Opozicinio Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis pasisakydamas dėl interpeliacijos sveikatos apsaugos ministrui socialdemokratui Vyteniui Povilui Andriukaičiui piktinosi, jog ministro atsakymuose dingo dalis originalaus interpeliacijos teksto.
E.Masiulis kaltino ministrą suklastojus interpeliacijos tekstą ir tvirtino, jog taip ministras demonstruoja nepagarbą Seimui.
"Per visą 23 metų parlamentarizmo istoriją Seime nutiko beprecedentis atvejis - interpeliacijos autoriai pateikė 23 klausimus sveikatos apsaugos ministrui, o gavę atsakymus pamatėme, kad suklastotas interpeliacijos tekstas, 116 ištrintų interpeliacijos originalo eilučių, ir tai demonstruoja nepagarbą ne tik interpeliacijos autoriams, bet ir visam parlamentui", - Seime pradėjus svarstyti interpeliaciją ministrui sakė E.Masiulis.
Jis taip pat stebėjosi ministro tvirtinimu, esą interpeliacija neatitinka Seimo statuto normų, nes joje nekeliami klausimai apie jo kaip ministro sprendimus, o ne pasisakymus. Liberalų sąjūdžio lyderis stebėjosi, kad ministras pats prisipažino per pusmetį darbo nepriėmęs jokių sprendimų, ir vardijo problemas, kurias ministras turi spręsti.
"Eilės, susidariusios prie gydytojų kabineto, finansavimo trūkumas, galbūt ne visai racionaliai paskirstomos sveikatos fondo lėšos valstybinėms gydymo įstaigoms - tai problemos, kurias turi spęsti ministras, kuris eidamas šias pareigas labiausiai yra atsakingas", - sakė E.Masiulis.
Jis taip pat kaltino ministrą supriešinus valstybines ir privačias medicinos įstaigas. "Sveikatos apsaugos ministras kai kuriais savo įsakymais ir viešais savo pasisakymais yra sukiršinęs tiek medikų bendruomenę, tiek pacientų bendruomenę", - sakė Liberalų sąjūdžio lyderis.
"Neapgalvoti sveikatos apsaugos ministro vieši pasisakymai suglumino medikų bendruomenę, pasisakymai apie tai, kad negalėtų medikai dirbti ir privačiose, ir valstybinėse gydymo įstaigose, kad baigę studijas žmonės turėtų būti privalomai siunčiami į vieną ar kitą vietovę, įnešė sumaištį į pačią medikų bendruomenę", - kalbėjo E.Masiulis.
Svarstant interpeliaciją pasisako jos iniciatoriai, ministras atsako į Seimo narių klausimus. Tuomet sudaroma redakcinė komisija nutarimo projektui dėl interpeliacijos parengti, ne mažiau kaip trečdalis jos narių turi būti interpeliacijos iniciatoriai. Šiuo nutarimu Seimas turi pareikšti pritarimą arba nepritarimą ministro atsakymams.
Jeigu Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projekte ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir reiškiamas juo nepasitikėjimas, toks nutarimo projektas gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių - 71 iš 141 - balsų dauguma. Priėmus tokį nutarimą ministras turi atsistatydinti.
Atsakymus į opozicijos parengtą interpeliaciją ministras pateikė praėjusią savaitę. Juose ministras kritikavo opozicijos atstovus, kad interpeliacijos klausimai buvo susiję ne su jo sprendimais, o su viešais pasisakymais, tvirtindamas, jog interpeliacija tokiu pagrindu negalima. Jis taip pat neigė opozicijos interpeliacijos tekste išdėstytus teiginius.
Vienas interpeliacijos iniciatorių Liberalų sąjūdžio atstovas Gintaras Steponavičius ministro poziciją įvertino, jog užuot dalykiškai atsakęs į interpeliacijos klausimus, šis užsiima jos turinio klastojimu ir pamokslavimu.
Atsakydamas į opozicijos jam pateiktus interpeliacijos klausimus sveikatos apsaugos ministras teigė, kad klausimuose esama aritmetinių klaidų, teiginiai nemotyvuoti, ironizuojama, kad opozicija netikėtai praregėjo, kokia prasta finansinė gydymo įstaigų padėtis.
Opozicinio Liberalų sąjūdžio inicijuotą interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui pasirašė 31 Seimo narys, tarp jų - ir pats ministras. Tarp pasirašiusių po paskutiniu 31-uoju pasirašiusio V.P.Andriukaičio - konservatorių, liberalų frakcijų nariai ir Mišrios Seimo narių grupės atstovas. Daugiausiai klausimų interpeliacijoje buvo dėl pasisakymų apie privatų medicinos sektorių, klausiama, kodėl mažėjo finansavimas sveikatos priežiūros įstaigoms.
Naujausi komentarai