Grožio specialistė Greta Simonaitytė sako, kad klientės dabar itin dažnai renkasi nulupamas kaukes. Visgi su jomis, pasak specialistės, reikėtų elgtis atsargiai.
„Nulupamos kaukės dabar labai madingos, tačiau kai kurias iš jų tepti derėtų tik tam tikrose veido srityse. Pavyzdžiui, juodosios kaukės, skirtos inkštirams ištraukti, yra naudojamos tik vadinamoje T zonoje – ant kaktos, nosies ir smakro“, – sako G. Simonaitytė.
Pasak specialistės, visos kitos veido dalys nėra pritaikytos šiai kaukei, kadangi kitur oda yra daug plonesnė ir lengvai pažeidžiama. Kitos tokio tipo kaukės nėra tokios kenksmingos, nes jos nusilupa lengvai ir nepažeidžia odos lipinio barjero, tačiau jas taip pat naudoti reikėtų pagal instrukcijas, rašoma pranešime spaudai.
„Jeigu veido kaukė yra šveičiamoji, o jūsų oda labai jautri, kaukė gali pažeisti odos lipidinį barjerą. Sudirgusią, pažeistą veido odą turinčios moterys, naudodamos rūgštinę kaukę, gali sukelti alergijas ir padidinti odos jautrumą“, – prieš eksperimentuojant pasikonsultuoti pataria G. Simonaitytė.
Svarbus ir amžius
Grožio specialistė teigia, kad renkantis veido kaukę reikėtų žinoti ne tik odos tipą ir jos problemas, bet derėtų atkreipti dėmesį į moters amžių, nes tos kaukės, kurios tinka jaunoms merginoms ne visada tinka vyresnio amžiaus moterims, ir atvirkščiai.
Jeigu veido kaukė yra šveičiamoji, o jūsų oda labai jautri, kaukė gali pažeisti odos lipidinį barjerą.
„Jaunesnėms geriausia naudoti drėkinančias, lengvas kaukes, o vyresnėms siūlyčiau rinktis priešraukšlines kaukes, kurių sudėtyje yra drėkinančios medžiagos, tokios kaip hialuronas ar šlapalas, ir kaukes su peptidais, kurie veikia gilesnes raukšleles“, – aiškina G. Simonaitytė. Ji pastebi, kad nemaža dalis moterų ir merginų susiduria su ankstyvu raukšlių atsiradimu, nes renkasi jų amžiaus neatitinkančias priemones.
Drėkinamąją kaukę specialistė pataria naudoti 2-3 kartus per savaitę pagal poreikį. Šveičiamąsias kaukes reikėtų naudoti tik kartą per savaitę ir šių kaukių negali naudoti moterys turinčios kuperozę (veido raudonis dėl išsiplėtusių kraujagyslių) ir itin jautrią veido odą. Rečiau naudojamos veido kaukės suteikia tik momentinį poveikį.
Paruoškite veidą
„Eurovaistinės“ atstovė sako, kad prieš naudojant kaukę, veidą būtina paruošti: nuprausti prausikliu ar miceliniu vandeniu ir tonizuoti jį toniku.
„Prieš kaukę oda turi būti švari. Geresniam efektui išgauti galima naudoti ir serumus, kurie pagerins kaukės įsisavinimą į odą. Naudojant serumą, tinkamiausios alginatinės arba plėvelinės kaukės“, – tikina specialistė. Norint, kad kaukės veikliosios medžiagos dar geriau įsisavintų odoje, G. Simonaitytė prieš kaukės naudojimą rekomenduoja atlikti ir odos šveitimą, kuriam geriausia rinktis lengvus, enziminius šveitiklius.
Dažniausiai pasitaikančios kaukių naudojimo klaidos:
Nepasitarusios su specialistais, moterys pačios priima sprendimus ir pasirenka veido kaukes, neatitinkančias jų amžiaus ir odos problemų.
Dažnai painiojama, kas yra sausa oda ir kas – odos išsausėjimas. Sausa oda yra odos tipas, išsausėjimas – problema, todėl kartais geriausia veido kaukę rinktis ne pagal odos tipą, o atsižvelgiant į problemą.
Jei mišrios odos savininkės jaučia tempimo jausmą skruostų srityje, o T zona vis dar riebi, dažnai jos mano, kad reikia veido kaukes pritaikytos sausai odai, nors reikėtų priemonių mišriai odai.
Naujausi komentarai