Kaip pavasarį rašė tyrimą atlikęs portalas „Verslo žinios“, dalis „iSun“ grupei priklausančių finansinių technologijų įmonių dalyvavo schemoje, kurioje nelegaliems internetiniams kazino leido priimti bankų mokėjimus Vokietijoje, Nyderlanduose ir kitose Europos valstybėse.
„Pasirinkęs papildyti sąskaitą banko pavedimu, lošėjas buvo nukreipiamas į bendrovės „Bitandpay“ sąsają. Šią platformą vysto Šveicarijoje registruota „Veritas Capital“, kuriai iki šių metų kovo vadovavo „iSun“ darbuotojas Alfonsas Ambrazas“, – rašė „Verslo žinios“.
A. Ambrazas tada portalui teigė, kad bendrovė turėjo „daug integracijų su įvairiais paslaugų teikėjais“, tarp jų – ir su „kevin.“ bei „Foxpay“, tačiau tikino jokia nelegalia veikla neužsiėmusi.
„Delfi“ Registrų centre rado įrašą, kad Generalinė prokuratūra areštavo A. Ambrazui priklausantį butą Vilniuje, Antakalnio rajone esančioje V. Grybo gatvėje. Registrų centro duomenimis, tai yra ketvirtame aukšte esantis vieno kambario butas, kurio bendrasis plotas – 28.89 kv. m. Prokuratūra apribojo disponavimo teisę nuo spalio 21 d.
Pats A. Ambrazas „Delfi“ teigė nežinojęs, kad jo butas areštuotas, tačiau paklaustas, ar jis kokia nors forma dalyvauja „Foxpay“ tyrime, ar buvo apklaustas, teigė, kad „yra, yra tam tikrų detalių“. Jis teigė „iSun Lithuania“ įmonėje einantis projektų vadovo pareigas.
Dėl to, kad areštuotas turtas, keista.
„Man šiandien labai keista, kad taip galėjo būti areštuotas tas turtas, nes dirbu pas Vilhelmą Germaną. Ir dirbu kaip paprastas darbuotojas. Dėl to, kad areštuotas turtas, keista“, – teigė A. Ambrazas.
ELTA primena, kad, teisėsaugos institucijoms atliekant ikiteisminį tyrimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ veiklos, iš viso buvo sulaikyti ir įtarimai pareikšti 7 asmenims, tarp jų – minėtos įmonės savininkei Ievai Trinkūnaitei, jos sugyventiniui Vilhelmui Germanui ir eksministrės Monikos Navickienės vyrui Mindaugui Navickui.
Vilniaus miesto apylinkės teismas V. Germaną leido suimti dviem mėnesiams, tuo tarpu I. Trinkūnaitei pritaikytas rašytinis pasižadėjimas neišvykti, o M. Navickas išleistas už užstatą.
Institucijos atskleidžia, kad buvo atliktos 32 kratos, kurių metu rastos nemažos sumos grynųjų pinigų, technikos ir elektroninės informacijos, kriptovaliutos ir turto, meno dirbinių. Kaip skelbiama, kratų metu iš viso rasta 0,5 mln. eurų grynųjų pinigų.
Kaip nurodo Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT), tyrimas pradėtas dėl galimo neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo, piktnaudžiavimo, sukčiavimo, turto pasisavinimo ir iššvaistymo, kyšininkavimo bei papirkinėjimu. Šiuo metu nustatyta, kad bendrininkų grupė 2023–2024 m. galimai legalizavo mažiausiai 17 mln. eurų sumą.
Taip pat siekiant nuslėpti veiklą nuo institucijų galimai buvo mokami kyšiai. Šiuo metu nustatyta galimų kyšių suma siekia per 100 tūkst. eurų.
Anot FNTT Specialiųjų užduočių valdybos viršininko Roberto Šadianeco, ateityje įtariamųjų gali būti daugiau nei 7. Tačiau institucijos pabrėžia, kad pati M. Navickienė byloje „nefigūruoja“, ir „bent kol kas“ jos apklausti pagrindo nėra.
Anot Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pavaduotojo Jovito Raškevičiaus, tarnyba birželį pradėtame ikiteisminiame tyrime fokusuojasi į galimą poveikio darymą sudarant viešuosius pirkimus ir pinigų plovimą, kas susiję su „Foxpay“ teikiamomis paslaugomis viešajam sektoriui.
Kaip teigė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Artūras Urbelis, rugsėjį nutarta anksčiau pradėtus įvairius ikiteisminius tyrimus sujungti į vieną tyrimą, kurio akiratyje ir atsidūrė įmonės „Foxpay“ veikla.
STT tyrimo ėmėsi, Lietuvos bankui atliekant patikrinimą dėl „Foxpay“ veiklos. Taip pat LB papildomai kontroliuoja centrinio banko nurodymų nesilaikiusios „Foxpay“ per mokėjimų sistemą „Centrolink“ teikiamas viešąsias paslaugas.
„Foxpay“ vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje atsidūrė, kai pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – M. Navickienės sutuoktinis M. Navickas.
M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Vėliau 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų. Dėl kilusio skandalo dėl ryšių su I. Trinkūnaite bei V. Germanu, M. Navickienė pasitraukė iš ministrės posto.
(be temos)