Lietuviško išmaniojo telefono koziris – kaina Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuviško išmaniojo telefono koziris – kaina

2013-07-14 19:08
Jau galima įsigyti ir lietuvišką išmanųjį telefoną
Jau galima įsigyti ir lietuvišką išmanųjį telefoną / "Shutterstock" nuotr.

Norite išmaniojo telefono, kuris nenusileistų geriausiems modeliams, tačiau gaila mokėti daugiau kaip porą tūkstančių litų? Tokiu atveju visai neverta dairytis į menkai žinomus Kinijos gamintojus. Jau galima įsigyti ir lietuvišką išmanųjį telefoną.

Tikisi konkuruoti sėkmingai

Bendrovė "Mikrovisata" jau kurį laiką prekiauja savo kurtais planšetiniais kompiuteriais "e-STAR", o prieš gerą mėnesį žengė į išmaniųjų telefonų rinką ir pristatė telefoną "e-STAR X45" su "Android" operacine sistema. Šio aparato kūrėjai tikisi, kad pavyks sėkmingai konkuruoti su Azijos ir Amerikos gamintojais, nes jų siūlomas telefonas gerokai pigesnis ir neatrodo prastesnis, bent pagal techninius duomenis.

Be to, "e-STAR" produkto vystymo vadovas Karolis Girnys pigesniu aparatu tikisi suvilioti tuos pirkėjus, kurie telefonus mėgsta dažnai keisti. "Pavyzdžiui, man telefonas nėra tas daiktas, kurį norisi visą gyvenimą turėti tą patį", – dienraščiui teigė K.Girnys.

Šio telefono kaina, palyginti su naujausių kitų gamintojų telefonų kainomis, yra 3–4 kartus mažesnė. "Per kokius dvejus metus, kol rinkoje atsiras kas nors naujo, kas pusę metų galima nusipirkti naują telefoną", –  juokavo pašnekovas.

Salonuose nerasite
Nors "Mikrovisata" bendradarbiauja su telefono ryšio tinklų operatoriais įvairiuose projektuose, telefono "e-STAR" jų salonuose nerasite. Derybos dėl vietos lentynose tebevyksta, o joms labiausiai trukdo tai, ką "e-STAR" kūrėjai įvardija kaip svarbiausią savo telefono pranašumą, – galimybė naudotis iš karto dviem SIM kortelėmis.

"Vartotojui dvi SIM kortelės labai patogu, nes žmogus gali vieną kortelę naudoti, pavyzdžiui, tik duomenims perduoti. Arba gal žmogus turi atskiras SIM korteles darbui ir asmeniniams pokalbiams, tad abi jas gali naudoti tuo pačiu aparatu. Tačiau norint šiais telefonais prekiauti operatorių salonuose iškyla problema. Jei jį platintų "Omnitel" ir vartotojas antrą kortelę įsidėtų, pavyzdžiui, "Tele2"? Tai jiems neatrodo labai patrauklu", – aiškino K.Girnys.

Tiesa, jis teigė, kad ateityje ketinama pasiūlyti ir telefonų su viena SIM kortele, tuomet derybos turėtų pajudėti sparčiau. O kol kas "e-STAR X45" galima įsigyti tik "Mikrovisatos" parduotuvėse.

Laukti vertėjo

K.Girnys džiaugėsi, kad nors aparato gaminimo procesas užtruko ilgiau, nei planuota, laukti vertėjo.

"Telefonas veikia pakankamai greitai, yra didelės raiškos IPS ekranas – tai reiškia, kad galima žiūrėti kampu, o ne tiesiai į ekraną ir vis tiek matyti vaizdas. Na, dar vienas pranašumas – 8 MP kamera. Aš, žinoma, negaliu sakyti, kad čia lygiai toks pat telefonas, bet pagal techninius parametrus jis labai panašus į "Samsung Galaxy S2". Jis nėra toks pats, bet, žiūrint grynai į parametrus, jie iš esmės panašūs", – tvirtino K.Girnys.

Jis tikino, kad kitų gamintojų telefonai nėra nei geresni, nei blogesni, tiesiog kiekvieno duomenys skirtingi. Sakė pats turintis ir seniau pirktą kito gamintojo išmanųjį telefoną, ir "e-Star X45" ir abiem esąs vienodai patenkintas. Tačiau mano, kad pirkti geriau žinomo gamintojo telefoną yra ir įvaizdžio reikalas.

"Pavyzdžiui, kodėl žmonės perka kokį "Mercedes Benz" ar "BMW", o ne kitokį automobilį? Juk visi jie važiuoja, viskas su jais yra gerai: degalų sąnaudas rodo, radijas groja. Tai įvaizdžio reikalas. Vartotojų pasiskirstymas yra toks, kad tie 10, 15 ar 20 proc., kurie pirko "iPhone" telefoną nuo pat pirmo ar antro, kuris atsirado, turi galimybę tą telefoną pirkti ir jie toliau pirks. Mes nesiruošiame pralenkti visų "iPhone" ir "Samsung" telefonų. Mes labiau orientuojamės į tą rinką, kuri yra vidutines pajamas gaunančių žmonių, norinčių tikrai išmanaus telefono, kuriuo gali kelionėje pafilmuoti, pafotografuoti, panaršyti internete, žaidimus pažaisti", – dėstė pašnekovas.

Gero veikimo negana

"e-STAR" produkto vadovas teigė, kad pagaminti gerai veikiantį įrenginį neužtenka.
"Greitai užsakyti dalis ir surinkti būtų labai paprasta, bet plastmasės norisi minkštesnės, norisi, kad iš viršaus viskas gražu būtų, kad programinė įranga naujesnė būtų, kad technologiškai optimaliau tie techniniai parametrai įdiegti būtų", – aiškino K.Girnys.

Vis dėlto stačia galva pulti prie naujausių technologijų taip pat būtų pražūtinga, nes tokiu atveju aparato kaina labai išaugtų.
"Galėjome būti pirmieji, kurie Lietuvoje pristatė telefoną su keturių branduolių procesoriumi. Tačiau kaina iškart pašoktų, nes naujausios technologijos iš pradžių būna labai brangios. Paskui jų kaina krenta, o dar vėliau išlieka tam tikro pastovaus lygio.

Mes visą laiką bandome pagauti ne tą momentą, kai technologijos kaina jau būna pastovi, o tą, kai ji pradeda kristi. Taip įmanoma sukurti inovatyvų dalyką, kuris gerai veiktų, o kaina rinkoje būtų konkurencinga", – teigė verslininkas.

Lietuviai linkę piktintis

Pasak K.Girnio, "e-STAR X45" gaminimo terminai buvo nukelti, nes užtruko vertimo derinimas. Šis telefonas turi lietuvišką meniu, o tuo pasigirti gali ne visų gamintojų išmanieji aparatai. Tikimasi, kad ši aplinkybė taip pat paskatins lietuvius į rankas paimti tautiečių kūrinį.

"Reikia žmonėms dar priprasti, kad "e-STAR" pradėjo telefonus gaminti. Pirmiausia reikia, kad internete atsirastų teigiamų komentarų. Tada viskas pajuda", – šypsojosi K.Girnys.

Tiesa, jis teigė pastebėjęs, kad lietuviai vis dar dažnai nekreipia dėmesio į kainos bei kokybės santykį ir nori, kad pigesnis daiktas būtų lygiai toks pat kaip brangesnis.

"Žmonės mūsų planšetinio kompiuterio modelį už 200 litų ima lyginti su, pavyzdžiui, "Samsung" modeliu, kuris kainuoja 1200 litų. Sako, kad mūsų mažesnis ekranas, dar ką nors. Žinoma, bet tai yra nepalyginami dalykai", – sakė pašnekovas.

Anot jo, užsienyje žmonių reakcija kitokia. Pavyzdžiui, Airijoje, kurioje "Mikrovisata" parduoda nemažai savo produkcijos.

"Airiai supranta, kad jie išleido tuos savo 50 svarų, na, sugedo ar sulaužė vaikas, bet nebrangiai mokėjo, kitą nusipirks. O Lietuvoje žmogus, nors renkasi patį pigiausią daiktą, nori, kad jis būtų visam gyvenimui", – tvirtino K.Girnys.
 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų