Pereiti į pagrindinį turinį

Pamirškime kosmetiką! Vasara – natūralumo metas

2017-07-18 06:21
DMN inf.

Specialistų teigimu, vartotojai vis dažniau ieško natūralių kosmetikos priemonių. Populiarėjant natūraliai kosmetikai būtina užduoti klausimą – kiek natūralumas iš tiesų naudingas ir kuomet cheminių priemonių vengti vis tik nereikėtų? Jei tikrai įmanoma kosmetines priemones visiškai pakeisti natūraliomis alternatyvomis, galbūt tuomet vietoje jų pakanka ir kasdienių produktų, bet ar jie suteikia visų veidui bei kūnui reikalingų medžiagų?

Pamirškime kosmetiką! Vasara – natūralumo metas
Pamirškime kosmetiką! Vasara – natūralumo metas / Pixabay nuotr.

Natūrali ar tradicinė kosmetika?

„Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Jolita Skinderskienė teigia, jog per pastaruosius pora metų žmonės pradėjo gerokai labiau domėtis tuo, kokios medžiagos sudaro jų naudojamus kremus ar aliejus.

„Šiandieninis klientas yra apsiskaitęs ir daug žinantis, kartais net pats formuojantis pasiūlą. Žmonės ateina puikiai žinodami, kas yra butilparabenas, propilparabenas, dimetikonas ir kitos sudedamosios medžiagos – jie nenori nereikalingų chemikalų, žiūri, kad nebūtų gyvulinės kilmės medžiagų ir t.t. Nenatūralių kosmetikos produktų pardavimai krenta – tiesiog keičiasi žmonių mąstysena“, – pažymėjo J. Skinderskienė.

Dažniausiai užduodamas klausimas specialistams: kuo skiriasi natūralios ir tradicinės kosmetinės priemonės? Natūralios priemonės nenaudoja konservantų ar kvapniųjų medžiagų. Kiekviena tokiai kosmetikai naudojama medžiaga ekologiška ir turinti sertifikatus, todėl daug labiau tinka jautrią odą turintiems žmonėms.

Natūralios kosmetikos naudą matysime ne iškart, tačiau jų veiksmingumas ir sveikatingumas plačiai žinomas ekspertų bei savimi besirūpinančių žmonių tarpe. Dažnai žmonės ieško kuo efektyvesnės kosmetikos, bet tai gali  turėti ir atvirkščią poveikį – joje naudojami konservantai, parabenai, tonizuojančios medžiagos odą patempia ir palygina odą, tačiau ilgainiui ji nuo cheminių medžiagų pavargsta.

Savaime suprantama, jog žmogus iš kosmetikos nori stipraus poveikio – ir grožio, ir sveikatingumo. Bet tai suteikiančios medžiagos nualina odą. Natūralią kosmetiką patartina naudoti bent kelis mėnesius metuose. Ji pailsina odą – lygiai taip, kaip kartais organizmas jau nebegali sėdėti vietoje ir nejudėti arba valgyti tik nesveiko maisto, taip ir oda ilgisi natūralumo. Tiesa, natūrali kosmetika gerokai trumpiau išsaugo veikliąsias savybes. 

Rekomenduojama jaunesniems

Ekologiškomis kosmetinėmis priemonėmis labiau rūpinasi jaunesni žmonės, geriau susipažinę su tuo, kokios medžiagos tikrai naudingos, o kokios ilgainiui padaro ir žalos. Vaistininkė aiškina, jog tokia tendencija anaiptol nestebina, nes būtent jauniems žmonėms reikia mažiausiai dirbtinių medžiagų pagalbos palaikant gražią odą bei sveiką savijautą.

Jaunam žmogui lengva pasiimti reikalingų vitaminų iš gamtos. Būtent su amžiumi, kai ima mažėti kaulinė masė, prastėja ir vitaminų įsisavinimas, mažėja kolageno, hialurono kiekis, daugėja raukšlių. Todėl vyresni žmonės labiau pasikliauja dirbtiniais produktais, duodančiais organizmui medžiagų, kurių jis pats nebepasiima. Bet net ir tokiu atveju svarbu leisti kūnui pasikrauti iš gamtos, tad mano patarimas jau turintiems mėgstamus ne natūralios kosmetikos prekės ženklus – padarykite pertraukas. Vasara natūralumui – pats tinkamiausias metas, nesvarbu, kokio jūs amžiaus.

Net ir vyresniems, kosmetikos ieškantiems klientams, vaistininkė pataria kai kurias priemones visam laikui pakeisti natūraliomis alternatyvomis. Pavyzdžiui, ekologiškų medžiagų šampūnas dažnai turi visiškai tas pačias teigiamas savybes, bet neturi nereikalingų cheminių elementų, tad vienintelis jo trūkumas yra trumpesnė gyvavimo trukmė.Tas pats galioja ir kūno balzamams, kurių poveikis atėmus konservantus nei kiek nesumažėja.

Procedūroms – ledas

Natūralių kosmetinių priemonių galima rasti ir namuose. Tiesa, raginama aklai nepasitikėti bet kokiais prietarais, nes dažnai jie būna laužti iš piršto. Pavyzdžiui, karštuoju metų sezonu ant nudegusios odos pilti kefyrą yra naudinga nei kiek ne daugiau negu bet kokį kitą vėsų skystį – jei šiame ir yra pieno rūgšties bakterijų, tai per odą organizmui jos nei kiek nepadės.

Vienas jos patarimų kaip išnaudoti namuose esančius produktus grožio procedūroms – paprasčiausias ledas. Rekomenduojama ledą veido priežiūroje naudoti profilaktiškai, o geriausia prieš šaldant į juos įdėti ir liepžiedžių, nes toks derinys itin atgaivina pavargusią odą.

Šiandien tikrai nėra jokio reikalo ieškoti būdų kaip savimi pasirūpinti tik namų sąlygomis. Egzistuoja daugybė pasirinkimų: nakvišų, makadamijų, abrikosų kauliukų ir dar įvairiausių produktų aliejai, balzamai, kremai ir produktai. Pastebima, kad netgi į vaistines užsukę užsieniečiai giria mūsų lietuvišką, natūralią kosmetiką tiek dėl įvairovės, tiek dėl poveikio – svarbiausia ją teisingai išsirinkti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų