Imasi griežtų priemonių: nutarta drausminti gudraujančius gyventojus Pereiti į pagrindinį turinį

Imasi griežtų priemonių: nutarta drausminti gudraujančius gyventojus

2025-02-10 16:06

Kretinga imasi drausminti nemokančius už šiukšles. Jeigu namo ar buto savininkai neįrodys, kad jų būstas negyvenamas, teks mokėti maksimalų mokestį, skaičiuojamą net šešiems asmenims. Komunalininkai skaičiuoja, kad rajone yra apie 2,6 tūkst. neva negyvenamų butų ir namų.

Imasi griežtų priemonių: nutarta drausminti gudraujančius gyventojus
Imasi griežtų priemonių: nutarta drausminti gudraujančius gyventojus / LNK stop kadrai

Kai kuriuos kretingiškius betvarkė prie šiukšlių konteinerių piktina.

„Pas mus šiukšlinė, tarsi, aikštelė, kur viską gali suvežti. Toks jausmas, kad mūsų šiukšlinė – viena visoje Kretingoje“, – piktinosi gyventojas.

Anot kretingiškių, daug šiukšlių, ypač prie daugiabučių, nebūtų, jeigu svetimi jų neprivežtų.

LNK stop kadras.

Kretingos rajone mokestis už buitines atliekas skaičiuojamas ne pagal buto plotą, kaip daugelyje savivaldybių. Čia mokestis sudarytas iš dviejų dalių – pastoviosios ir kintančios. Pastaroji priklauso nuo bute registruotų žmonių.

Apsižiūrėta, kad tiek mieste, tiek rajone yra gausybė negyvenamų butų ir namų. Kadangi juose nėra deklaruotų gyventojų, už atliekų tvarkymą nereikia mokėti.

„Gruodžio mėnesio duomenimis, Kretingos rajone yra 1,2 tūkst. butų ir 1,4 tūkst. namų, kur nėra deklaruotų gyventojų. Tai manome, kad tas skaičius neatitinka tikrovės“, – teigė „Kretingos komunalininko“ direktorius Paulius Ruškus.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

Kad žmonės negudrautų ir nevengtų mokesčių, nutarta juos drausminti. Nuo vasario neva negyvenamų būstų savininkams skaičiuojamas maksimalus drausminantis mokestis. Jiems teks mokėti už šešis žmones.

„Pagal naują rinkliavą – vienas gyventojas mėnesiui moka 2,10 Eur., tai šešiems žmonėms gaunasi 14,60 Eur. už mėnesį“, – skaičiais dalinosi „Kretingos komunalininko“ direktorius. 

Žmonės nemokės už šiukšlių tvarkymą, jeigu įrodys, kad jų namas ar butas tikrai tuščias. Turės pateikti pažymą apie elektros suvartojimą.

„Mes jiems paskaičiuosime už šešis. Tada jie turės beveik metus pateikti pažymą iš elektrą tiekiančios įmonės, kad ten nenaudojama elektra ir jiems bus perskaičiuojama“, – aiškino P. Ruškus.

Kadangi vietinė rinkliava mokama į savivaldybės biudžetą, spėjama, kad jis papilnės. Komunalininkai neabejoja, kad ir bėdų su drausminančiu mokesčiu nekils, nes esą ir dabar skolininkų nedaug. Žmonės iš pradžių gauna priminimus sumokėti už šiukšles, labai retai skolos išieškomos teismuose.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Advokatai, aūūū

ABI pusės PRIVALO elgtis sąžiningai. Nežinau, kaip kitur, o štai Vilniuje iš kiekvieno priverstinai imamas mokestis už NIEKADA NESUTEIKTĄ paslaugą (t.y., už stambių atliekų išvežimą! (Nes nebuvo reikalinga, nes nei „euroremontus" darė, nei baldus lauk mėtė). Keista, bet teisininkai to nepastebėjo, kad toks apiplėšimas vykdomas! Ir vis didina kainas. Šiemet jau per 50 € pareikalavo.
0
0
Visi komentarai (1)