Savo „Facebook“ paskyroje ji antradienį paskelbė besitikinti, kad „nurimus emocijoms po penktadienį priimto teismo sprendimo“ bus išgirsta, jog ikiteisminiam tyrimui vadovavusio ir valstybinį kaltinimą teisme palaikiusio prokuroro siekis nėra nuteisti visą policiją, demotyvuoti pareigūnus panaudoti ginklą, kai tai būtina akistatoje su nusikaltėliu, ar palaužti ginklą panaudojusį pareigūną siekiant neproporcingos bausmės.
„Jo tikslas – apginti pažeidžiamo, savimi negalinčio pasirūpinti žmogaus teisę į gyvybę. Kiekvieno iš mūsų, nes kiekvienas galime atsidurti tojo silpnojo padėtyje. Ir šią prokuroro poziciją aš nuoširdžiai palaikau“, – teigė generalinė prokurorė.
Pasak jos, visus sukrėtusio įvykio metu žuvęs žmogus dėl savo sveikatos būklės pasijuto susidūręs su grėsme, nuo kurios „ėmė gintis taip, kaip sugebėjo“ bei negalėjo adekvačiai reaguoti į pareigūnų nurodymus.
„Vienoje pusėje buvo dėl sveikatos sutrikimo labai pažeidžiamas, akivaizdžiai silpnesniojo pozicijoje esantis žmogus, kitoje – keturi fiziškai ir emociškai stabilūs, stiprūs, apmokyti, turintys patirtį bei įvairiomis priemonėmis ginkluoti policijos pareigūnai“, – kalbėjo N. Grunskienė.
Generalinė prokurorė taip pat ragino nepriešinti prokuratūros ir policijos, nes tai paranku tiems, kas sąmoningai renkasi nepaklusti įstatymui, ne visuomenei ir teisingumui.
Prokuratūros teigimu, dar nėra priimtas sprendimas, ar skųsti pirmosios instancijos teismo nuosprendį, prokuroras jį priims įvertinęs teismo nutartį.
„Kol kas sprendimas dėl to, ar nuosprendis bus skundžiamas, nėra priimtas“, – BNS nurodė Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė.
Apeliacinis skundas gali būti paduodamas per 20 dienų nuo nuosprendžio paskelbimo dienos, tai yra sausio 31-osios.
Būtinąją gintį nustatęs Vilniaus apygardos teismas praėjusią savaitę nutraukė policininkui D. Šerpyčiui iškeltą bylą dėl moters nužudymo ir išteisino jį dėl piktnaudžiavimo.
Vyras buvo teisiamas dėl 2023 metų gruodžio 12-osios įvykių Vilniaus rajone, Baraškų kaime. Tądien policijos pagalbos paprašė greitosios medicinos pagalbos brigada, atvykusi pas agresyvią 51 metų psichikos ligonę.
Bylos duomenimis, moteris kastuvu apdaužė medikus ir greitosios pagalbos automobilį. Paskui, apsiginklavusi peiliu, puolė pareigūnus, grasindama juos papjauti.
Policininkai moterį tramdė dujomis ir elektros impulsiniu prietaisu „Taser“. Šioms priemonėms nesuveikus, D. Šerpytis į moters rankas, kojas ir pilvą paleido kelis šūvius, kurių vienas buvo mirtinas.
(be temos)
(be temos)
(be temos)