Neseniai Lietuvoje atlikta apklausa parodė: šalies vyrai dažniau nei moterys valosi batus. Tačiau išlaikyti rudens balomis ar žiemą per druskos ir sniego mišinį brendančio apavo švarą ir blizgesį – ne taip jau paprasta. Daugeliui Vakarų Europos dabitų šią problemą padeda spręsti batų valymo aparatai: jų išvysi ne tik viešosiose įstaigose, bet ir didesniuose restoranuose, teatruose.
Lietuvoje šie švarių batų draugai prigyja lėtai. Batų valymo įrenginiais prekiaujantis kaunietis verslininkas Henrikas Labunskis pastebi: ši tendencija atspindi lietuvių požiūrį į batų valymą. Pagrindiniai apavo švarinimo aparatų pirkėjai – viešbučiai. Pagrindiniai klientai – užsieniečiai.
"Batų valymo mašinų įsigyja viešbučiai, daugelis įstaigų jų nenori statyti pas save, nes jos nėra pigios, o dykai daugelis nenori teikti tokių paslaugų", – pasakojo H.Labunskis.
Verslininkas žino, kad kai kurie viešbučiai svarstė už batų valymą rinkti mokestį, bet tokios minties atsisakė. "Viešbučiuose lankosi daug užsieniečių, kurie įpratę prie panašių paslaugų, o lietuviams kol kas tai nerūpi, nebent aparatus įsigyja didesnės kompanijos, kurios sau tai gali leisti", – aiškino jis.
Kaune įsikūrusio viešbučio "Hotel Reval Neris" vadovas Audrius Rukšėnas tikino, kad koridoriuose stovinčiais batų valymo įrenginiais norima įsiteikti viešbučio klientams.
"Mūsų viešbutyje batų valymo mašinos stovi kiekviename aukšte prie lifto, ši paslauga patogi, nes nereikia pačiam valytis apavo. Be to, taip mes pamaloniname svečius", – tikino A.Rukšėnas
Kasdien svečius priimantis viešbučio registratūros administratorius Mindaugas Radavičius pastebėjo, jog lietuvių ir užsieniečių požiūris į koridoriuose pastatytus aparatus skiriasi.
"Paprastai batus valosi užsieniečiai, o lietuviai dažniausiai nė nežino, kam šie aparatai skirti, ir priėję nedrąsiai juos išbando", – pastebėjimais dalijosi M.Radavičius.
Populiarumo Kaune nesulaukia ir batų valymo amatas – šiemet Valstybinė mokesčių inspekcija išdavė vienintelį verslo liudijimą batų valymu užsiimančiam kauniečiui.
"Akivaizdu, kad batų valymas Kaune nėra populiari paslauga. Anksčiau verslo liudijimas mėnesiui batams valyti kainavo keturis litus, tačiau nuo vasaros pabrango ir dabar mažiausiai kainuoja 91 litą, tačiau pensininkams ir neįgaliesiems daromos nuolaidos iki 60 proc.", – pasakojo Valstybinės mokesčių inspekcijos vyriausioji specialistė Natalija Pakalniškienė.
Naujausi komentarai