Pereiti į pagrindinį turinį

16 maisto gaminimo klaidų

2016-02-01 07:55
DMN inf.
16 maisto gaminimo klaidų
16 maisto gaminimo klaidų / Shutterstock nuotr.

Turbūt žinote, kad pavojingi ligų sukėlėjai kaupiasi ant kiaušinio lukšto, tad jo sąlyčio su maistu derėtų vengti? O ar esate matę, kaip populiarusis šefas Jamie Oliveris atskilusį kiaušinio lukštą ištraukia kitu to paties kiaušinio lukštu? Klaidų virtuvėje daro kiekvienas, net ir patyrę šefai. Tiesa, jie galbūt dažniausiai daro jų apgalvotai (juk Jamie Oliveris naudoja tik organinius produktus, tad ir kiaušiniai saugūs), o mums kartais trūksta tokių žinių. Pateikiame sąrašą maisto gaminimo klaidų – išvengdami jų, galėsite džiaugtis daug skanesniais ir kokybiškesniais patiekalais.

1. Mėsą patiekiate vos iškeptą. Kad ir kaip trokštate paragauti sultingo gabaliuko nuo grotelių ar keptuvės, pakentėkite dar bent 5 minutes. Šitaip duosite laiko pasiskirstyti sultims, tad skonis bus žymiai sodresnis, o mėsa sultingesnė ir minkštesnė.

2. Gamindami neragaujate maisto. Turbūt taip darote dėl to, kad labai pasitikite savo kulinariniais įgūdžiais. Vis dėlto, net ir gamindami pagal receptą, kol dar ne per vėlu, kartkartėmis paragaukite patiekalo, kad žinotumėte, ar nieko netrūksta.

3. Perpildote keptuvę. Kai keptuvė pilna, sunku apversti, pamaišyti. Maža to, maistas kepa netolygiai. Jeigu porcijos didelės, o keptuvė per maža, geriau kepkite du kartus.

4. Per dažnai vartote mėsą. Pakepate iš vienos pusės, apverčiate, kepate iš kitos. Viskas. Būtent tiek reikia vartyti mėsą, kad gautumėte puikų kepsnį. Žinoma, kartais receptas pateikia kitokį apkepimo būdą, bet klasikinis variantas – apversti vieną kartą.

5. Mėsą gaminate vos išimtą iš šaldytuvo. Palikite mėsą kambario temperatūroje bent 30 minučių. Šitaip ji sušils ir iškeps tolygiau.

6. Taisote klaidas pridėdami visko daugiau. Patiekalas nedžiugina skoniu, tad pridedate dar prieskonių, po to dar kažko iš šaldytuvo, pilate padažo, vandens, vėl prieskonių. Visiems pasitaiko, kad rezultatas neatitinka lūkesčių. Priimkite tai ir negadinkite maisto dėdami daugiau ingredientų ir taip bandydami kažką išgebėti.

7. Per daug prieskonių. Pridėti dar šiek tiek bus lengviau nei išimti, tad su prieskoniais būkite atsargūs. Jeigu padauginate druskos ar kitų prieskonių, bandykite pataisyti skiesdami vandeniu ar maskuoti rūgštele, pvz., citrinų sultimis.

8. Per mažai prieskonių. Prėskas maistas niekam nepadaro teigiamo įspūdžio. Kad žinotumėte patiekalo skonį, – būtina ragauti.

9. Perkepate mėsą. Gaminant jums labai padės maisto termometras – galėsite ne tik neperkepti mėsos, bet ir paruošti sultingą, vidutiniškai iškepusį kepsnį ir stebėti žuvies ar vištienos temperatūrą.

10. Netinkamai apvoliojate džiūvėsėliuose. Patikrintas procesas: apvoliokite gabaliuką miltuose, merkite į kiaušinį, o tada – į džiūvėsėlius. Gausite puikią traškią plutelę.

11. Neatsižvelgiate į savo virtuvinės įrangos pajėgumą. Aklai nesikliaukite recepto nurodymais. Jūsų orkaitė gali kepti greičiau ar lėčiau, lygiai taip pat gali būti ir su jūsų virykle. Žinokite, kokia jūsų virtuvės įranga. Tai padaryti padės ir jau minėtas maisto termometras.

12. Prastai išplakate baltymus. Jeigu baltymai neišeina purūs, tam veikiausiai yra priežastis. Prieš plakdami, palaikykite juos apie 15 min. kambario temperatūroje: sušilę baltymai išsiplaks žymiai geriau.

13. Netinkamai pasirenkate aliejų kepti. Kiekvienas aliejus turi skirtingą užkaitimo temperatūrą. Pasirinkite tinkamą rūšį, atsižvelgdami į tai, kokioje temperatūroje gaminsite.

14. Neįkaitinate keptuvės. Maistą dėkite tik į gerai įkaitintą keptuvę. Iškart aukšta temperatūra padės tinkamai jį apdoroti. Juk norite iškepti, o ne po truputį sušildyti, ar ne?

15. Perverdate daržoves. Kad iš daržovių neliktų tik sukritusi žalumynų krūva, stebėkite jų virimo laiką. Šparagines pupeles, brokolius, smidrus perliekite šaltu vandeniu iškart po virimo.

16. Maistas praranda spalvą. Ruošiant bulves, avokadus ar kitus oksiduotis ir ruduoti linkusius produktus, yra išsigelbėjimas: citrinų, žaliųjų citrinų sultys ar vitaminas C.

Parengta pagal gamtosgrozioformule.lt

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų