Vilniaus apygardos teismas pirmadienį išnagrinėjo prieštaringos reputacijos verslininko Vadimo Kastujevo gynėjo skundą dėl jam paskirto dviejų mėnesių trukmės suėmimo.
Nutartis, kuri bus galutinė ir neskundžiama, bus skelbiama antradienį.
V.Kastujevas teismo posėdyje nedalyvavo, į teismą buvo atvykęs prokuroras ir suimtojo advokatas. Pastarasis prašo panaikinti suėmimą ir paleisti į laisvę, nes tam nėra pagrindų.
Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Mindaugas Ražanskas BNS sakė, kad advokato skundo nepalaiko ir V.Kastujevą prašo laikyti suimtą.
V.Kastujevui suėmimas buvo skirtas spalio 30 dieną Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartimi. Be V.Kastujevo buvo suimtas dar vienas asmuo. Penktadienį pastarojo skundą dėl suėmimo teismas atmetė.
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) duomenimis, tarptautinėje organizuotoje grupuotėje, kuri prekiavo tauriaisiais metalais ir prabangiais mobiliojo ryšio telefonais „Vertus“, veikė 13 Lietuvos piliečių, tarp jų - prieštaringos reputacijos verslininkas V. Kastujevas. Antradienį visi jie buvo sulaikyti dviem paroms, jų namuose atliktos kratos.
„Pagrindiniai veikėjai visi yra Lietuvos piliečiai, bet jie labai aktyviai bendradarbiavo su Lenkijos piliečiais ir, mums ne paslaptis, Rusijos valstybės piliečiais“, - spaudos konferencijoje yra sakęs FNTT Vilniaus apygardos valdybos viršininkas Dainius Baršauskas.
Jo teigimu, grupuotė Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) šalyse nelegaliai perpardavinėjo prabangius mobiliojo ryšio telefonus „Vertus“, o šiose šalyse įsigytus tauriuosius metalus gabendavo į Europos Sąjungą. FNTT duomenimis, bazinio „Vertus“ telefono kaina yra 5 tūkst. eurų (17,26 tūkst. litų).
Pasak D.Baršausko, daugiau finansinės naudos grupuotė gaudavo iš prekybos tauriaisiais metalais.
FNTT atstovas pažymėjo, kad grupuotės nusikalstama veikla tiriama nuo 2011 metų, jai vadovavo du giminystės ryšiais nesusiję asmenys. Dalis įtariamųjų jau yra teisti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
V. Kastujevas anksčiau buvo teistas Rusijoje, 2011 metais grįžo į Lietuvą. Jam anksčiau priklausė Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas.
Kaip skelbė FNTT, ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl šešėlinę prekybą vykdžiusios organizuotos grupuotės, kuri nusikalstamų veikų maskavimui ir nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimui (pinigų plovimui) naudojo lengvatinio apmokestinimo įmones (offshore).
Naujausi komentarai