Pirmą kartą per rugsėjo 29 d. šalyje vykusius rinkimus kraštutinių dešiniųjų Laisvės partija (FPOe) užėmė pirmąją vietą, gavusi 28,8 proc. balsų ir aplenkusi valdančiąją konservatorių Liaudies partiją (OeVP), surinkusią 26,3 proc. balsų. Treti buvo centro kairės socialdemokratai (SPOe), gavę 21,1 proc. balsų.
Tačiau FPOe nepavyko rasti partnerių, kad galėtų sudaryti vyriausybę. Todėl kadenciją baigiantis konservatorių kancleris Karlas Nehammeris pradėjo derybas su socialdemokratais ir liberalia NEOS partija dėl vyriausybės sudarymo šioje Alpių šalyje, Europos Sąjungos narėje, turinčioje 9 mln. gyventojų.
Penktadienį per skubiai surengtą spaudos konferenciją NEOS vadovė Beate Meinl-Reisinger sakė pranešusi prezidentui Alexanderui Van der Bellenui, kad jos partija „netęs derybų“ dėl menkos pažangos siekiant imtis esminių reformų. Tačiau ji pasiūlė parlamente paremti kitas dvi partijas ir pridūrė, kad liberalai „nesako „ne“ reformoms, jau pasiektiems kompromisams“.
Trijų partijų valdančioji koalicija būtų buvusi pirmoji Austrijoje nuo 1949 m., šaliai susiduriant su ekonominiais sunkumais ir didėjančiu biudžeto deficitu. K. Nehammeris yra sakęs, kad spalį prasidėjusios derybos dėl koalicijos bus nelengva užduotis. Austrijoje po rinkimų sudaryti vyriausybę prireikia vidutiniškai 62 dienų.
(be temos)