Pereiti į pagrindinį turinį

Nesulaužoma tradicija: įsimylėjėliai spynoms atrado kitą vietą

2013-06-04 18:12
Nesulaužoma tradicija: įsimylėjėliai spynoms atrado kitą vietą
Nesulaužoma tradicija: įsimylėjėliai spynoms atrado kitą vietą / Vytauto Petriko nuotr.

Pasukamasis pėsčiųjų tiltas per piliavietės kanalą – ne tik technikos paminklas, bet ir nauja vieta, į kurią jaunavedžiai ar įsimylėjusios porelės atkeliauja pakabinti amžinus jausmus simbolizuojančių spynelių.

1855 m. pastatytas unikalus ir vienintelis Lietuvoje toks pasukamasis tiltelis naudojamas ne tik pagal paskirtį, leisdamas įplaukti ar išplaukti jachtoms iš Pilies uosto ar vedantis į Kruizinių laivų terminalą, bet ir tampa simboline vieta jausmams išreikšti.

Iki šiol poros spynas uostamiestyje dažniausiai kabino ant Biržos ir Pilies tiltų turėklų.

Tačiau miesto valdžiai pasakius griežtą „ne“ romantiškiems simboliams ir jau ne kartą juos pašalinus nuo turėklų, jaunavedžiai rado naują alternatyvą – pasukamąjį tiltelį. Statinio grandines puošia vis daugiau spynų, simbolizuojančių amžiną meilę. ir tik laiko klausimas, kada dėl papildomo svorio jos ir nuo šio tilto bus nupjautos ir kibirais išvežtos į sandėlius.

Bendrovės „Viadukas“ Klaipėdos skyriaus viršininkas Arvydas Biesevičius sakė, kad supranta jaunimo norą susirakinti visam gyvenimui.

„Tradicija gal ir graži, tačiau ji kenksminga. Nereikia pamiršti, kad visi daiktai turėtų būti naudojami pagal paskirtį. Tiltelis yra jautrus svoriams ir viskas priklauso nuo to, kiek spynos sveria. Jei prisegs tik vieną kitą, turbūt problemos nebus. Tačiau jei jų užkabins šimtais kilogramų – reikės galvoti apie spynų pašalinimą“, – kalbėjo A.Biesevičius.

Pasak jo, tiltelis yra sureguliuotas taip, jog suktųsi lengvai, o nuo užkabintų spynelių gali keistis jo balansas.

„Bet kokiu atveju tiltas reikalingas tam, kad juo pereitų žmonės. Ką daryti su spynomis? Manau, kad geriausias galimas sprendimas – specialus stendas mieste. Tada įsimylėjėliai galės rodyti savo jausmus nekenkdami statiniams. Tačiau šiuo klausimu jau turi rūpintis Klaipėdos miesto savivaldybė“, – sakė A.Biesevičius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų