Kinijos šiaurinėje Šansi provincijoje restauruota daugiau negu 1,5 tūkst. metų senumo kapavietė, kurioje archeologai surado išskirtinę sienų tapybą. Ją gali apžiūrėti lankytojai, o ekspertai kuria trimatį kapavietės vaizdą, kad galėtų ją ir freskas geriau ištirti.
Archeologai labai apgailestauja, kad prieš juos kažkada kapavietę aplankė plėšikai – rastos tik kelios laidojimo relikvijos ir keli kaulai. Todėl sunku nustatyti, kokio amžiaus ir kokios lyties asmuo buvo palaidotas, bet kapavietės dydis rodo – tai buvo svarbus visuomenės žmogus.
Sienų tapyba užima daugiau negu 200 kv. m plotą. Tokios kruopščios tapybos dar nebuvo pavykę rasti ten, kur valdė vadinamosios Šiaurinės dinastijos.
„Viršutinėje dalyje nutapytos antgamtinės būtybės ir piktosios dvasios, viduryje – medžioklės scenos, o apačioje – kalnai ir miškai“, – pasakoja archeologas prof. Yang Hongas.
Archeologai dirbo penkis mėnesius, kad atidengtų šią sienų tapybą, kokios Kinijos šiaurėje dar nebuvo matę. Ypač ryškios medžioklės scenos. Dabar kapavietė akylai saugoma, o technikai kuria trimatį vaizdą, kad geriau ištirtų.
Naujausi komentarai