Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį nusprendė, jog „Snoro“ veiklą auditavęs ekspertas nepadarė nusikalstimo, tačiau pats auditas buvo atliktas netinkamai.
„Teismas nusprendė išteisinti Ramūną Bartašių. (...) Atsižvelgiant į bylos detalių visumą ir į tai, kad auditorius gana intensyviai buvo klaidinamas banko atstovų, nors tas faktas nepaneigia jo pažeidimų, tačiau remiantis šiomis aplinkybėmis, teismas nusprendė, jog visuomenei reikšmingi padariniai, susiję su banko bankrotu, kilo ne dėl auditoriaus išvados, o galimai dėl banko „Snoras“ vadovybės neteisėtų veiksmų, dėl kurių yra atliekamas ikiteisminis tyrimas“, - paskelbė bylą nagrinėjęs teisėjas Marijus Kursevičius
Anot jo, auditoriaus vardo atėmimas buvo pakankama bausmė R.Bartašiui už netinkamai atliktas pareigas.
Pats R.Bertašius sakė esantis patenkintas teismo sprendimu, tačiau taip pat sieks susigrąžinti auditoriaus vardą, nes byloje paaiškėjo, jog jis buvo klaidinamas „Snoro“ vadovybės.
„Teismas viską paaiškino ir sprendimas kitoks negalėjo būti. Teisėjas nerado, dėl ko galėtų priekaištauti, o už banko veiklą atsakingi akcininkai ar vadovai. Akcininkų ieškodami, laiką turėtumėte leisti Maskvoje“, - žurnalistams po teismo posėdžio tvirtino R.Bertašius.
Nutartis per 20 dienų gali būti apskųsta aukštesnės instancijos teismui. Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė BNS sakė, jog prokuratūra tik išnagrinėjusi teismo sprendimą, spręs, ar jį skųsti.
Prokurorai R.Bartašių kaltina tuo, kad audituodamas 2010 metų „Snoro“ veiklą, jis nesilaikė Audito įstatymo bei tarptautinių standartų ir pateikė išvadą, kuri klaidino Lietuvos banką, valstybės institucijas, indėlininkus ir taip prisidėjo, kuriant nepagrįstas saugių investicijų banke iliuzijas. Tokiu būdu buvo padaryta didelė žalą valstybei, banko kreditoriams ir indėlininkams.
Audito ir apskaitos tarnyba 2012 metais R.Bartašiui skyrė griežčiausią nuobaudą ir panaikino auditoriaus vardą. Teismai 2014 metais galutinai nutarė, kad R.Bartašiui auditoriaus vardas panaikintas teisėtai, nes jis nesilaikė profesinio skepticizmo principo ir nepareiškė nuomonės dėl kelių reikšmingų banko sandorių, taip pat audituojant itin didelės vertės vertybinių popierių likučius.
„Ernst & Young Baltic“ auditavo 2009-2010 metų „Snoro“ banko veiklą, o pagal sutartį turėjo audituoti ir 2011 metų veiklą, tačiau tų metų pabaigoje banko veikla buvo sustabdyta, o bankas nacionalizuotas.
„Ernst & Young Baltic“ 2014 metais taikiai susitarė su „Snoru“ ir banko bankroto administratoriui išmokėjo 11,6 mln. eurų.
Naujausi komentarai