Paprastai baltosios meškos ant jūros ledo medžioja ruonius. Tačiau kadangi Arkties vandenyną vis trumpiau dengia ledas, jos leidžiasi ieškoti grobio krante. Praėjusiais mėnesiais vis būta pranešimų, kad baltieji lokiai priartėdavo prie žmonių gyvenviečių. Tai pasitaiko vis dažniau, sakė I. Mordvincevas.
Jo manymu, lokiai taikosi prie kylančių temperatūrų. „Gyvūnai vis geriau prisitaiko prie sąlygų“, – teigė mokslininkas. Kanibalizmo atvejų tarp baltųjų meškų esą būta ir anksčiau, tačiau didėjantys skaičiai kelia nerimą.
Kanibalizmo atvejų daugėjimą mokslininkai aiškina ir tuo, kad regionuose gyvena vis daugiau žmonių ir mato tokius incidentus. I. Mordvincevas paminėjo naftos ir dujų sektoriaus darbuotojus bei karius. „Anksčiau Arktyje nebuvo tiek daug žmonių, galinčių fiksuoti kanibalizmo atvejus“, – kalbėjo mokslininkas. Dabar esą atitinkama informacija gaunama ne tik iš mokslininkų. Skaičių ekspertas neįvardijo.
I. Mordvincevas stebimų baltųjų lokių būklę pavadino gera. Pernai metų studija parodė, kad gyvūnai vasarą minta augalais ir paukščių kiaušiniais. Tyrinėtose pakrantėse ir salose nerastas nė vienas negyvas lokys su išsekimo simptomais.
Rusija užsimojo pirmą kartą savo valstybės teritorijoje suskaičiuoti baltuosius lokius. Atlikdama didžiausią tokį monitoringą šalies istorijoje, šalis nori daugiau sužinoti apie šią gyvūnų rūšį.
Naujausi komentarai