„Dabar turime rimtai savęs paklausti, ar tai buvo nelaimingas atsitikimas, ar dar vienas hibridinis incidentas“, – pareiškė Annalena Baerbock (Analena Bėrbok) žurnalistams Italijoje vykstančiame Didžiojo septyneto (G7) užsienio reikalų ministrų susitikime, turėjusi omenyje prieš savaitę nustatytą telekomunikacijų kabelių Baltijos jūroje pažeidimą, o tai, pasak pareigūnų, galėjo būti sabotažas.
„Pastaruoju metu Europoje matėme daugybę hibridinių atakų, dažnai nukreiptų prieš asmenis ir infrastruktūrą – ir povandeninę, ir materialiąją“, – sakė ji.
Sąvoka „hibridinis“ paprastai vartojama apibūdinti išpuoliams, kuriems nenaudojama įprastinė karinė taktika, o, pavyzdžiui, sabotuojama infrastruktūra ar rengiamos kibernetinės atakos.
Nuo 2022 metų, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, Europos šalys dažnai vartoja šį terminą apibūdindamos prieš jas nukreiptus veiksmus, kurie, jų manymu, kyla iš Maskvos.
Lietuvos institucijos pirmadienio avarijos kol kas nesusiejo su neseniai įvykusiais įtariamais sabotažo atvejais.
Vilniuje prie oro uosto pirmadienio rytą nukritus DHL krovininiam orlaiviui, kuriuo skrido keturių žmonių įgula, žuvo Ispanijos pilietis, dar vienas ispanas, taip pat vokietis ir lietuvis buvo sužeisti. Vieno jų būklė sunki.
Lėktuvas taip pat kliudė namą, kuriame buvo 13 žmonių, tačiau visi gyventojai išsigelbėjo.
Įvykus nelaimei Lietuvos sostinės policija atlieka ikiteisminį tyrimą, savo tyrimą atlieka ir aviacijos saugos specialistai bei DHL.
Pirmadienio rytą už maždaug kilometro nuo Vilniaus oro uosto nukritęs orlaivis „Boeing 737“ priklausė Ispanijos oro bendrovei „Swift Air“, jį siuntų gabenimui naudojo DHL. Lėktuvas skrido iš Vokietijos miesto Leipcigo.
(be temos)