„Tai netiesa ir norime pašalinti šį nesusipratimą tiek šiandienos kontekste, tiek ateičiai“, – M. Zuckerbergui paskelbus apie JAV nutraukiamą faktų tikrinimo programą pareiškė pasaulinis faktų tikrinimo organizacijų, tarp kurių yra ir naujienų agentūra AFP, tinklas.
Antradienį pasirodžiusiame pranešime, kuriame buvo paskelbta apie ženkliai švelninamą įmonės „Meta“ turinio priežiūros politiką, M. Zuckerbergas teigė, kad taikant šią programą buvo padaryta „pernelyg daug klaidų ir (įvesta) pernelyg daug cenzūros“.
Nors įmonės „Meta“ sprendimas stabdyti faktų tikrinimą šiuo metu galioja tik Jungtinėse Valstijose, Tarptautinis faktų tikrintojų tinklas perspėjo dėl galimai sukrečiančio poveikio, jei įmonių grupė šios programos nuspręstų atsisakyti ir visame pasaulyje – daugiau nei 100 šalių, kuriose ji yra taikoma.
„Kai kurios iš šių šalių yra itin pažeidžiamos, kalbant apie dezinformaciją, galinčią paskatinti politinį nestabilumą, kišimąsi į rinkimus, gaujų smurtą ir net genocidą“, – paaiškino faktų tikrintojų tinklas.
„Jei „Meta“ nuspręs šią programą nutraukti visame pasaulyje, dėl to tikrai nukentės daugelis vietovių“, – pridūrė jis.
AFP šiuo metu dalyvauja feisbuko faktų tikrinimo programoje 26 kalbomis ir yra viena iš maždaug 80 organizacijų iš viso pasaulio, kurioms yra mokama, kad feisbuke, instagrame bei programėlėje „WhatsApp“ būtų galima naudotis jų atliktų faktų patikrinimų rezultatais.
Pagal šią programą medžiaga, kurią faktų tikrintojai nustato esant „neteisinga“, būna rečiau rodoma naujienų sraute, kad ją pamatyti galėtų mažiau žmonių, o jei kas nors mėgina pasidalinti tokiu įrašu, pateikiamas straipsnis, kuriame paaiškinama, kodėl ji yra klaidinanti.
Naujausi komentarai