Pereiti į pagrindinį turinį

Žinomas verslininkas ruošiasi bokso varžyboms: tai bus mano pirma ir paskutinė kova

2024-09-23 12:10
DMN inf.

Ore tvyrantis odos ir adrenalino kvapas, baimė, jaudulys, ramybė ir ryžtas Justui Leščiukaičiui pažįstami daugiau nei pusę gyvenimo. Jis kasdien užsimauna bokso pirštines, susikaupia ir žengia į ringą. Ir taip – kelis kartus per dieną. Čia, toli nuo nuosavo verslo šurmulio ir šeimos, Justas susitelkia tikslui – pasiruošti savo pirmajai ir, greičiausiai, paskutinei kovai bokso ringe. Tai ne tik fizinis išbandymas, bet ir vidinė kelionė, leidžianti geriau pažinti save.

„Bokse itin svarbu kantrybė ir staigi reakcija į situaciją, – sakė Justas. – Tai reiškia, kad gavus smūgį, turi į tai reaguoti ramiai ir nesistengti priešintis. Jei priešiniesi smūgiui, netenki daug energijos, o tai neigiamai atsiliepia vėlesniuose raunduose. Bokse reikia mokėti tausoti energiją, jos neiššvaistyti. Lygiai taip pat ir gyvenime – pravartu išmokti neskubėti priimti sprendimus net tais atvejais, kai tai tave verčia daryti kiti. Reaguoti reikia tik sau pačiam tinkamu metu.“

Iššūkis suderinti tris gyvenimo sritis

Justo gyvenimas šiuo metu primena sudėtingą žongliravimą tarp trijų svarbiausių aistrų: verslo, šeimos ir bokso. Vadovaudamas „Piano Piano“ restoranų tinklui ir vystydamas daug kitų projektų, jis kasdien nardo tarp verslo iššūkių ir dar bando įkvėpti komandą siekti savo tikslų. Grįžęs namo, Justas tampa mylinčiu vyru ir tėvu – jo šilumos ir dėmesio laukia žmona Indrė ir du mažyliai.

Asmeninio archyvo nuotr.

Dabar prie šių atsakomybių prisideda ir intensyvios bokso treniruotės, reikalaujančios fizinės ištvermės, geležinės valios ir psichologinio pasiruošimo. Tai – nemenkas išbandymas derinti tris skirtingus pasaulius, tačiau Justas tiki, kad su aistra ir disciplina galima įveikti bet kokias kliūtis.

„Mano šeima tikrai pajuto pokyčius – ir teigiamus, ir ne visai“, – atviravo Justas. – Treniruotėms šiuo metu aukoju daug laiko, kurį galėčiau ir norėčiau skirti šeimai. Tačiau su Indre daug kalbamės – vis akcentuoju, kad tai bus mano pirma ir paskutinė kova, ir ši aplinkybė mane verčia dar stipriau pasiruošti. Esu tikras, kad be palaikymo iš šeimos nebūtų ir kovos, todėl esu dėkingas už jų supratingumą.“

Boksas – daugiau nei sportas

Boksu Justas susidomėjo būdamas 16 metų. Iki tol jis išbandė daugybę kitų sporto šakų, tačiau būtent boksas jį patraukė savo unikalumu. „Didžiausias bokso skirtumas nuo kitų sporto šakų yra tas, kad boksas nėra žaidimas“, – pastebėjo jis. – Manau, kad boksas manyje išugdė jausmą nepasiduoti net kai to labai norisi. Kai esi ringe vienas prieš vieną, visada aplanko vienatvės jausmas, ir atrodo, kad tuoj sugalvosi kokį nors pasiteisinimą išlipti iš ringo, o tada įkvepi oro ir pradedi kovą.“

Boksas labai nuleidžia ant žemės, sutelkia ir suteikia ramybės. Būtent tai šis sportas atneša ir verslui – vidinės ramybės ir stiprybės.

 

Ši patirtis jam padėjo ir versle. „Apskritai čia viskas labai panašu kaip versle – labai svarbu strategija ir teisingai išnaudojami jėgos resursai, nes net ir paruošęs gerą strategiją, gali pritrūkti jėgų, – sakė Justas. – Aš esu itin aktyvus žmogus, mano pertraukas sporte pastebi kone visi. Boksas labai nuleidžia ant žemės, sutelkia ir suteikia ramybės. Būtent tai šis sportas atneša ir verslui – vidinės ramybės ir stiprybės.“

Įkvėpimo Justas semiasi ir iš legendų. Muhammado Ali žodžiai „Čempionai yra sukurti ne salėse. Jie turi kažką ypatingo viduje – norą, svajonę, viziją“ Justui ypatingai artimi. „Manau, kad mentaliai nugalėtoju turi tapti dar prieš pergalę. Nugalėtoju žmogų padaro tikėjimas ir požiūris, – dalijosi jis. – Ali buvo žmogus, kuris pergalėmis tikėjo nepaisant didelio vargo salėje. Mane labiausiai žavi jo nusiteikimas – nepaisant visų nuopolių, nesėkmių ir pralaimėtų kovų, jis laikėsi savo įsitikinimų, neprarado sveiko proto. Tai išties yra labai svarbu tiek bokse, tiek gyvenime – nepamesti galvos.“

Asmeninio archyvo nuotr.

Žengia be jokio vidinio nusistatymo

Justui ši kova yra daugiau nei sportinis išbandymas – tai asmeninis tikslas ir galimybė įgyvendinti svajonę. Lapkričio 16 dieną Vilniuje, „Twinsbet“ arenoje, KOK & BUSHIDO HERO’S turnyre, jis akis į akį susitiks su Andriumi Burnecku.

„Gyvenime žmonės privalo turėti tikslų ir iššūkių, – teigė Justas. – Ši kova man yra visiškai naujas etapas, galbūt tai kažką taip pat paskatins išbandyti šį sportą. Kaip vyras, įžengęs į ringą, noriu jam atiduoti visą per gyvenimą bokse sukauptą patirtį – be jokio vidinio nusistatymo ir baimių, nes ateinu pirmai ir paskutinei savo profesionaliai kovai.“

Justas tikisi, kad jo pavyzdys įkvėps kitus. „Jeigu galiu aš, tai gali bet kas. Labai daug kam tai buvo žinia kaip iš giedro dangaus – pasirodo, dauguma artimųjų net nežinojo, kad šiuo sportu užsiimu daugiau nei pusę savo gyvenimo. Bet būtent sportas reikalauja maksimalios disciplinos – jis priverčia anksčiau atsigulti, nevartoti alkoholio. Tai motyvuoja, stiprina mane kaip žmogų, ir jeigu tai nors vieną žmogų įkvėps vietoje naktinio klubo penktadienį pasirinkti bokso treniruotę, būsiu labai laimingas.“

Siekdamas ne tik įkvėpti kitus, bet ir pakeisti požiūrį į boksą, Justas nori sugriauti visuomenėje vyraujančius stereotipus apie šį sportą. „Boksas turi daug stigmų, jo samprata iškreipta dėl sąsajų su nusikalstamu pasauliu. Tačiau yra priešingai – boksas laikomas taktiniu sportu, panašiai kaip intelektualių, subrendusių žmonių mėgstami šachmatai, – aiškino jis. – Bokse nelaimi vien strategija ir raumenys – svarbios ir visos smulkmenos, nusiteikimas, charakteris, tikėjimas savimi. Tobulas pasiruošimas lemia tik pusę sėkmės – kitą pusę – psichologija.“

Po treniruočių Justas tikina jaučiantis didelį meilės pliūpsnį žmonėms. „Net jų neigiamos reakcijos man kelia tik šypseną“, – juokėsi jis.

Tokie mėgėjai boksininkai kaip mudu į ringą gali atnešti dar daugiau energijos ir jaudulio nei profesionalūs kovotojai – mes nesikauname dėl titulų, mums nesvarbu, kas rytoj bus po kovos, mes ateiname atiduoti save visą ir nugalėti.

 

Priešininką vertina labai rimtai

Kalbėdamas apie būsimą priešininką, Justas jį vertina su pagarba. „Mano priešininkas yra stiprus, tvirto charakterio žmogus. Jis pirmas nenuleidžia rankų, turi didesnę kovų patirtį. Daug kartų esu matęs jį kovojant, todėl vertinu labai aukštai. Man nebus lengva, bet nebus lengva ir jam, – teigė jis. – Tokie mėgėjai boksininkai kaip mudu į ringą gali atnešti dar daugiau energijos ir jaudulio nei profesionalūs kovotojai – mes nesikauname dėl titulų, mums nesvarbu, kas rytoj bus po kovos, mes ateiname atiduoti save visą ir nugalėti.“

Ruošdamasis kovai, Justas daug dėmesio skiria psichologiniam pasirengimui. „Čia labai padeda joga – kvėpavimo pratimai ir asanos, – dalijosi jis. – Didelis ir trenerio Naurio Lukošiūno indėlis – jis yra mano mokytojas ir draugas, kuris pats turi didelę kovotojo patirtį. Nauris man padeda sustiprėti psichologiškai, pasakoja apie įvairias situacijas, kurios gali laukti kovos lauke. Žinoma, jų atskleisti dabar negaliu – tai yra dalis kovos taktikos. Kviečiu ją išvysti gyvai ringe.“

Planuoja stipriausią išėjimą istorijoje

Tokios intensyvios treniruotės ir psichologinis pasiruošimas skatina Justą apmąstyti, ką jis nori palikti po šios kovos. Vyras ne kartą akcentuoja, kad tai bus pirmoji ir, greičiausiai, vienintelė jo kova bokso ringe, todėl norėtų būti prisimintas kaip kovotojas, padaręs geriausią išėjimą (angl. walk out) istorijoje.  

„Tikiuosi surinkti didžiulę areną – ringe laukia ne tik kova, bus daug adrenalino, emocijų, įspūdžių. Įsivaizduoju, kaip žengiu link ringo, aplink mane šviesos blyksi kaip žaibai, minia šurmuliuoja, o širdies plakimas aidi ausyse kaip būgnai. Oras kvepia oda ir metalu, areną užpildo šūksniai, muzika ir laukimo energija. Kiekvienas žingsnis – tai žingsnis link svajonės, link akimirkos, kai susijungs visas mano pasiruošimas ir aistra. Noriu, kad ta akimirka būtų nepamirštama ne tik man, bet ir kiekvienam, stebinčiam kovą“, – dalijosi Justas.

Tačiau Justas puikiai supranta, kad ringe viskas gali pasikeisti akimirksniu. Čia jam labai artimi Mike'o Tysono žodžiai, kurie atspindi tikrąją bokso esmę ir iššūkius – „Kiekvienas turi planą, kol jam trenkia į veidą“.

„Iš tiesų, planuok neplanavęs, bokse taip jau yra – su tuo susiduriu kiekvienoje treniruotėje, – atviravo jis. – Ateini paruošęs puikų planą, o išeini nuleidęs galvą, nes tas planas, pasirodo, vertas tik keliauti į šiukšliadėžę. Tačiau į tai nereikia koncentruotis ir reaguoti – svarbu nenustoti judėti ir stengtis, kad smūgiuotum ir pataikytum daugiau už priešininką. „Never ever give up“ (liet. niekada nepasiduok) – su tokiu motyvu einu per gyvenimą, taip pat mąstau ir žengdamas į bokso ringą.“

Justo Leščiukaičio ir Andriaus Burnecko akistata KOK & BUSHIDO HERO’S turnyre įvyks lapkričio 16 dieną, Vilniuje, „Twinsbet“ arenoje. Bilietus galima įsigyti Bilietai.lt

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
satas

kas jis toks straipsnį nusipirko kovą irgi pirko veržiasi į elitą gargės troškimas begalinis...
1
0
buvo toks ruskių pirzikas Romanovas

geriausias šokėjas Lietuvoje ir geriausias Žalgirio centro puolėjas :)
3
0
jis "laimės" kovą

nes pergalę iš anksto nusipirko
2
0
Visi komentarai (3)