Pereiti į pagrindinį turinį

Lašišų brakonieriai: išėjome pasivaikščioti, pafotografuoti

2020-11-19 14:23
DMN inf.

Šiuo metų laiku neatsargiai išsitraukti meškerę gali būti finansiškai skausminga: žvejoti upių ruožuose, kur neršia lašišos, – draudžiama, o už sugautą lašišą gali būti skiriama bauda nuo 1500 eurų. Tačiau net didelės baudos neatbaido brakonierių.

Kiekvieną rudenį Lietuvos upėmis iš Baltijos jūros atplaukia neršti lašišos. Karališkomis vadinamos žuvys renkasi siauriausius upelius ir sekliausiose vietose deda ikrus. Išvargusios po tūkstančius kilometrų trukusios kelionės, lašišos ir jų giminaičiai – šlakiai – praranda budrumą ir neretai tampa lengvu brakonierių grobiu.

Antra valanda nakties. Gautas iškvietimas. Visą parą, septynias dienas per savaitę lašišų ir šlakių nerštavietes nuo brakonierių saugantys asociacijos „Lašišos dienoraštis“ savanoriai Jonavos rajone prie Žeimenos upės ką tik sulaikė tris įtartinus asmenis. 

Daugiau nei dešimt brakonierių šiemet jau išaiškinę ir aplinkos apsaugos pareigūnams perdavę „Lašišos dienoraščio“ aktyvistai Žeimenos pakrantėje aptiko įrankių, liudijančių apie galimai nusikalstamus naktinės trijulės kėslus: žeberklą, galingus prožektorius, meškerę ir didžiulį plastikinį maišą.

Du asmenys iš sulaikytos trijulės bendrauti tiek su policijos, tiek su aplinkos apsaugos pareigūnais atsisako. Tuo metu trečiasis – kalbesnis: „Išėjome pasigrožėti naktine gamta, pafotografuoti“.

Pareigūnų paprašytas parodyti nuotraukas, vyriškis sutrinka: „Nenufotografavau, tamsu buvo“.

Kokiu tikslu keista trijulė naktį braidžiojo šalia lašišų nerštaviečių ir kam priklauso rasti brakonieriavimo įrankiai? Sekmadienį, 12 val. aiškinsis TV3 laida „Žalioji byla“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų