Pereiti į pagrindinį turinį

Išmanusis karas: šauliai pristatė inovacijas mūšio laukui

2024-10-07 12:01

Kaune vyko Šaulių hakatonas ir jame patys šauliai, kibernetinio saugumo ekspertai bei kiti specialistai pristatė, kokias naujoves sukūrė lietuviai, kurias galima pritaikyti mūšio lauke karo atveju.  

Lietuvos šaulių sąjungos archyvo nuotr.

Ginklai, atpažįstantys pavojingą objektą greičiau nei tą pastebi šaulys, vandeniu plaukiantys dronai ir kita speciali technika buvo pristatyta Šaulių organizuotame hakatone –specialistų susibūrime, kurie kuria inovacijas karui ir mūšio laukui. 

„Rusijos invazija į Ukrainą buvo didelis katalizatorius naujoms inovacijoms, karo pramonės vystymui. Suprantame, kad valstybės gynyba be karo pramonės neįmanoma“, – teigė Šaulių sąjungos vado pavaduotojas Gediminas Latvys.

Anksčiau būdavo įprastą matyti kariškius su ginklais rankose, o dabar į mūšio lauką kariškiai keliauja apsiginklavę ne tik ginklais, bet ir išmaniausiais prietaisais. 

Specialistai sako, kad modernios technologijos tai pranašumas mūšio lauke ir kartu efektyvesnė karių apsauga.

„Mūšio lauke groja antžeminiai dronai, jūrų dronai, tam, kad apsaugotume žmones, padarytume žymiai didesnę žalą be žmogaus įsikišimo. Po truputį vyksta karo lauko robotizacija“, – kalbėjo „Tech-park“ direktorius Paulius Nezabitauskas. 

LNK stop kadras.

Dronai karo pramonėje tapo kasdienybe, ir, atrodo, nieko nebestebina kamikadzės, žvalgybiniai, transportavimo dronai, tačiau šauliai juos patobulino taip, kad būtų pranašesni. 

„Kas labai svarbu logistikoje, tai išlaikyti ilgą skrydį, aprūpinant saulės energija. Mokslininkų komanda kuria variklius, 25 proc. prailgina skrydį nuo 200 iki 300 km“, – tikino „Tech-park“ direktorius.

Mokslininkai sukūrė inovacijas padedančias atpažinti cheminius ginklus. 

LNK stop kadras.

O štai prietaisas, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodytų niekuo neypatingas, yra itin svarbus kariams neturint galimybės įsikrauti priemonių.

„Galima naudoti tranchėjinio karo metu, kad pasikrautume įrenginius, racijas arba netgi dronus. Reikia šilumos šaltinio, idealiu atveju, ugnis arba dujinė liepsna“, – pasakojo šaulys Martynas Bajoraitis.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Be technologijų neatsiejama saugumo dalis – kibernetinis saugumas. Pastaruoju metu atakų daugėja, o pagrindiniais taikiniais tampa ne tik viešosios ar valstybinės įstaigos, bet ir privatūs verslai. 

„Silpniausias yra smulkus verslas, nes neturi pakankamai priemonių apsisaugojimui. Nėra taip, kad tik kritinės infrastruktūros yra atakuojamos“, – kalbėjo Šaulių sąjungos Kibernetinio saugumo kuopos vadas Mažvydas Kurys. 

Šių metų šaulių sukurtų inovacijų renginyje per pusšimtis lietuviškų komandų. Apie 80 proc. to, kas pristatyta, iškart galima pritaikyti mūšio lauke.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Stasys

Sukurkite įrangą, kuri išasfaltuotų žvyrkelius, tinką, kuris nenubyra po pusmečio, greitus mokyklinių vadovėlių spausdintuvus-žmonės bus jums dėkingi. O jūs kuriate žmonių naikinimo įrangą ir paklaikę dėl karo.
0
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų