Pereiti į pagrindinį turinį

Vokietijos diplomatijos vadovas palieka partijos lyderio postą

2011-04-04 14:54
Vokietijos diplomatijos vadovas palieka partijos lyderio postą
Vokietijos diplomatijos vadovas palieka partijos lyderio postą / Scanpix nuotr.

Problemų persekiojamas Vokietijos užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle sekmadienį paskelbė, jog kitą mėnesį pasitrauks iš Laisvųjų demokratų partijos (FDP) lyderio posto, tačiau toliau eis šalies diplomatijos vadovo pareigas.

"Po dešimties metų partijos pirmininko poste aš nebesieksiu būti perrinktas gegužę vyksiančiame partijos suvažiavime", - sakė G.Westerwelle.

Jau kurį laiką buvo kalbama, kad ministras veikiausiai trauksis iš FDP lyderio posto, nes partija patyrė virtinę skaudžių nesėkmių žemių rinkimuose.

"Sutelksiu dėmesį į savo veiklą užsienio reikalų ministro poste ir toliau negailėdamas jėgų dirbsiu dėl liberalų, dėl FDP sėkmės", - sakė G.Westerwelle.

49 metų G.Westerwelle, kuris taip pat užima vicekanclerio postą Angelos Merkel "geroje ir sėkmingoje" koalicinėje vyriausybėje, neįvardijo, kas galėtų jį pakeisti prie partijos vairo, ir neatsakė į žurnalistų klausimus.

Tuo tarpu neoficialiai tarp galimų G.Westerwelle politinių įpėdinių minimi 38 metų sveikatos apsaugos ministras Philippas Roesleris ir 32 metų FDP generalinis sekretorius Christianas Lindneris.

Pasak užsienio reikalų ministro, sprendimą trauktis iš FDP lyderio posto jis priėmė kiek anksčiau sekmadienį, kai sugrįžęs po kelionės į Kiniją ir Japoniją pasikalbėjo su aukščiausiais partijos pareigūnais bei "kitais asmenimis".

G.Westerwelle viliasi, kad šis jo žingsnis leis padidinti paramą FDP ir centro dešiniųjų vyriausybei.

"Man asmeniškai tai yra išskirtinė diena. Aš esu tikras, jog tai yra teisingas sprendimas, kuris taip pat užtikrins kartų kaitą FDP viduje", - sakė ministras.

Aštrialiežuvis G.Westerwelle, kuris, kaip rodo apklausos, yra nepopuliariausias diplomatijos vadovas per visą Vokietijos pokario istoriją, jau kurį laiką vadintas girnapuse po FDP kaklu.

Nors jam vadovaujant partija 2009-aisiais, po 11 metų, grįžo į vyriausybę, kritikai sako, kad jo kandumas daug labiau tinka komentarams iš opozicijos.

G.Westerwelle Vokietijoje taip pat buvo kritikuojamas dėl to, kad Berlynas nepalaikė sąjungininkių JAV, Prancūzijos bei Didžiosios Britanijos ir susilaikė per Jungtinių Tautų (JT) balsavimą dėl neskraidymo zonos įvedimo virš Libijos.

Partijos populiarumas nevaldomai smukti pradėjo netrukus po to, kai ji prieš pusantrų metų prisidėjo prie A.Merkel koalicijos, - dėl didelių kivirčų pačioje vyriausybėje sveikatos apsaugos, energetikos ir mokesčių politikos klausimais, kurie buvo pagrindinis FDP programos punktas.

Praėjusį mėnesį FDP dviejų žemių rinkimuose nepavyko peržengti 5 proc. slenksčio, o trečioje žemėje - Badene-Viurtemberge, kur A.Merkel konservatoriai neteko valdžios pirmą kartą per beveik šešis dešimtmečius, - tą slenkstį peržengė vos vos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra