Išnagrinėję 2015 m. pirmąjį ketvirtį aptiktas kibernetines grėsmes, „Kaspersky Lab“ ekspertai pažymi staigų finansinio pobūdžio atakų skaičiaus didėjimą. Remiantis „Kaspersky Security Network“ debesų infrastruktūros gautais duomenimis ir lyginant su prieš tai buvusiu ketvirčiu, su pinigų vagystės iš bankinių sąskaitų internete bandymais susidūrusių vartotojų skaičius per šių metų pirmuosius tris mėnesius padidėjo daugiau nei pusantro karto, tiksliau, 64 proc.
Iš viso nuo sausio iki kovo „Kaspersky Lab“ sprendimai užblokavo daugiau nei 5 milijonus bandymų užkrėsti vartotojų kompiuterius virusais, skirtais tuštinti sąskaitas internetinės bankininkystės sistemose.
Pastaruoju metu sukčiai aktyviau ir visais įmanomais būdais stengiasi į bet kokią kenkėjišką programinę įrangą įdiegti konfidencialios informacijos perėmimo funkcijas, kad galėtų prieiti prie banko sąskaitų ir mokėjimo sistemų. Ryškiausiai ši tendencija matoma tarp grėsmių mobiliesiems įrenginiams.
Vis daugiau „Trojos“ virusų ir šnipų modifikuojami ir pasipildo atakų į vartotojų banko sąskaitas instrumentais. Pavyzdžiui, tarp sukčių populiarus SMS „Trojos“ virusas „Opfake“, kuris prieš dvejus metus vogė pinigus tik iš mobiliųjų telefonų sąskaitų, šiuo metu geba atakuoti apie 30 bankinių ir finansinių programėlių. Kai kurie SMS „Trojos“ virusai taip pat pradeda elgtis kaip programos išviliotojos. Tikriausiai labiausiai dėl to pirmąjį ketvirtį pastebimas ženklus „grynų“ bankinių „Trojos“ virusų skaičiaus mažėjimas – jų dalis, palyginti su tokiu pat prieš tai buvusiu periodu, sumažėjo daugiau nei 4 kartus ir iš viso sudarė 1,1 proc. O vien SMS „Trojos“ virusų dalis pasiekė 21 proc.
Tačiau finansinės atakos pirmąjį ketvirtį buvo taikomos ne tik į asmeninius vartotojų įrenginius. Kibernetiniai nusikaltėliai išmoko vogti tiesiai iš bankų. Būtent taip, pavyzdžiui, buvo pavogtas beveik 1 milijardas JAV dolerių per pagarsėjusią kampaniją „Carbanak“.
Iš viso 2015 m. pirmąjį ketvirtį „Kaspersky Lab“ produktai sustabdė daugiau nei 2 milijardus bandymų atakuoti vartotojų kompiuterius ir kitus įrenginius.
„Kibernetiniai nusikaltėliai vis dažniau kuria ir atakoms taiko daugiafunkcius instrumentus. Jie nuolat keičia ir plečia jau paleistų virusų funkcionalumą, ir tai padeda jiems greičiau siekti savo tikslų – gauti prieigos duomenis, kad galėtų valdyti aukų sąskaitas. Būtent todėl vartotojams verta būti budriems dirbant su internetinės bankininkystės sistemomis ir elektros įrenginiais ir, be abejo, užtikrinti patikimą jų apsaugą taikant specialius programinius sprendimus“, – pažymėjo Deividas Emas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis regiono ekspertas Didžiojoje Britanijoje.
Naujausi komentarai