Pereiti į pagrindinį turinį

Vaizdo ir kompiuteriniai žaidimai. Naudingi ar ne?

2022-08-25 09:23
DMN inf.

Turbūt ne kartą esame girdėję, kad pomėgis žaisti videožaidimus yra bevertis laiko švaistymas, gali sukelti priklausomybę ar tiesiog žudo smegenų ląsteles. Statistiniai duomenys rodo, kad vidutinis videožaidimų žaidėjas yra virš 30-ties metų amžiaus. Pabandysime apžvelgti, kodėl gi vaizdo ir kompiuteriniai žaidimai gali būti ne tik maloni pramoga, bet ir išties naudingas užsiėmimas.

Vaizdo ir kompiuteriniai žaidimai. Naudingi ar ne?
Vaizdo ir kompiuteriniai žaidimai. Naudingi ar ne? / unsplash.com nuotr.

Padeda susikaupti

Pastaruoju metu vis dažniau yra pastebima, kad ypač jaunosios kartos atstovai pasižymi akivaizdžiu dėmesio trūkumu. Videožaidimai, tiesą sakant, yra vienas iš tų užsiėmimų, kuriuose reikia visiškai susitelkti ties atliekama užduotimi. Tam, kad sėkmingai pasiektume išsikeltą tikslą, turime visiškai pasinerti į žaidimo aplinką.

Akivaizdu, kad kompiuteriniai žaidimai apskritai mus verčia labai sukaupti savo dėmesį. Tai nėra lengvas įgūdis, bet žaisdami jį galime nuolat lavinti. Net viena valanda, praleista žaidžiant, gali ženkliai padidinti mūsų gebėjimą susikaupti.

Skatina kūrybiškumą

Kūrybiškumas, be jokios abejonės, yra dar vienas mums būtinas įgūdis, nes begalė mūsų kasdieninio gyvenimo užduočių ir darbų beveik visiškai priklauso tik nuo jo. Įdomu yra tai, kad kūrybiniai videožaidimai skatina socialinį bendravimą ir intymumą tarpusavio santykiuose.

Kita vertus, platus videožaidimų pasirinkimas leidžia išbandyti novatoriškas jų koncepcijas ir ugdyti kūrybiškumą. Pradedame kreipti dėmesį į žaidime randamas užuominas ir, pasitelkę logiką, įveikti neįprastas situacijas virtualioje videožaidimo aplinkoje.

Moko spręsti problemas

Kompiuteriniai žaidimai iš tikrųjų yra bene pagrindinis būdas ne tik mokytis, bet ir nuolat gludinti problemų sprendimo įgūdžius. Gebėjimas efektyviai spręsti bet kokias problemas praverčia tiek darbe, tiek kasdieninėse situacijose.

Ar kada pagalvojote, kad, norint efektyviai išspręsti bet kokią problemą, reikia kritinio mąstymo, logikos ar skaičiavimo įgūdžių? Šiuos ir daugybę kitų įgūdžių su amžiumi pradedame pamažu prarasti. Kita vertus, žaisdami videožaidimus, turime pakartotinai vykdyti užduotis, ieškoti skirtingų problemų sprendimo būdų, naudoti naujus metodus ir mokytis iš jau padarytų klaidų.

Gerina smegenų veiklą

Tam, kad lavintume smegenų veiklą, turime nuolat joms duoti darbo. Tyrimai rodo, kad būtent strateginiai vaizdo žaidimai aštrina atpažinimo funkciją ir greitą smegenų reakciją. Tai savo ruožtu užtikrina efektyvų mūsų gebėjimą atlikti kelias užduotis vienu metu arba greitai pereiti nuo vieno dalyko prie kito.

Tarkime, žaisdami kazino online, mes turime nuspręsti, koks veiksmas neštų mums didžiausią naudą, bet tuo pačiu numatyti tolimesnį priešininko veiksmą. Pasirodo, kad strateginiai vaizdo žaidimai treniruoja būtent tą smegenų dalį, kuri yra atsakinga už jų reakciją ir kūrybišką bei efektyvų problemų sprendimą.

Padeda lavinti refleksus ir koordinaciją

Bene prasčiausią reputaciją turintys vaizdo žaidimai yra tie, kuriuose tenka šaudyti ir žudyti. Jie yra visuotinai pripažįstami kaip pavojingi, smurtiniai, keliantys baimę ar kitaip paveikiantys mūsų psichinę sveikatą. Tiesą sakant, nėra jokios priežasties manyti, kad yra koks nors realus ryšys tarp žaidėjo polinkio į smurtą ir kompiuterinių šaudymo žaidimų.

Žaisdami tokius žaidimus, privalome išlikti budrūs, nes niekada nežinome, kada gi užklups priešas. Privalome reaguoti greitai ir neutralizuoti priešą dar prieš tai, kol jis šaus į mus, bet nešauti, pavyzdžiui, į savo komandos narius. Akivaizdu, kad toks žaidimas yra išties puikus būdas lavinti refleksus ir akių bei rankų koordinaciją.

Išvados

Kompiuteriniai ir vaizdo žaidimai gali padėti tobulėti ir padėti lavinti įvairius įgūdžius bei savo ruožtu suteikti taip reikalingą smegenims treniruotę. Taigi, kai kitą kartą išgirsite kritišką videožaidimų vertinimą, galėsite paaiškinti jų naudą. Na, o tada beliks galutinai nuspręsti, ar vaizdo žaidimai yra mums naudingi, ar ne…

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų