Pereiti į pagrindinį turinį

Savaitgalį – rodyklių sukimas: kokį poveikį daro sveikatai?

2024-10-26 12:00

Šį savaitgalį, naktį iš šeštadienio į sekmadienį, laikrodžio rodyklės bus sukamos viena valanda atgal. Nors būta įvairių diskusijų apie tai, kad reikėtų nustoti kasmet sukti rodykles (dėl to šiemet parašyta ir peticija), kol kas to atsisakyti nesvarstoma.

Įprasta: kaip ir kasmet, spalio pabaigoje laikrodžio rodyklės bus sukamos viena valanda atgal.
Įprasta: kaip ir kasmet, spalio pabaigoje laikrodžio rodyklės bus sukamos viena valanda atgal. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Psichiatrijos filialo Dienos stacionaro ir ambulatorinių konsultacijų skyriaus vedėjas gydytojas psichiatras, psichoterapeutas Aringas Vagonis teigė, kad pasukus laikrodžio rodyklę vieną valandą į priekį poveikis sveikatai – neigiamas, o pasukus atgal – teigiamas, tačiau abiem atvejais – trumpalaikis.

Visgi manau, kad laikrodžio rodyklių sukiojimo atsisakymas būtų teisingas žingsnis.

„Laiko sukimas, ypač pavasarį, kai prarandama valanda, turi trumpalaikį neigiamą poveikį sveikatai – miego trūkumas gali sukelti nuovargį, padidinti nerimą, pabloginti nuotaiką ir psichikos sveikatą, taip pat padidinti nelaimingų atsitikimų ir širdies problemų riziką. Rudenį, kai gauname papildomą valandą miego, poveikis sveikatai dažniausiai būna teigiamas, tačiau ir šis poveikis yra trumpalaikis. Laiko sukimas veikia mūsų cirkadinį ritmą – vidinį kūno laikrodį, todėl tiek pavasarį, tiek rudenį organizmui reikia laiko prisitaikyti. Ilgalaikio reikšmingo poveikio daugumos žmonių sveikatai mokslas nepatvirtina, tad teigti, kad laiko keitimas daro didelę žalą, yra iš dalies mitas“, – sakė A. Vagonis.

Aringas Vagonis. Asmeninio archyvo nuotr.

Nepaisant to, gydytojas laikosi nuomonės, kad atsisakyti laikrodžio sukiojimo būtų naudingiau.

„Visgi manau, kad laikrodžio rodyklių sukiojimo atsisakymas būtų teisingas žingsnis, nes šiais laikais ekonominės naudos reikšmingumas yra labai sumažėjęs, o sveikatos aspektai yra kur kas svarbesni“, – akcentavo A. Vagonis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Patyręs

Man širdies operacija irgi padarė tik trumpalaikį poveikį. Na, pusę metų teko pasisaugoto - ne bėgioti, sunkai ne kilnoti ir viskas. Analogiškai ir didžiąjai daugumai (apie 80 proc) Covidus epidemija padarė. Pasirgo-pasirgo žmogeliai ir vėl į darbą eina.
0
0
senis

kai įstojo lietuva į ta šūdą tai ir sukiojamas tas laikas ir kiekvienais metais tas pat klausimas ,tik niekas nesikeičia nes mūsų europarlamentarai ten lenda dėl geru algu o ne dėt to kad kažka žmonėm padaryt gerai.
3
0
Jonas

Visi sako ,kad laikrodžio sukinėjimas turi neigiamą poveikį ir nieko valdžia nedaro.Kažkoks absurdas
7
0
Visi komentarai (3)

Daugiau naujienų