Pereiti į pagrindinį turinį

Tradicijos originaliai: kaip paįvairinti šventinį Kūčių stalą

2015-12-23 09:10
DMN inf.
Organizatorių nuotr.

Artėjant šventėms, vis dažniau aplanko mintys ne tik apie dovanas, bet ir apie šventinį stalą bei tradicinius patiekalus. Paruošti dvylikos patiekalų Kūčių stalas šeimininkei gali tapti tikru iššūkiu, ypač jeigu norima nustebinti artimuosius naujais patiekalais, o ne tais, kurie ruošiami kasmet. Virtuvės šefė Liucija Makovska sako, kad šventinio stalo išskirtinumas labiausiai priklauso nuo fantazijos.

Virtuvės šefė dalijasi patarimais, kaip suteikti naujų skonių tradiciniams patiekalams.

L. Makovska pažymi, kad lengviausias būdas paįvairinti šventinį Kūčių stalą – tradicinius patiekalus pateikti kitaip. Originalus ir naujas pateikimas gali atskleist ir naują patiekalo skonį.

„Daugelio mėgstamą silkę pataluose galima pateikti kaip salotas arba viską tiesiog išdėlioti lėkštėje, o burokėlius, supjaustytus rombais, išdėlioti aplinkui. Stalas visuomet atrodys žaismingiau, jeigu patiekalai bus pateikti kaip ornamentas. Svarbiausia – nebijoti eksperimentuoti“, - idėjomis dalijasi picerijų tinklo virtuvės šefė.

Kitas būdas, kaip gerai žinomiems patiekalams suteikti naujų skonių – tai įprastas sudedamąsias  dalis pakeisti kitomis, ne ką blogesnėmis. L. Makovska siūlo patobulinti visų mylimą silkės užkandį ir vietoj keptų morkų pabandyti suderinti pakepintus svogūnus, smulkintas džiovintas slyvas ir graikinius riešutus. Pakepintas šias sudedamąsias dalis paskaninkite druska bei pipirais ir patiekite su silke.

„Jokių pomidorų padažų“, - maitintis sveikai skatina virtuvės šefė.

Taip pat virtuvės šefė siūlo pasinaudoti dabar kulinarijoje vyraujančia mada burokėlius ne virti, o kepti orkaitėje.

„Kokia iš to nauda? Kepant folijoje, burokėlis kepa savose sultyse ir nėra ilgai mirkomas vandenyje, todėl į jį neprasiskverbia vanduo. Verdant burokėlis praranda savo skonį, o kepant orkaitėje - išlaiko visas skonines savybes”, - sako L. Makovska.

 

Šefė dalijasi keptų burokėlių receptu ir sako, kad tokie burokėliai dera prie daugumos stalo patiekalų – nuo silkės užkandžių iki paprastų salotų.

Jums reikės:

4 vidutinio dydžio burokėlių

1 arbatinio šaukštelio cukraus arba medaus

0,5 arbatinio šaukštelio druskos

2 arbatinių šaukštelių balzaminio arba obuolių acto

Gaminimas:

Kiekvieną neluptą burokėlį atskirai įvyniokite į foliją, sudėkite į orkaitę ir kepkite 150 laipsnių temperatūroje 1,5 val.

Išėmusios burokėlius nulupkite. L. Makovska siūlo burokėlius supjaustyti ne kubeliais, o skiltelėmis, kaip obuolius.

Tuomet apibarstykite skilteles cukrumi arba medumi, druska, užpilkite šiek tiek acto ir viską gerai apvoliokite.

Sudėjusios ant kepimo popieriaus, kepkite 120 laipsnių temperatūroje dar valandą.

„Jie susiraukšlėja ir pasidaro kaip saldainiukai, kaip pusiau vytinti – labai įdomaus, turtingo skonio“, - gaminimo įspūdžiais dalijasi šefė.

Tokius burokėlius su keptais svogūnėliais ar graikiniais riešutais bei slyvomis galima derinti prie silkės arba tiesiog patiekti kaip salotas su skirtingo skonio riešutais, pavyzdžiui, lazdyno ir graikiniais arba lazdyno ir migdolų.

Be to, burokėlius salotoms galima naudoti ir iškart po pirmojo kepimo.

 

Taip pat L. Makovska atskleidžia karšto patiekalo receptą – garnyrą, kuris derėtų tiek prie žuvies patiekalų, tiek prie šaltąjį sezoną madingų daržovių: burokėlių, saldžių bulvių, morkų ar pastarnokų.

Jums reikės:

2 skiltelių česnako

Kelių griežinėlių kelių milimetrų storio imbiero

1 - 2 raudonojo svogūno

Orkaitėje keptų burokėlių (arba savo norimos pasirinktos šakninės daržovės)

Pilnos saujos raudonųjų raugintų kopūstų

1 arbatinio šaukštelio cukraus

0,5 arbatinio šaukštelio druskos

Savo nuožiūra - spanguolių

Gaminimas:

Keptuvėje pakepinkite dvi susmulkintas česnako skilteles ir kelis griežinėlius imbiero. Neišpjovusios viduriuko, karštu vandeniu nuplikykite raudonąjį svogūną ir taip pat suberkite į keptuvę.

„Neišpjovus viduriuko, svogūno skiltelės gražiai laikysis“, - pataria šefė.

Pagardinusios orkaitėje keptus burokėlius druska ir cukrumi, sudėkite juos kartu su svogūnu. Pridėkite raudonųjų kopūstų ir, jeigu norite, įmeskite šiek tiek spanguolių.

Viskas! Tikro žiemiško skonio garnyras paruoštas. Beliko jį patiekti ant šventinio stalo.

 

Kitas receptas skirtas kepinių mėgėjams, norintiems paįvairinti savo pyragų ir pyragėlių pasirinkimą. L. Makovska siūlo pasigaminti karštą vyniotinį.

Jums reikės:

Mielinės tešlos

0,5 kg raugintų kopūstų

1-2 svogūnų

Mažos saujos džiovintų baravykų

Gaminimas:

Įdaras:

Pakepinkite svogūną keptuvėje kartu su raugintais kopūstais. Pridėkite išmirkytų ir apvirtų baravykų.

Vyniotinis:

Iškočiokite mielinę tešlą ir sudėkite įdarą. Susukite ir kepti kaip pyragą. Palaukite, kol atvės, ir patiekite. Skanaus!

 

Galiausiai šefė dalijasi naujovišku deserto receptu su visų mėgstamomis aguonomis. Sudedamąsias dalis galima pasirinkti pagal skonį – svarbiausia naudotis fantazija. Čia tinka įvairūs džiovinti vaisiai: abrikosai, slyvos, vyšnios ir t.t.

Jums reikės:

1 saujos džiovintų abrikosų

1 saujos datulių

Po saują norimų riešutų: anakardžių, lazdyno ar graikinių

Aguonų, kokosų drožlių ir pan. apvoliojimui

Gaminimas:

Visas sudedamąsias dalis labai smulkiai sutrinkite smulkintuvu. Suformuokite nedidelius burbuliukus ir apvoliokite aguonose ar kituose produktuose, pavyzdžiui, kokoso drožlėse.   Tiekite ant stalo. Paprasta, sveika ir labai skanu!

L. Makovska sako, kad ruošiant šventinį stalą, derėtų nepamiršti tradicijų, bet tuo pačiu stengtis maitintis sveikai. Virtuvės šefė linki, kad šiais metais kiekvienos šeimos stalai spinduliuotų magiją ir jaukumą, o patiekalai būtų paruošti su meile ir kūrybiškai. Šiltų švenčių!

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų