„Pavyko šiai minutei gaisrą suvaldyti, aikštelėje vyksta pasitelkiant techniką perkrovos ir gesinimo darbai“, – per spaudos konferenciją įvykio vietoje šeštadienio vakarą sakė V. Kerševičius.
Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas teigė, kad dėl objekto dydžio gesinimo darbai užtruks, kol gaisras bus visiškai likviduotas. Dėl gaisro šeštadienio vakarą vis dar uždarytas eismas Gariūnų gatve.
Gaisras kilo rytą
Sostinės ugniagesių vadovas V. Kerševičius patvirtino, kad pranešimas apie gaisrą buvo gautas šeštadienį 10.23 val., į įvykio vietą išsiųsti ugniagesiai.
Užgesinus įmonės aikštelėje degusias šiukšles, gaisrininkai vis dar gesina viename iš sandėlių degančią šiukšlių krūvą. Darbus stabdo tai, kad gaisras gesinamas iš išorės, pastate padarius angas, tačiau nenorima rizikuoti gaisrininkų gyvybe juos siunčiant į pastato visų.
„Statinyje vienam gale dega apie aštuonių metrų aukščio šiukšlių krūva, kuri gesinama, bet nenorime rizikuoti ugniagesių gyvybe ir į vidų stengiamės grandžių nesiųsti. Vyksta išorinis gesinimas, kai apgesinsim iš išorės, vėl pasitelksim techniką, ir tas atliekas ištrauksim į išorę ir užgesinsim“, – sakė sostinės ugniagesių vadovas.
Jis teigė, kad didelės grėsmės gyventojams nepaisant gaisro masto, nėra, šiuo metu ir dūmų intensyvumas pakitęs, jie jau susimaišę su vandens garais, toli nesklinda.
„Kadangi objektas labai didelis ir kiekis atliekų taipogi didelis, tikrai prognozuojam, kad užtruksim, kol užgesinsim iki galo, kad nebūtų atsikartojančio degimo“, – kalbėjo V. Kerševičius.
Klausiamas, kokios klaidos galėjo lemti gaisrą, Vilniaus ugniagesių vadovas tvirtino, kad kol kas sunku įvertinti, tačiau viena pagrindinė taisyklė – reikia mažinti atliekų sankaupas.
„Visada galima išvengti gaisrų, jei laikaisi priešgaisrinių taisyklių. Šiuo atveju sunku pasakyti, kokia priežastis, galbūt technologinė, galbūt neatsargus elgesys, bet, mūsų giliu įsitikinimu, vis tik reikia mažinti kiekius, yra ribiniai atliekų kiekiai, juos reikia kontroliuoti“, – kalbėjo V. Kerševičius.
Jis patvirtino, kad įmonė buvo tikrinta pernai, bet pažymėjo, kad tokiuose objektuose medžiagų kiekis nuolat kinta ir „patikrinimų metu būna vienoks, o po mėnesio staigiai gali padidėti“.
Laboratorijos atsakymai – kitą savaitę
Gaisro vietoje dirba ir aplinkos apsaugos specialistai, anot jų, taršos mastas, aplinkai padaryta žala, taip pat ir tai, ar bendrovė laikėsi saugumo reikalavimų, paaiškės po tyrimų.
„Gavę pranešimą apie gaisrą tarp 11–12 val. į gaisrą išvyko budintys pareigūnai, pakviesti Aplinkos apsaugos agentūros laboratorijos specialistai paimti vandens ir oro mėginių, o plačiau pakomentuoti apie taršą bus galima gavus laboratorinių mėginių rezultatus“, – sakė Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus valdybos viršininkas Edgaras Skrebė.
Anot jo, į klausimą, ar bendrovės teritorijoje buvo viršyti atliekų kiekiai, ar buvo padaryti aplinkosauginiai pažeidimai, bus galima baigus įmonės patikrinimą.
Aplinkos apsaugos agentūros Rytų Lietuvos aplinkos tyrimų laboratorijos vedėjas Juozas Dautartas sakė, kad stacionarių stotelių Vilniaus mieste mėginiai viršytos taršos nerodė, nors vietoje tarša padidėjusi.
„Vilniaus mieste yra keturios stacionarios stotelės, jos nefiksavo jokio viršijimo, dėl to, kad vėjas buvo ne į Vilniaus pusę. Bet ir dabar atvykę imam oro mėginius, vandens mėginius paėmėm, ir iš vietos, valymo įrenginių, ir iš upės. Dabar apie 16 val. 30 min buvo fiksuoti viršijimai, ir kietųjų dalelių, ir sieros oksido, ir lakiųjų organinių junginių“, – kalbėjo laboratorijos vedėjas.
Jo vertinimu, dėl esamos situacijos žmonės gali būti ramūs, o tikslūs tyrimų rezultatai bus žinomi kitą antradienį-trečiadienį, kai kurie tyrimai – po savaitės.
Šeštadienio rytą kilus gaisrui atliekų rūšiavimo įmonėje „Ecoservice“ įvykio vietoje dirba gausios ugniagesių pajėgos, gaisrą gesino bent dešimt autocisternų.
„Ecoservice“ Gamybos padalinio vadovas Mindaugas Šeštokas šeštadienį pranešė, kad bendrovei priklausančiame rūšiavimo centre užsidegė nepavojingos atliekos.
Naujausi komentarai