„Žmogus pasakė savo nuomonę, šiek tiek pasikarščiavo, bet mūsų programinės nuostatos yra tradicinė šeima“, – BNS sakė G. Pavasarytė.
„Aš pripažįstu, kad tas elgesys yra neetiškas ir taip neturėtų gal tarybos narys kalbėti, bet ten daugiau tokių pasikarščiuojančių buvo, tai tiesiog sureagavo žmogus į situaciją taip, kaip sureagavo“, – teigė partijos pirmininkė.
Praėjusią savaitę viešai transliuoto tarybos posėdžio metu R. Lekavičius sakė nesuprantantis Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos parengtos rekomendacijos užtikrinti, jog uniformos būtų neutralios lyčių atžvilgiu, translyčius vaikus lygino su žvėreliais.
Tarybos nario teigimu, translyčių vaikų elgesys nėra normalus, vadino tai „akivaizdžiais iškrypimais“.
Kaip šią savaitę pranešė portalas „gayline.lt“, vietos politinės jaunimo organizacijos dėl tokio politiko elgesio ketina teikti skundą savivaldybės Etikos komisijai.
Anot G. Pavasarytės, situaciją ji aptarė su pačiu R. Lekavičiumi ir, jos žiniomis, joks tyrimas kol kas nėra pradėtas.
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Diskriminacijos prevencijos ir komunikacijos grupės vyresnioji patarėja Miglė Kolinytė BNS sakė, jog rekomendacijos buvo parengtos atsižvelgus į praeitais metais atliktą tyrimą apie translyčių žmonių padėtį Lietuvoje.
„Vienas iš dalykų, kas paaiškėjo tos apžvalgos metu, tai, kad translyčiai žmonės mokymosi aplinkoje, mokyklose susiduria su daug patyčių ir kitų sunkumų. Atsižvelgiant į tai, buvo ta apžvalga išsiųsta susipažinimui Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) ir ten buvo išskirtos kelios rekomendacijos, kaip užtikrinti saugią mokymosi aplinką translyčiams asmenims“, – kalbėjo M. Kolinytė.
Pasak jos, ministerija šias rekomendacijas persiuntė švietimo padaliniams savivaldybėse ir kitoms už švietimą atsakingoms institucijoms.
„Tas raštas taip pas juos (į Šakių rajono savivaldybę – BNS) ir nukeliavo. Mes Šakių rajonui konkrečiai tiesiai nesiuntėm, jis atėjo per švietimo ministeriją“, – pabrėžė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos specialistė.
Turime suprasti, kad tokios neapykantos bangos nėra tik apsikeitimas nuomonėmis.
Jos teigimu, rekomendacijos atsižvelgia į realią situaciją šalies mokyklose – tarnyba iš tėvų sulaukia kreipimųsi apie į mergaitiškas ir berniukiškas suskirstytas uniformas.
„Konkrečiai mergaitėms yra priskirti sijonai, sarafanai, berniukams yra priskirtos kelnės. Ir kas svarbiausia pažymėt šitoj situacijoj tai, kad mergaitėms kai kuriais atvejais net neleidžiama dėvėti kelnių. Vadinasi tos uniformos yra labai aiškiai suskirstytos pagal lytį ir tai kelia sunkumų apskritai, nepriklausomai net nuo mokinių lyties ar lytinės tapatybės“, – sakė M. Kolinytė.
„Mūsų bendra rekomendacija yra tokia, kad reikėtų, kad tos uniformos nebūtų suskirstytos pagal lytį. Tai arba jos apskritai būtų lyčiai neutralios, vienodos visiems, arba būtų galima laisvai pasirinkti, kokias uniformas kas nori dėvėti“, – paaiškino specialistė.
M. Kolinytė BNS teigė, jog dėl pateiktų rekomendacijų daugiau neigiamų pasisakymų ar kreipimųsi iki šiol tarnyba nėra sulaukusi.
„Pasisakymų politikų mes negalim komentuoti ir jeigu yra kažkokie vieši pasisakymai homofobiški, transfobiški ar skatinantys neapykantą, tai rekomenduojama yra kreiptis į atsakingas etikos komisijas“, – pridūrė ji.
Lietuvos regionų partijos nario elgesį feisbuke pasmerkė ir Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė.
„Turime suprasti, kad tokios neapykantos bangos nėra tik apsikeitimas nuomonėmis. Jis didina ir taip didelę atskirtį ir neretai diskriminaciją patiriančių žmonių izoliaciją, kerta per jaunų žmonių savivertę, o kartais tampa ir gyvybės bei mirties klausimu“, – rašė J. Juškaitė.
(be temos)
(be temos)
(be temos)