Anksčiau žadėjusi būti premjere, jei laimėtų Seimo rinkimus, partijos lyderės retorika rinkimų naktį pasikeitė – ji nebepatvirtina, ar vadovaus kitos kadencijos Vyriausybei.
„Bus pasvertos absoliučiai visos aplinkybės, visa tai bus įvertinta ir tada priimtas sprendimas mūsų prezidiume ir mūsų taryboje“, – kalbėjo V. Blinkevičiūtė.
„Gal kol kas padėkime tašką dėl tos premjero pozicijos, nes sprendimai bus priimti“, – teigė ji.
Ji pakartojo, kad imsis atsakomybės kartu su prezidentu formuoti valdančiąją daugumą.
G. Landsbergis apie V. Blinkevičiūtę premjerės poste: kiekvienas klojame savo lovą
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkei V. Blinkevičiūtei vengiant tiesaus atsakymo, ar ji užims premjerės postą, konservatorių lyderis G. Landsbergis teigia, kad geopolitinė realybė reikalauja neatidėliotino gebėjimo dirbti.
„Kiekvienas klojame savo lovą, kiekvienas šnekame ir darome taip, kad galėtume po to gerai darbuotis. Aš linkiu tik stiprybės, pergalės džiaugsmas greitai išsisklaido, esu tą pats patyręs, realybė yra ganėtinai brutali“, – porinkiminėje spaudos konferencijoje pirmadienį sakė G. Landsbergis, pranešęs apie pasitraukimą iš partijos pirmininko posto ir atsisakantis naujo mandato Seime.
„Dabar ta mūsų realybė geopolitinė reikalauja labai greito pasirengimo ir neatidėliotino gebėjimo dirbti, to ir linkiu“, – pridūrė jis.
Kiekvienas klojame savo lovą, kiekvienas šnekame ir darome taip, kad galėtume po to gerai darbuotis.
Apie V. Blinkevičiūtės retoriką dėl premjerės pozicijos: gali indikuoti norą pasilikti atsitraukimą
Socialdemokratų lyderei V. Blinkevičiūtei aiškiai neatsakant, ar imsis vadovauti Vyriausybei, premjerė Ingrida Šimonytė pastebi, kad rinkimus laimėjusios partijos vadovės sprendimas nekandidatuoti vienmandatėje apygardoje gali sietis su noru ieškoti „atsitraukimo“ kelių.
„Yra klausimų, kuriuos galima sau užduoti, kodėl populiariausios partijos lyderė nesiėmė kandidatuoti vienmandatėje, čia toks yra gal netipiškas elgesys, kurs gal indikuoja kažkokį norą ir galimybes pasilikti kažkokį atsitraukimą. Aišku, tie rinkimų rezultatai galėjo visaip susiklostyti, tai gal tas buvo skaičiuojama“, – kalbėjo I. Šimonytė.
Visgi politikė V. Blinkevičiūtės retorikos vertinti nesiėmė ir tikino, kad tai daryti turėtų partijos rinkėjai.
„Nemanau, kad aš turiu vertinti – manau, kad turi vertinti socialdemokratų rinkėjai, o aš nesu viena iš jų ir todėl mano vertinimas šiuo atveju turbūt būtų nei šioks, nei toks“, – pabrėžė I. Šimonytė.
R. Žemaitaitis apie V. Blinkevičiūtę: politikas turi tesėti duotą žodį
Dvidešimt mandatų naujos kadencijos Seime iškovojusios partijos „Nemuno aušra“ lyderis Remigijus Žemaitaitis sako, kad socialdemokratų lyderė V. Blinkevičiūtė turi tesėti savo žodį dėl buvimo premjere.
„Socialdemokratai, eidami į rinkimus aiškiai buvo pasakę, kad premjerė bus būtent V. Blinkevičiūtė. Kito sprendimo aš nelabai įsivaizduočiau, nes politikas davė žodį ir politikas jį turi tesėti“, – pirmadienį BNS ir LRT surengtoje porinkiminėje spaudos konferencijoje Valdovų rūmuose Vilniuje sakė R. Žemaitaitis.
Vis dėlto jis neatmetė, kad „gyvenimas gali keistis“ ir vietoj V. Blinkevičiūtės premjero postą gali užimti kitas politikas.
S. Skvernelis tiki, kad V. Blinkevičiūtė vadovauti Vyriausybei imsis: ji be penkių minučių ministrė pirmininkė
Socialdemokratų lyderei V. Blinkevičiūtei tiesiai neatsakant, ar imsis Vyriausybės vairo, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis tikina, kad kitaip būti negalėtų. Anot jo, atsakomybę po tokių gerų socdemams rezultatų Seimo rinkimuose prisiimti yra privalu.
„Labai aiškiai matėme (socialdemokratų – ELTA) partijos pirmininkės lyderystę rinkimų metu. Ta lyderystė transformavosi į 52 mandatus. Tai tokį milžinišką pasitikėjimą turint, turbūt net variantų nėra kitokių, kaip imtis šios atsakomybės ir formuoti Vyriausybę“, – pirmadienį Eltos surengtoje spaudos konferencijoje teigė S. Skvernelis.
„Praktiškai, Vilija Blinkevičiūtė – be penkių minučių ministrė pirmininkė. Kitokių signalų neturime“, – tikino jis.
Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Seimo rinkimus laimėjo LSDP, iškovojusi 52 mandatus, konservatoriai liko antri su 28 mandatais.
Partija „Nemuno aušra“ laimėjo 20 mandatų, demokratai turės 14 mandatų, Liberalų sąjūdis – 12, o „valstiečiai“ – aštuonis.
Spaudos konferencija:
(be temos)
(be temos)