Olandų atlikėjai pasiekė istorinę pergalę prieš šalies Vyriausybę. Iš sąrašo laikmenų bei įrenginių, už kuriuos atlikėjams turi būti mokamas atlyginimas, išbraukusi atminties diskus, MP3 grotuvus ir kitus prietaisus, šalies valdžia pasielgė neteisėtai. Tokį sprendimą paskelbė Hagos Apeliacinis teismas, pranešime spaudai rašo Lietuvos gretutinių teisių asosciacija (Agata).
Kokius kompensuotinus nuostolius, skaičiuojamus nuo 2007 m. patyrė ar tebepatiria šalies atlikėjai bei fonogramų gamintojai dėl muzikos ir kitų kūrinių kopijavimo, paaiškės kitoje byloje.
Kaip ir daugelyje kitų ES šalių, Olandijoje vartotojams suteikta teisė kopijuoti kūrinius asmeniniam naudojimui, tačiau pareiga už tai mokėti atlyginimą buvo „užšaldyta“ kelerius metus.
Lietuvoje diskusijos dėl kompensacinio atlyginimo dydžio ir sąrašo įrenginių, kuriuos parduodant jis turi būti mokamas, truko taip pat ne vienerius metus. Tačiau praėjusių metų pabaigoje galiausiai buvo priimtos atitinkamos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pataisos.
Jomis verslininkams nustatyta pareiga sumokėti atlyginimą atlikėjams parduodant USB atmintines, atminties korteles, nešiojamus diskus, taip pat MP3 grotuvus ir kitus įrenginius, su turinio įrašymo funkcija.
Įgyvendinant Europos Komisijos rekomendacijas šią savaitę prasidėjo oficialios konsultacijos dėl atlyginimo už kūrinių atgaminimą asmeniniams tikslams harmonizavimo ES mastu. Tikimasi, kad jos bus baigtos šių metų rudenį, o priėmus atitinkamus ES teisės aktus, tokių problemų, kaip Olandijoje ar Lietuvoje nekils.
Naujausi komentarai