Pasiruošti žiemai vairuotojams kainuos brangiau Pereiti į pagrindinį turinį

Pasiruošti žiemai vairuotojams kainuos brangiau

2011-10-27 23:09
Dauguma autoservisų patvirtina, kad padangos pabrango 10–30 proc., tačiau tikina, jog atpigo ratų montavimo paslaugos.

Dar šių metų pavasarį pasigirdo kalbų, kad žiemos sezonas automobilių vairuotojams atsieis brangiau nei pernai. Dauguma autoservisų patvirtina, kad padangos pabrango 10–30 proc., tačiau tikina, jog atpigo ratų montavimo paslaugos.

Padangos brangsta ne visur

Anot autoserviso „Dagris“ mažmeninės prekybos vadovo Gintaro Žemaičio, padangų tiekėjai kainas iš tiesų padidino: „Kaučiukas dėl stygiaus tikrai pabrango. Tapo svarbiau ne kaina, o apskritai jo gauti.“ Vadovo teigimu, padangos autoservise pabrango 10–20 proc. ir šiuo metu kainuoja nuo 60 iki 160 litų.

Pabrangusios medžiagos nėra vienintelė priežastis, kodėl pakito padangų kainos. Kaip teigė G.Žemaitis, tam turėjo įtakos ir krizės laikotarpis: „Taip pat išaugo poreikis – atsivėrė Azijos rinka, kuri naudoja labai daug padangų. Po krizės padangų gamybos apimtis labai sumažėto, todėl jaučiamas jų trūkumas ir kainų padidėjimas.“

Tiesa, autoserviso „Kemi“ atstovas Vilmantas Šukys tvirtino, kad dėl konkurencijos padangų kainos pasikeitė tik nesmarkiai. Padidėjusią savikainą tiekėjai kompensavo mažesniais antkainiais.

„Pardaviau 150 padangų ir neuždirbau nė lito – viską už savikainą atidaviau, kad pas mane klientai montuotųsi padangas. Vyksta atkakli kova“, – sakė jis.

O Klaipėdos autoserviso „Autofora“ vadovas Mindaugas Širka patikino, kad kalbos apie kainų padidėjimą nepasiteisino: „Kol kas jokių kainų pokyčių nėra. Visi girdėjome šnekas apie tai, bet tų pačių padangų kaina, palyginti su praėjusiais metais, yra lygiai tokia pati.“ Anot jo, perkamiausių vidutinės klasės padangų kaina autoservise svyruoja nuo 160 iki 280 litų.

Nors padangų kainos daugelyje vietų šoktelėjo, ratų montavimo paslauga autoservisuose kainuoja tiek pat arba mažiau nei pernai. Kaip teigė G.Žemaitis, taip įvyko dėl autoservisų ir vadinamųjų garažiukų, kuriuose darbai neva atliekami pigiau, konkurencijos. Vis dėlto nukritusi paslaugos kaina klientams sutaupyti nepadeda.

„Pernai paslauga kainavo 80 litų, šiemet – 60 litų. Skirtumas per mažas, kad kompensuotų pabrangusias padangas“, – sakė jis.

Ieško kuo pigesnių

Kaip teigė Kauno autoserviso „Trunda“ parduotuvės ir serviso vedėjas Donatas Varkalys, rinkdamiesi padangas klientai ieško gero kokybės ir kainos santykio, todėl paprastai perka vidutinės klasės padangas.

Vis dėlto Klaipėdos autoserviso „Autofora“ vadovas M.Širka sakė pastebėjęs, kad per krizę padaugėjo žmonių, kurie verčiau renkasi pigią nei kokybišką produkciją. Todėl padidėjo naudotų padangų paklausa. Tačiau „Dagrio“ atstovas G.Žemaitis šias padangas pavadino rizikingomis ir sakė jų savo klientams nerekomenduojantis: „Jų tikrai niekam nesiūlome, nes tai loterija: pusei vartotojų pasiseka, kitai pusei – ne.“

„Kemi“ atstovas V.Šukys pabrėžė, kad kai kurios įmonės naudojasi žmonių nežinojimu: „Kartais žmonės į tai nesigilina, jie tik džiaugiasi padangas gavę gera kaina. Jie kartais net nežino, kur patikrinti padangų pagaminimo datą, nors oficialiai autoservisas šiuos duomenis turėtų pasakyti.“

Naujų, tačiau pigių padangų norintys vartotojai dažniausiai renkasi kinų arba lenkų gamybos produkciją. Kaip sakė M.Širka, pigiausias padangas renkasi mažai keliaujantys arba norintys sutaupyti bet kokiu būdu, o kokybės siekiantys klientai nepagaili pinigų gerų prekės ženklų padangoms.

„Su šiomis padangomis važiavimo ir saugumo jausmas visiškai kitoks. Kas daug važinėja ir rūpinasi saugumu, renkasi kokybišką prekę, galiausiai pasiskaito atsiliepimus internete ir vos atvažiavę į autoservisą pasako, ko nori“, – teigė M.Širka.

Bumo dar laukiama

Kaip sakė V.Šukys, šiuo metu autoservisas per dieną padangas sumontuoja keturiems penkiems automobiliams, tačiau apskritai darbo krūvis nedidelis: „Jau dvejus metus pastebiu, kad padangų keitimo bumo nebūna. Aplink yra įvairių garažų, todėl servisuose eilių nėra. Gal specializuotose padangų parduotuvėse klientų susidaro daugiau, nes ten didesnis pardavimas.“ Vis dėlto jis pabrėžė, kad montuoti garažuose nėra pigiau, o žmonės ten mažesnių kainų tikisi dėl informacijos stokos.

Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ ekspertai taip pat teigia, kad didžioji dalis vairuotojų neskuba pasiruošti žiemos sezonui.

„Žiemą padangų keitimo bumas būna šiek tiek didesnis, o pavasarį jo iš vis nėra, nes žmonės gali visą vasarą važinėti su žieminėmis padangomis, jei jiems į galvą nešauna jų pasikeisti“, – sakė „Kemi“ atstovas V.Šukys.

Bendrovės „Goodyear“ tyrimas parodė, kad net 93 proc. Lietuvos vairuotojų nežino, kokios turėtų būti saugios padangos, ir negalėjo įvardyti nustatyto padangų protektoriaus gylio.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų