriuje puse etato dirba nuo gruodžio 1 dienos ir sakė nematantis šioje vietoje interesų konfliktų, nes viešųjų pirkimų sutartys buvo sudarytos dar iki darbo pradžios.
Į kitus klausimus P. Vaitekėnas portalui neatsakė, susisiekti su pačiu T. Jonausku žurnalistams nepavyko.
Straipsnyje taip pat rašoma ir apie kitą vyriausiojo architekto patarėją – Ramunę Baniulienę. Ji pernai spalio yra Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos valdybos narė, o nuo 2014 metų vadovauja įmonei „Terra firma LT“, kuri užsiima kraštovaizdžio projektavimu.
Šios tarnautojos interesų deklaracijos delfi.lt žurnalistams surasti nepavyko. Sulaukusi portalo klausimų, R. Baniulienė teigė, kad į juos atsakyti turėtų savivaldybės Viešųjų ryšių skyrius.
Vyriausioji detaliojo planavimo ir architektūros poskyrio specialistė Zita Kašubienė, anot portalo, yra architektūros studijos „Architeka“ savininkė. Ši įmonė nurodo užsiimanti architektūrine ir inžinerine veikla bei su ja susijomis konsultacijomis.
Portalo teigimu, pati Z. Kašubienė savivaldybėje rengia teritorijų planavimo proceso inicijavimo sutartis, viešina su teritorijų planavimu susijusią informaciją ir dokumentus, organizuoja teritorijų planavimo komisijos darbo posėdžius.
Interesų deklaraciją ji paskutinį kartą yra atnaujinusi 2012 metais, tuomet ji nurodė ryšį su savo įmone ir nurodė, kad jokių sutarčių su savivaldybe ji nėra sudariusi. Į portalo klausimus Z. Kašubienė neatsakė.
Savo ryšių su įmone nėra nurodžiusi ir miestovaizdžio poskyrio vedėja Vaiva Deveikienė, kuri, Registrų centro duomenimis, yra „V. ir S. Deveikių individuali projektavimo, konsultavimo ir paslaugų įmonės“ savininkė.
Taip pat ji yra Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos valdybos narė, į kurią buvo perrinkta pernai, tačiau šio fakto deklaracijoje taip pat nenurodė.
Dar vienas vyriausiojo architekto patarėjas Vytautas Lelys savo interesų deklaracijoje yra nurodęs ryšį su įmone „2L Architects“, kuriai, pagal individualios veiklos sutartį, atliko mažos apimties architektūrinį projektą.
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius portalui teigė nematantis nieko blogo tame, kad vyriausiojo miesto architekto tarnyboje dirba privačių įmonių akcininkai ir vadovai.
„Labai džiaugiamės, kad Vilniaus miesto savivaldybei pavyksta prisikviesti aukšto lygio specialistus iš privataus sektoriaus tiek dirbti, kaip šiuo atveju, tiek partneriškai bendradarbiauti kuriant miestą. Šių specialistų patirtis prisideda prie rytojaus Vilniaus kūrimo. Tikiuosi, kad ateis diena, ir gal net ši Vyriausybė inicijuos Valstybės tarnybos reformą, kur leistų įvertinti patirtį ir darbo rezultatus, ir skatinimo sistemoje nesirems tik stažu valstybės tarnyboje“, – delfi.lt sakė jis.
Naujausi komentarai